Razem, bądżmy bardziej odpowiedzialni ekologicznie

Możemy wesprzeć Twój biznes proponując szeroki wybór ekologicznych produktów.

5 zasad ekopakowania

Redukcja

Redukcja

Redukcja zużycia opakowań, poprzez ograniczenie ich wagi i objętości do minimum, niezbędnego dla zapewnienia właściwej ochrony produktu.

Ponowne użycie

Ponowne użycie

Gdy tylko jest to możliwe, RAJA oferuje opakowania zaprojektowane w taki sposób, aby można je było łatwo ponownie użyć.

Zamiana

Zamiana

Aby chronić naszą planetę, musimy zastąpić opakowania, które nie nadają się do recyklingu lub mają negatywny wpływ na środowisko, opakowaniami alternatywnymi, które są przyjazne środowisku.

Odnowa

Odnowa

Stosowanie opakowań na bazie surowców biologicznych (pozyskiwanych w sposób zrównoważony), które są wytwarzane z odnawialnych materiałów naturalnych, przyczynia się do zmniejszenia naszego wpływu na środowisko naturalne.

Recykling

Recykling

Dążąc do gospodarki cyrkulacyjnej, która minimalizuje ilość odpadów i w pełni wykorzystuje ich zasoby, należy rozwijać proces recyklingu, aby dać opakowaniom drugie życie.

PRZEDMOWA DYREKTORA ZARZĄDZAJĄCEGO

RAJA i środowisko

altimage

PRZEDMOWA DYREKTORA ZARZĄDZAJĄCEGO

RAJA i środowisko

Ekologiczna transformacja jest w toku i Grupa RAJA jest zdeterminowana, żeby wziąć w niej udział w sposób proaktywny i odpowiedzialny.
Opakowania i ochrona środowiska są kluczowymi elementami strategii naszej Grupy. Naszą główną rolą, jako dystrybutora, jest zapewnienie opakowań chroniących Twoje produkty. Jednocześnie stosujemy aktywne i zrównoważone podejście, mające na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Dowiedz się więcej o naszych działaniach na rzecz środowiska.
Ponadto, nieustannie rozszerzamy naszą ekologiczną ofertę produktową, aby zaoferować Ci więcej alternatywnych rozwiązań takich jak opakowania kartonowe i plastikowe z recyklingu, opakowania wykonane z naturalnych surowców lub do wielokrotnego użytku. Nowe piktogramy pozwalają na natychmiastową identyfikację tych produktów. Naszym celem jest także promowanie dobrych praktyk w zakresie ekologicznego pakowania, dlatego stworzyliśmy 5 zasad, aby ograniczyć ilość odpadów i pakować w sposób bardziej przyjazny środowisku: Redukcja, Ponowne użycie, Zamiana, Odnowa, Recykling.
Z RAJA, ekologiczne pakowanie może być też gestem solidarności. Razem z nowym katalogiem, uruchamiamy program „Kobiety i środowisko” zainicjowany przez Fundację RAJA-Daniele Marcovici - dowiedz się więcej o programie.

Działajmy razem!

Jarosław Kamiński

Dyrektor Zarządzający

Nowości na temat ekologicznych opakowań

CZERWIEC 2019

Papier Kraft - ekologiczny papier pakowy

MAJ 2019

Ekologiczne opakowania z recyklingu