• 801 55 3000 koszt wg taryfy operatora (8.00 -17.00)
 • Zamawiasz duże ilości? Szybkie i darmowe wyceny
 • 5,0/5
  Satysfakcja lub zwrot
 • Dostawa w 24H Gratis od 700 zł netto
logo raja 801 55 3000 koszt wg taryfy operatora (8.00 -17.00)
0,00 zł Twój koszyk jest pusty
Zamówienie po kodzie produktu

Kobiety i środowisko

Program akcji

Kobiety i Środowisko

WSPIERANEJ PRZEZ FUNDACJĘ RAJA-DANIELE MARCOVICI

Z RAJA ekologiczne opakowania to także symbol solidarności!

Fundacja wspiera 6 wybranych projektów!

fournisseurs

RAJA, we współpracy ze swoimi dostawcami, wybrała 10 produktów charytatywnych przyjaznych środowisku w celu sfinansowania tej akcji.

fondation

Do 28.02.2021 r. za każdym razem, gdy kupujesz paczkę ekologicznych produktów charytatywnych, 5 zł jest automatycznie przekazywane Fundacji, która przeznaczy te środki na 6 wspieranych projektów.

femmes

Fundacja RAJA-Daniele Marcovici wspiera 6 wybranych projektów "Kobiety i Środowisko".

Zobacz projekty
Bestsellers
Video
Karton z automatycznym dnem tektura 3-warstwowa
Do -40%
Karton z automatycznym dnem tektura 3-warstwowa
13 art
Od 1,22 zł bez VAT 1,44 zł bez VAT
Karton z automatycznym dnem tektura 5-warstwowa
Do -40%
Karton z automatycznym dnem tektura 5-warstwowa
9 art
Od 1,71 zł bez VAT 2,01 zł bez VAT
Papier pakowy Kraft Super RAJA
Do -30%
Papier pakowy Kraft Super RAJA
5 art
Od 90,30 zł bez VAT
Taśma papierowa podgumowana Standard
Do -41%
Taśma papierowa podgumowana Standard
3 art
Od 9,44 zł bez VAT 11,10 zł bez VAT
Taśma papierowa podgumowana zbrojona
Do -30%
Taśma papierowa podgumowana zbrojona
1 art
Od 33,35 zł bez VAT
Kątowniki i narożniki tekturowe zabezpieczające krawędzie
Do -41%
Kątowniki i narożniki tekturowe zabezpieczające krawędzie
13 art
Od 0,61 zł bez VAT 0,72 zł bez VAT
Pojemnik tekturowy RAJA
Do -35%
Pojemnik tekturowy RAJA
9 art
Od 1,43 zł bez VAT 1,68 zł bez VAT
Worki papierowe na zakupy
Do -32%
Worki papierowe na zakupy
9 art
Od 72,08 zł bez VAT 84,80 zł bez VAT

PROJEKTY

ADESAF

PROJEKT 1 : Élevages Sans Frontières

Ochrona pozycji kobiet - rolników poprzez restrukturyzację lokalnego przemysłu mleczarskiego.

W Burkina Faso, gdzie 80% populacji żyje z rolnictwa i hodowli, lokalna produkcja mleka konkuruje z importowanym mlekiem w proszku, które jest o 30% tańsze. Cierpią na tym rodziny lokalnych hodowców zwierząt gospodarskich, a zwłaszcza kobiety pracujące w gospodarstwach dojących krowy i sprzedających mleko. Projekt realizowany przez "Farms without Boarders" oraz lokalne stowarzyszenie Action for the Promotion of Local Initities, ma na celu wzmocnienie umiejętności pasterzy w prowincji Oubritenga. Lokalni rolnicy z regionu Płaskowyżu Centralnego potrzebują więcej umiejętności technicznych, wiedzy i wskazówek biznesowych, aby móc osiągać zrównoważony dochód. 150 rodzin pasterskich zostanie przeszkolonych w celu poprawy ich hodowli, technik dojenia i uprawy roślin dla zwierząt. Powstanie spółdzielnia mleczarska, aby zapewnić rolnikom środki do samodzielnego przetwarzania i sprzedaży mleka.

ADESAF

Przez ostatnie 20 lat Stowarzyszenie "Farms without Borders" wspiera ludność wiejską i ma na celu poprawę bezpieczeństwa żywnościowego w Afryce Zachodniej, Afryce Północno-Zachodniej i Haiti.

Odwiedź stronę internetową

Cele

 • 100 hodowców bydła i 50 hodowców kóz przeszkolonych w zakresie hodowli zwierząt, dojenia i sprzedaży detalicznej mleka
 • 3 kobiety przeszkolone w zakresie przetwórstwa mleka
 • Utworzenie 1 lokalnej spółdzielni mleczarskiej

AVSF

PROJEKT 2 : Yobalema

Szkolenie kobiet w zakresie praktyk agroekologicznych i pomoc w budowie ogrodu warzywnego.

W Senegalu, w regionie Rufisque, na zachodnim wybrzeżu zmiany klimatu wpływają zarówno na produkcję rolną, jak i rybołówstwo. Brak bezpieczeństwa żywnościowego odczuwany przez mieszkańców pogarsza zmniejszenie zatrudnienia. To spowodowało, że wielu rybaków wyemigrowało do miast i znalazło pracę, aby utrzymać swoje rodziny. 37 żon rybaków ze wsi Kelle zjednoczyło się, aby wspierać się nawzajem i dzielić się produktami rolnymi, które uprawiają. Stowarzyszenie Yobalema udzieliło pomocy tej grupie ludzi, aby pomóc w opracowaniu zrównoważonego i opłacalnego projektu rolnego. Stowarzyszenie będzie szkolić kobiety w zakresie agroekologii i permakultury poprzez praktyczne warsztaty i kursy. Ten projekt będzie promować bezpieczeństwo żywnościowe w wiosce i pomoże złagodzić trudności gospodarcze.

AVSF

Założone w 2014 r. stowarzyszenie Yobalema ma na celu promowanie relacji biznesowych między Francją a Senegalem.

Odwiedź stronę internetową

Cele

 • 37 kobiet przeszkolonych w zakresie agroekologii
 • 1 ekologiczny ogród warzywny zarządzany przez kobiety

ESSOR

PROJEKT 3 : Food2Rue

Promowanie integracji społeczno-zawodowej kobiet na rynku pracy poprzez zapewnienie zrównoważonych metod szkolenia w przemyśle spożywczym.

W regionie Ile-de-France kobiety zmagają się z nierównością w pracy. Wpływa to na ich szanse i perspektywy kariery, nierówności wpływają na podstawowe życie, takie jak dostęp do lepszej, zdrowszej żywności, takiej jak produkty ekologiczne. Stowarzyszenie Food2Rue stworzyło „Panamską kobietę” w 2018 roku. Jest to solidarna hala gastronomiczna, mieszcząca się w 14. dzielnicy Paryża, która ma ladę spożywczą i sklep spożywczy z produktami sezonowymi, ekologicznymi i lokalnymi. Sklepem zarządza zespół 14 kobiet, które zmagały się z nierównością, są w stanie zdobyć doświadczenie zawodowe i umiejętności w ramach tego projektu.

ESSOR

Food2rue to warsztaty z udziałem kobiet, mające na celu zdobycie umiejętności zawodowych w branży hotelarskiej i biznesowej, w celu promowania zrównoważonych inicjatyw na rzecz środowiska.

Odwiedź stronę internetową

Cele

 • 14 kobiet zatrudnionych przy projekcie
 • 180 posiłków gotowanych i sprzedawanych każdego dnia
 • 1 sala żywnościowa, która jest przyjazna dla środowiska i wspiera solidarność

FNAB

PROJEKT 4 : WECF

Wspieranie kobiet-przedsiębiorców w zrównoważonym rolnictwie i żywności.

Od 2011 r. na obszarach wiejskich w Górnej Sabaudii WECF France wspiera 50 kobiet-przedsiębiorców, pomagając w rozwoju ich firm, dzięki regionalnej sieci „Wiejskie kobiety”. Po badaniu przeprowadzonym w 2015 r. wśród stu kobiet z regionu, stowarzyszenie stwierdziło, że borykają się one z presją finansową i nie mają wsparcia dla swoich firm, mając niewielki lub żaden dostęp do porad lub wskazówek. WECF France chce przyjąć kolejnych 50 członków, aby wzmocnić sieć „Wiejskie Kobiety”. Celem sieci jest poprawa dochodów kobiet-przedsiębiorców i zagwarantowanie bezpieczeństwa żywnościowego w regionie, przy jednoczesnym promowaniu stosowania zrównoważonych praktyk rolniczych

FNAB

Stowarzyszenie utworzone w 2008 r. WECF France angażuje się w promowanie równości płci i zaangażowania kobiet w politykę ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Odwiedź stronę internetową

Cele

 • 100 kobiet-przedsiębiorców otrzyma wskazówki i wsparcie
 • 1 opublikowany program dotyczący zrównoważonej żywności
 • 1 platforma internetowa stworzona do wspierania sieci „Wiejskie Kobiety”

Ishpingo

PROJEKT 5 : Fleurs de Cocagne

Pomoc bezrobotnym kobietom w odzyskaniu umiejętności zawodowych poprzez ogrodnictwo i ekologiczne praktyki rolnicze.

Fleurs de Cocagne odniosło sukces pod względem wsparcia społecznego, zawodowego i finansowego dla bezrobotnych kobiet. Pokazuje to również zapotrzebowanie konsumentów na odpowiedzialny i zrównoważony handel.
Stowarzyszenie dąży do wzmocnienia swojego podejścia ekologicznego i uczynienia swojego miejsca produkcji „zielonym showroomem” z dwoma głównymi celami: różnorodnością biologiczną i integracją społeczną. W ramach projektu opracowano szereg planów budowlanych związanych z zagospodarowaniem terenu, takich jak nowy budynek magazynowy, remont studni i uprawa ziemi, a także instalacja szklarni. Planowane jest także stworzenie edukacyjnych ogrodów warzywnych, które będą otwarte dla ogółu społeczeństwa, szkół i firm, aby poznać różnorodność biologiczną. Kobiety zarządzające zieloną witryną zdobędą umiejętności zawodowe i doświadczenie oraz będą odpowiedzialne za odwiedzających oraz prezentowanie działań Fleurs de Cocagne.

Ishpingo

Od 2014 r. Fleurs de Cocagne oferuje wsparcie społeczno-zawodowe osobom w trudnej sytuacji - z czego 70% stanowią kobiety - poprzez ekologiczną produkcję ogrodniczą i ogrodniczą w Essonne we Francji.

Odwiedź stronę internetową

Cele

 • 15 kobiet zintegrowanych z doświadczeniem zawodowym
 • Uświadomienie 500 osób w zakresie praktyk agroekologicznych
 • 1 „zielony showroom” do demonstrowania praktyk agroekologicznych

Re-Belle

PROJEKT 6 : Migrations & Développement

Promowanie metod zrównoważonego rolnictwa i wzmocnienie roli kobiet w praktykach agroekologicznych.

W Maroku, na odizolowanych obszarach wiejskich w górach Atlas i Anti-Atlas rodziny są zależne od rolnictwa i walczą o wyjście poza gospodarkę na własne potrzeby i są dotknięte zmianami klimatu. W połączeniu ze szkodliwymi ludzkimi praktykami intensywnej produkcji rolnej czynniki te pogarszają warunki życia ludności i zagrażają zasobom naturalnym. Od 2016 r. Migration & Development prowadzi projekt mający na celu rozwój praktyk agroekologicznych i wzmocnienie pozycji kobiet w okresie transformacji rolnictwa w regionie Souss-Massa. Pierwsze fazy projektu umożliwiły przeszkolenie 45 kobiet-rolników w zakresie praktyk agroekologicznych i zarządzania gospodarstwami. Stowarzyszenie pragnie teraz zagwarantować kobietom-rolnikom upodmiotowienie stabilności ich dochodów poprzez włączenie ich produkcji do regionalnego obwodu rynkowego. Projekt obejmuje również budowę zbiornika wodnego i studni, a także promowanie praktyki agroekologicznej w całym regionie.

Re-Belle

Organizacja założona w 1986 r. realizuje projekty rozwojowe w Maroku, których celem jest zrównoważone rolnictwo i środowisko, lokalny rozwój gospodarczy, zarządzanie i animacja terytorialna oraz solidarność międzynarodowa.

Odwiedź stronę internetową

Cele

 • 145 kobiet przeszkolonych w zakresie agroekologii i zarządzania nasionami i siewem
 • Utworzenie 1 rynku rolników i 1 ekologicznego systemu owoców i warzyw
 • 4 relacje kobiet-rolników transmitowane przez radio