• 801 55 3000 Pon-Pią 8:00-17.00
 • Zamawiasz duże ilości? Szybkie i darmowe wyceny
 • 5,0/5
  Satysfakcja lub zwrot
 • Dostawa w 24H Darmowa dostawa od 700 zł netto (861 zł brutto)
logo raja 801 55 3000
0,00 zł Twój koszyk jest pusty
Zamówienie po kodzie produktu

Kobiety i środowisko

Program akcji

Kobiety i Środowisko

WSPIERANEJ PRZEZ FUNDACJĘ RAJA-DANIELE MARCOVICI

Z RAJA ekologiczne opakowania to także symbol solidarności!

Fundacja wspiera 6 wybranych projektów!

fournisseurs

RAJA, we współpracy ze swoimi dostawcami, wybrała 10 produktów charytatywnych przyjaznych środowisku w celu sfinansowania tej akcji.

fondation

Do 31 sierpnia 2020 r. za każdym razem, gdy kupujesz paczkę ekologicznych produktów charytatywnych, 5 zł jest automatycznie przekazywane Fundacji, która przeznaczy te środki na 6 wspieranych projektów.

femmes

Fundacja RAJA-Daniele Marcovici wspiera 6 wybranych projektów "Kobiety i Środowisko".

Zobacz projekty
Bestsellers
Video
Karton z automatycznym dnem tektura 3-warstwowa
Do -30%
Karton z automatycznym dnem tektura 3-warstwowa
13 art
Od 1,44 zł bez VAT
Karton z automatycznym dnem tektura 5-warstwowa
Do -30%
Karton z automatycznym dnem tektura 5-warstwowa
9 art
Od 2,01 zł bez VAT
Papier pakowy Kraft Super RAJA
Do -30%
Papier pakowy Kraft Super RAJA
5 art
Od 90,30 zł bez VAT
Taśma papierowa podgumowana Standard
Do -30%
Taśma papierowa podgumowana Standard
3 art
Od 11,10 zł bez VAT
Taśma papierowa podgumowana zbrojona
Taśma papierowa podgumowana zbrojona
1 art
Od 33,35 zł bez VAT
Kątowniki tekturowe i narożniki tekturowe
Do -30%
Kątowniki tekturowe i narożniki tekturowe
13 art
Od 0,69 zł bez VAT
Pojemnik tekturowy RAJA
Do -20%
Pojemnik tekturowy RAJA
9 art
Od 1,68 zł bez VAT
Worki papierowe na zakupy
Do -20%
Worki papierowe na zakupy
5 art
Od 125,00 zł bez VAT

Obsługiwane są następujące projekty

ADESAF

PROJEKT #1 : ADESAF

Umożliwienie kobietom wzmocnienia pozycji ekonomicznej poprzez nauczanie zrównoważonych technik produkcji awokado.

W regionie Bafoussam w północnym Kamerunie, prawie 80% ludności żyje z rolnictwa. Skutki zmian klimatu i szkodliwe praktyki rolnicze, takie jak wypalanie i wylesianie, zubożają glebę i niszczą lokalne ekosystemy. Producenci awokado w tym obszarze borykają się z wieloma trudnościami wynikającymi z tych problemów, a także z brakiem infrastruktury do przechowywania, co powoduje znaczną utratę produkcji.

ADESAF i jego lokalny partner RECOSAF rozpoczynają projekt zrównoważonego sektora awokado w wiosce Bapi. Pozwoli to producentom awokado zabezpieczyć swoje dochody i zwiększyć plony, zachowując jednocześnie ekosystemy poprzez przyjęcie bardziej przyjaznych środowisku praktyk rolniczych. Kobiety będą bardziej gospodarczo niezależne, co pozwoli im umocnić swoją pozycję w społeczności i w przestrzeni decyzyjnej.

ADESAF

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gospodarczego i Społecznego w Afryce (ADESAF) wspiera działania solidarnościowe, szkolenia zawodowe i rozwój zatrudnienia w Afryce.

Odwiedź stronę internetową

Cele:

 • 300 kobiet przeszkolonych w zakresie ekologicznej produkcji rolniczej
 • 1 kobieca spółdzielnia utworzona w celu przetwarzania avocado
 • Posadzenie 10,000 sadzonek avocado

AVSF

PROJEKT #2 : Agronomowie i Weterynarze Bez Granic (AVSF)

Promowanie roli kobiet-rolników i wspieranie ich działalności rolniczej.

Na wiejskich obszarach Mongolii ludzie zmagają się z ekstremalnym klimatem kontynentalnym. Mongołowie stoją przed wyzwaniami społecznymi i środowiskowymi, które spotęgowane są przez zmiany klimatu. W prowincjach Khentii i Arkhangai, gdzie 80% ludności żyje z rolnictwa, pasterze i sadownicy muszą dostosować swoje metody produkcji do uprawy roli, życia i generowania dochodu, zachowując przy tym zasoby naturalne.

Stowarzyszenie AVSF, we współpracy z GERES i lokalnym stowarzyszeniem Mongolian Women's Fund, realizuje trzyletni projekt mający na celu wzmocnienie roli kobiet w systemach produkcji rolnej oraz zapewnienie, aby ich potrzeby i obawy były słyszane przez lokalne i krajowe władze. Kobiety zostaną przeszkolone w zakresie sadownictwa, zrównoważonej produkcji kaszmiru i zarządzania przedsiębiorstwem. Te kobiety uzyskają niezależność finansową i cenną pozycję w rozwijającej się gospodarce.

AVSF

Agronomowie i Weterynarze Bez Granic (AVSF), ma na celu promowanie rozwoju obszarów wiejskich, wspieranie i promowanie robotników rolnych z regionów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji.

Odwiedź stronę internetową

Cele:

 • 850 kobiet przeszkolonych w zakresie ekologicznych praktyk rolniczych
 • Wsparcie 30 organizacji obywatelskich
 • Przeprowadzenie 1 kampanii wspierającej prawa kobiet

ESSOR

PROJEKT #3 : ESSOR

Wzmocnienie umiejętności agroekologicznych ogrodników i zapewnienie wsparcia w opracowaniu strategii marketingowej.

Producenci warzyw i sadownicy z podmiejskiej dzielnicy Brazzaville (Republika Konga) coraz częściej zmagają się z niedoborami zaopatrzenia w żywność spowodowanymi degradacją ziemi. Jest to skutek zmian klimatu, dlatego stosowane są intensywne praktyki rolnicze, aby zwiększyć plony, ale są szkodliwe dla ich zdrowia i zdrowia konsumentów. Niestety, w szczególności dotyczy to kobiet, ponieważ kobiety uprawiają ziemię, aby żyć i karmić swoje rodziny. Kobiety również zmagają się z nierównością i nie mają takiego samego dostępu do podstawowych zasobów i usług, jak mężczyźni, takich jak skuteczne nawadnianie i szkolenia. Projekt prowadzony przez ESSOR rzuca wyzwanie tym zagadnieniom, kształcąc 250 sadowników w zakresie praktyk agroekologicznych. To szkolenie zawodowe pozwoli kobietom na zwiększenie produkcji pod względem ilościowym i jakościowym, co zapewni dochód finansowy, przyczyniając się do poprawy warunków życia.

ESSORs

ESSOR ma na celu pomóc najsłabszym grupom społecznym w uzyskaniu niezbędnych środków, w celu poprawy ich warunków życia oraz promowanie praktyk angażujących społeczność na rzecz odpowiedzialności i sprawiedliwości społecznej.

Odwiedź stronę internetową

Cele:

 • 250 sadowników przeszkolonych w zakresie praktyk agroekologicznych
 • Utworzenie 7 organizacji
 • Opracowanie 1 strategii marketingowej

FNAB

PROJEKT #4 : FNAB

Poprawa warunków życia oraz praw rolników ekologicznych, poprzez szkolenia i podnoszenie świadomości.

Na obszarach wiejskich Francji kobiety-rolnicy walczą o uznanie i akceptację. Od listopada 2017 r. FNAB działa na rzecz sprawiedliwości kobiet w rolnictwie ekologicznym i podejmuje działania mające na celu wzmocnienie i podkreślenie ich wysiłków. FNAB zorganizuje szkolenia na temat równości płci w rolniczym środowisku zawodowym i będzie edukować w temacie urlopu macierzyńskiego w sektorze rolnym. FNAB wesprze dwie inicjatywy prowadzone przez rolników w regionie Finistère i Ille-et-Vilaine. Organizacja podkreśli znaczenie kobiet w sektorze rolnictwa ekologicznego podczas wystawy „Ziemia jest naszym Biznesem” (która odbędzie się w dniach 22–23 września 2020 r. W Rennes), będzie dążyć do podniesienia świadomości wśród zawodowych organizacji rolniczych, aby objąć również kwestie równości płci.

FNAB

Od 1978 r. Narodowa Federacja Rolnictwa Ekologicznego (FNAB) zjednoczyła agrobiologów w całej Francji. Stowarzyszenie ma trzy główne obszary działania: organizacja zawodowa, struktura rozwoju i ruch obywatelski.

Odwiedź stronę internetową

Cele:

 • 20 ambasadorów przeszkolonych w zakresie równości płci
 • 1 moduł szkoleniowy dotyczący urlopu macierzyńskiego w rolnictwie
 • 150 studentów z rolniczych placówek edukacyjnych

Ishpingo

PROJEKT #5 : Ishpingo

Wspieranie zrównoważonej uprawy owoców na ponownie zalesianych gruntach.

Przez ostatnie piętnaście lat warunki życia ludności indiańskiej w prowincji Napo w ekwadorskiej Amazonii pogorszyły się. Dynamicznie rozwijający się przemysł naftowy na tym obszarze ma wpływ na zasoby naturalne i powoduje znaczne zmiany w stylu życia lokalnych społeczności. Przykładowo mężczyźni opuścili lokalne obszary rolnicze, aby zamiast tego pracować w miejscach wydobycia ropy lub w miastach, dlatego kobiety często zajmują się swoimi rodzinami, a także uprawiają ziemię.

Od 2016 r. Stowarzyszenie Ishpingo specjalizuje się w walce z wylesianiem. Aby kampania mogła być kontynuowana, 90 kobiet jest szkolonych w zakresie praktyk rolno-leśnych i rozwijania zrównoważonej uprawy owoców z ponownie zalesionych gruntów. Projekt będzie miał wpływ na wzmocnienie pozycji gospodarczej kobiet, które uzyskają lepsze plony ze swoich działek, i przyczyni się do zachowania zasobów naturalnych poprzez upowszechnianie zrównoważonych praktyk rolniczych.

Ishpingo

Isphingo pracuje w ekwadorskiej Amazonii, aby poprawić standard życia rdzennych mieszkańców, jednocześnie chroniąc zasoby lasów deszczowych Amazonii.

Odwiedź stronę internetową

Cele:

 • 110 kobiet przeszkolonych w zakresie agroleśnictwa
 • 15,000 posadzonych drzew
 • 200 studentów uwrażliwionych na problem ochrony zasobów naturalnych

Re-Belle

PROJEKT #6 : Re-Belle

Ograniczenie marnotrawienia żywności, przekształcając niesprzedane owoce i warzywa w dżemy rzemieślnicze w ramach projektu integracji kobiet.

Każdego roku na całym świecie wyrzuca się prawie jedną trzecią żywności produkowanej i przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Co tydzień, w jednym z regionów Francji tzw. „Island of France” marnuje się 200 ton owoców i warzyw, głównie ze względu na długi łańcuch dostaw. Od 2017 roku stowarzyszenie Re-Belle prowadzi kampanię przeciwko marnotrawieniu żywności, doceniając niesprzedane owoce i warzywa w tym regionie Francji. Zmarnowane produkty są przekształcane w rzemieślnicze dżemy i sprzedawane. Bezrobotne kobiety pracują w warsztacie w Aubervilliers, w regionie Seine-Saint-Denis we Francji, w celu produkcji dżemów. Te kobiety korzystają ze wsparcia społeczno-zawodowego, aby przygotować się do integracji w kierunku zrównoważonego zatrudnienia. Stowarzyszenie pracuje obecnie nad konsolidacją swojego modelu - zwiększeniem produkcji i sprzedaży, tworzeniem nowych miejsc pracy i zwiększaniem świadomości na temat zrównoważonej żywności.

Re-Belle

Re-Belle, z siedzibą w Seine-Saint-Denis, stwarza możliwości osobom walczącym o powrót do zatrudnienia, wykorzystując w tym celu zrównoważony rozwój i żywność.

Odwiedź stronę internetową

Cele:

 • 16 dołączy do stowarzyszenia
 • 40 warsztatów podnoszących świadomość na temat marnotrawienia żywności
 • Wykorzystanie 30 ton owoców i warzyw przeznaczonych do wyrzucenia