22 112 11 00
(pon - pt: 8:00 - 17:00)
Zamawiasz duże ilości?
Szybkie i darmowe wyceny
4,9/5
Satysfakcja lub zwrot
0
Kontynuuj zakupy

Folia stretch, akcesoria do folii stretch

Folia stretch, akcesoria do folii stretch


Istnieją produkty-klasyki, bez których trudno wyobrazić sobie możliwość pakowania i zabezpieczania przesyłek w magazynach czy halach produkcyjnych. Laikowi z pewnością przychodzą na myśl kartony, folia bąbelkowa czy taśma klejąca. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się folia stretch – materiał powszechnie wykorzystywany w branży transportowej i odporny na niekorzystne warunki pogodowe.

Czym charakteryzuje się folia stretch?


Folia stretch to rozciągliwy produkt, wykonany z tworzywa sztucznego. Umożliwia szybkie, sprawne i skuteczne zabezpieczanie różnych towarów – w branży transportowej są to najczęściej paczki i przesyłki, a także palety z zawartością.

Folia stretchowa wyróżnia się doskonałą przyczepnością i elastycznością. Można nią owijać przedmioty o każdym – nawet najbardziej nietypowym – rozmiarze i kształcie. Powierzchnia klejąca produktu ściśle przylega do otoczonej powierzchni. Pomimo niewielkiej grubości nie ma więc opcji, by doszło do przypadkowego odwinięcia folii stretch. Jej rozerwanie jest trudne lub niemal niemożliwe. Dzięki temu znajduje zastosowanie w tak wielu branżach.

Folia streczowa ponadto chroni zawartość przed:
 • uszkodzeniami mechanicznymi,
 • zarysowaniem,
 • zabrudzeniem,
 • wilgocią,
 • pyłem,
 • kurzem.

Utrudnia również otwarcie paczki (i każdego innego ładunku) przez osoby nieupoważnione. Owijanie ładunku folią stretchową nie generuje wysokich kosztów i nie wymaga używania zaawansowanych urządzeń czy maszyn.

Szeroki wybór folii stretch – różne kolory


Folie stretch do pakowania są dostępne w różnych kolorach, m.in.:
 • czarnym,
 • białym,
 • niebieskim,
 • zielonym,
 • czerwonym,
 • żółtym,
 • zielonym.

Popularnym wyborem są także transparentne egzemplarze, które łączą w sobie wadę i zaletę – dają wgląd w zawartość przesyłki.

O co chodzi? Kiedy w paczce znajduje się delikatny przedmiot, a etykiety ostrzegawcze zostaną nieopatrznie zakryte przez warstwę rozciągliwego materiału, magazynier może samodzielnie zobaczyć, z czym ma do czynienia. Następnie będzie wiedział, że ostrożność jest na pierwszym miejscu, a przesyłka powinna dotrzeć w nienaruszonym stanie.

Inna sytuacja dotyczy potencjalnych złodziei, którzy czyhają na wartościową zdobycz. Gdy zobaczą, że w danej paczce znajduje się drogocenny przedmiot, nie będą wahać się ani chwili. Zasada jest zatem prosta: pakując telewizor, telefon komórkowy, komputer, odtwarzacze DVD czy biżuterię, najlepiej sprawdzi się czarna lub kolorowa folia stretch. Wówczas możesz liczyć na dyskretny transport.

Folia stretch – stabilizacja towarów podczas transportu


Folia stretch jest często stosowana do zabezpieczania ładunków umieszczonych na paletach, co zapewnia stabilną pozycję. Możesz mieć niemal stuprocentową pewność, że towar nie będzie przemieszczał się na boki – nawet pod wpływem silnych drgań, niesprzyjających czynników atmosferycznych czy gwałtownych ruchów furgonetki kurierskiej. Folia stretch to dobry wybór nawet do pakowania dużych zestawów palet.

Folia stretch wysokiej jakości


Folia stretch do pakowania od RAJA jest wykonana z trzywarstwowej folii polietylenowej. Ów materiał charakteryzuje się doskonałą wytrzymałością na przebicie, rozerwanie, przecięcie i inne działania, które mogą spowodować uszkodzenie mechaniczne produktu. Teraz możesz liczyć na skuteczną ochronę:
 • drobnych przesyłek,
 • dużych paczek,
 • ładunków na paletach,

W ofercie firmy RAJA znajdziesz folię stretch z polipropylenu o wyjątkowej elastyczności. Klienci mają do dyspozycji tradycyjną folię stretch (o różnych barwach), a także modele: pre-stretch, w mini rolkach, typu blown, typu cast (w 80% z recyklingu). Produkty są sprzedawane w paczkach po kilka sztuk. Ponadto możesz kupić folię stretch o różnej grubości, idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.

15 prod.
Sortuj: Trafność: największa