(pon - pt: 8:00 - 17:00)
Zamawiasz duże ilości?
Szybkie i darmowe wyceny
4,8/5
Satysfakcja lub zwrot
53
Kontynuuj zakupy

Opakowania foliowe i papierowe

Opakowania foliowe


Na rynku dostępne jest wiele różnych opakowań foliowych, które doskonale nadają się do wykorzystania nie tylko w firmach przemysłowych i produkcyjnych, ale także na magazynach czy w niewielkich, lokalnych przedsiębiorstwach. Podstawowa oferta sklepu internetowego obejmuje opakowania foliowe takie, jak:
 • woreczki strunowe,
 • woreczki z folią bąbelkową,
 • opakowania antystatyczne,
 • folie ochronne na odzież.

Warto też dodać, że opakowania foliowe obejmują także produkty wytwarzane z ekologicznych surowców, które nadają się po zużyciu do recyklingu. Tak produkowane opakowania sprawdzą się w każdej firmie, która stawia na proekologiczne podejście do swojej działalności, a także chcą wygodnie i bezpiecznie pakować towary do wysyłki i przechowywania.

Worki, torebki i opakowania foliowe – ile kosztują materiały operacyjne dla firm?


Nie da się jednoznacznie określić tego, jaka będzie ostateczna cena zakupu opakowań foliowych na potrzeby firmowe. Wiele zależy od tego, jaki jest profil działalności przedsiębiorstwa, a także indywidualne potrzeby odnoszące się do bezpiecznego i szybkiego sposobu pakowania towarów – nawet tych najbardziej wrażliwych. Prowadząc własną działalność gospodarczą w zakresie, np. wysyłki wrażliwej elektroniki użytkowej, warto zaopatrzyć się w opakowania foliowe antystatyczne, a także opakowania foliowe z wewnętrzną warstwą folii bąbelkowej.

Oczywiście jest też wiele innych woreczków foliowych i opakowań, które nadają się do wykorzystania w firmach o różnych profilach działalności. Średnia cena opakowania foliowego, niezależnie od typu nie przekracza kwoty do kilkudziesięciu groszy za sztukę. Warto też dodać, że wszystkie wyroby są sprzedawane w opakowaniach zbiorczych po kilkanaście, kilkadziesiąt lub nawet kilkaset sztuk, co pozwala na uzyskanie jeszcze atrakcyjniejszej hurtowej ceny zakupu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając opakowania foliowe?


Przed złożeniem zamówienia na opakowania foliowe do swojej firmy, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów, które pozwolą na dobór idealnych materiałów operacyjnych do potrzeb przedsiębiorstwa. Podstawowe czynniki determinujące opłacalność inwestycji w dany rodzaj opakowania foliowego, to:
 • grubość materiału – najczęściej podawana w mikronach,
 • wysokość wewnętrzna opakowania,
 • kolorystyka – białe, czarne, brązowe, a nawet przezroczyste,
 • przeznaczenie,
 • cena,
 • sposób zamykania.

Różnorodność opakowań foliowych jest naprawdę ogromna, szczególnie jeśli chodzi o ofertę sklepu internetowego Raja. Modele foliowych worków, które są warte uwagi to te, które mają samoprzylepne zamknięcie, co przekłada się na szybkość pakowania towarów do wysyłki oraz poziom ich bezpieczeństwa w czasie transportu.

Jak można wykorzystać opakowania foliowe?


Jest naprawdę wiele sposobów wykorzystania opakowań foliowych dostępnych w sprzedaży. Z powodzeniem można je wykorzystać, prowadząc firmę w branży:
 • kosmetycznej,
 • elektronicznej – produkcja układów scalonych,
 • spożywczej – do pakowania suszonych warzyw i owoców,
 • meblowej – opakowania foliowe można też wykorzystać do zabezpieczania mebli,
 • motoryzacyjnej – foliowe woreczki świetnie nadają się do przechowywania i transportowania drobnych śrub i podzespołów do pojazdów mechanicznych.

Można powiedzieć, że sposobów na wykorzystanie opakowań foliowych jest wręcz niezliczona liczba – te doskonale sprawdzą się praktycznie w każdej branży, a nawet w przypadku zwykłego biura, np. do przechowywania art. biurowych wykorzystywanych przez sekretarki.

Ekologiczne opakowania foliowe – co je wyróżnia?


Główną cechą wyróżniającą opakowania foliowe dostępne w sprzedaży jest fakt, iż te są produkowane z użyciem naturalnych surowców, które nadają się do dalszego recyklingu. Przykładowo: woreczki z folią bąbelkową są wykonane aż z 3-warstwowej folii polietylenowej, która zapewnia idealny poziom bezpieczeństwa towaru w czasie jego wysyłki do klienta. Najistotniejsze cechy, jakimi wyróżniają się ekologiczne opakowania foliowe, to:
 • wysoki poziom odporności na uszkodzenia oraz oddziaływanie zewnętrznych czynników, np. wilgoci,
 • wygodny sposób użytkowania – proste zamknięcie,
 • wiele rodzajów opakowań foliowych do wyboru,
 • maksymalne bezpieczeństwo towarów umieszczonych w opakowaniach – trwałe zamknięcia połączone z antystatyczną taśmą klejącą.

Opakowania foliowe – do domu, biura, a nawet na wakacje


Kluczową cechą determinującą opłacalność zakupu opakowań foliowych jest fakt, iż te sprawdzają się nie tylko w firmach handlowych i produkcyjnych, ale także znajdują swoje zastosowanie w biurze, a nawet na wyjazdach wakacyjnych. Nowoczesne woreczki foliowe ze szczelnym zamknięciem pozwalają, np. na zabezpieczenie kluczy lub telefonu podczas wypadu na plażę czy basen. To jednak tylko pośrednie zastosowanie takich materiałów. Na ogół opakowania foliowe najczęściej spotykane są w warsztatach samochodowych, firmach handlowych oraz produkcyjnych, gdzie liczy się szybkość pakowania oraz maksimum bezpieczeństwa dla konkretnych grup towarów.

122 prod.

Selector bag PL

Znajdź odpowiedni rozmiar

Ponad 500 formatów dostępnych w magazynie!

Wpisz wymiary w mm.
(Szerokość x Wysokość)