22 112 11 00
(pon - pt: 8:00 - 17:00)
Zamawiasz duże ilości?
Szybkie i darmowe wyceny
4,8/5
Satysfakcja lub zwrot
0
Kontynuuj zakupy

Folie antystatyczne

Folie antystatyczne


Pakowanie urządzeń elektronicznych i sprzętu komputerowego wymaga użycia specjalistycznych produktów zabezpieczających, np. bezpiecznych folii antystatycznych. Nie dopuszczają one, by delikatne przedmioty (i nie tylko) uległy oddziaływaniu statycznemu i elektrostatycznemu. Chronią one przed groźnym – w pewnych momentach – zjawiskiem elektryzacji. Co dokładnie warto wiedzieć o foliach antystatycznych?

Zjawisko elektryzacji – zagrożenie dla przesyłek


Elektryzacja (elektryzowanie) to zjawisko, któremu często podlegają przedmioty w przesyłkach różnej wielkości. Choć uchodzi ono za niegroźne zjawisko, to w pewnych momentach może przynieść spore szkody – głównie przy transportowaniu elektroniki. Remedium są specjalistyczne folie antystatyczne i elektrostatyczne. Nie dopuszczają one, by urządzenia elektryczne i elektroniczne uległy uszkodzeniom, zakłóceniom pracy.

Czym charakteryzuje się dobra folia antystatyczna?


Folie antystatyczne (adhezyjne) przydają się przy pakowaniu urządzeń elektronicznych, nośników danych, podzespołów komputerowych, płyt CD i DVD – w skrócie: sprzętu elektronicznego i komputerowego.

Jej wyjątkowe właściwości sprawiają, że nie ma dla niej konkurencji. Dobra folia antystatyczna wyróżnia się wytrzymałością, elastycznością. Niemal idealnie przylega do pakowanej i wysyłanej elektroniki. Najważniejszą właściwością jest jednak elektrostatyczność – uniemożliwia ona nagromadzeniu się ładunków elektrycznych na spakowanych produktach, dzięki czemu skutecznie chroni przed zniszczeniem. Podwójna warstwa folii antystatycznej daje dodatkową gwarancję bezpieczeństwa. Folie antystatyczne, dzięki obecności bąbelków lub pianki, stanowią także świetne wypełnienie dla paczek. Dopasowuje się do kształtów, wymiarów. Doskonale wypełnia pustą przestrzeń między ściankami kartonu a transportowanym przedmiotem.

Folie antystatyczne w RAJA


Pełna oferta RAJA składa się z folii antystatycznych, woreczków z folii bąbelkowych i pianki PE, foliowych woreczków antyelektrostatycznych. Wszystkie wymienione produkty doskonale zabezpieczają delikatne pakunki przed oddziaływaniem elektrostatycznym. To jednak nie wszystko. Folia bąbelkowa i pianki PE, z których zostały wyprodukowane charakterystyczne folie antystatyczne i woreczki antystatyczne, skutecznie amortyzują wstrząsy. Za ich pośrednictwem można owijać i zabezpieczać elektronikę o większych gabarytach (przed kurzem, zabrudzeniami, wilgocią, uszkodzeniami). Opakowania ochronne z oferty RAJA to świetne izolatory.

1 art.
Sortuj: Trafność: największa