(pon - pt: 8:00 - 17:00)
Zamawiasz duże ilości?
Szybkie i darmowe wyceny
4,8/5
Satysfakcja lub zwrot
1
Kontynuuj zakupy

Pochłaniacze wilgoci

Pochłaniacze wilgoci


Pochłaniacze wilgoci odpowiadają za skuteczne zabezpieczenie przesyłanych paczek w transporcie lądowym, morskim, lotniczym. To niezbędnik podczas długotrwałego przechowywania lub transportu. Przykładowo: producenci elektroniki nie mogą pozwolić sobie na straty. W wyniku kondensacji pary wodnej na długotrwale transportowanych przesyłkach może pojawić się wilgoć czy pleśń, które trwale zniszczą zawartość. W RAJA można znaleźć pochłaniacze wilgoci w saszetkach o różnej wielkości.

Czym charakteryzują się pochłaniacze wilgoci?


Pochłaniacze wilgoci – jak nazwa wskazuje – odpowiadają za ochronę wysyłanych produktów przed wilgocią, korozją, pleśnią, które mogą powstać na skutek długotrwałego transportu w trudnych warunkach. Owe elementy umieszcza się wewnątrz kartonów, kontenerów i innych opakowań. Utrzymują niski poziom wilgoci w przesyłce. Pochłaniacze wilgoci od RAJA są nietoksyczne, niepalne. Wykonane zostały z naturalnego materiały tyvek. Ich zdolność absorpcji (na jeden worek) wynosi od 1 do 600 g (imponujący wynik). Pochłaniacze wilgoci sprzedaje się w paczkach po wiele sztuk – od 40 do 2000.

Ciekawym rozwiązaniem są mini saszetki, które sprawdzą się w wyjątkowo małych przesyłkach. Zdolność absorpcji malutkich pochłaniaczy wilgoci wynosi 0,35 g na 1 woreczek o wadze 1 g przy wilgotności 80% oraz temperaturze 23 stopniach Celsjusza.

Jak używa się pochłaniaczy wilgoci?


Sposób użycia pochłaniaczy wilgoci jest banalnie prosty. Wystarczy umieścić pojedynczy pochłaniacz wewnątrz szczelnie zapakowanych kartonów, opakowań, worków foliowych. Są one gotowe do użytkowania. Nie trzeba ich przerabiać, podgrzewać, oziębiać, formować.

Zastosowanie pochłaniaczy wilgoci


Pochłaniacze wilgoci (określane też jako opakowania antykorozyjne) wykorzystuje się podczas transportu towarów w przemyśle elektronicznym, motoryzacyjnym, rolno-spożywczym, chemicznym, stalowym, papierniczym). To niezbędnik w przesyłkach, w których znajdują się wrażliwe elementy, a także podzespoły urządzeń i produktów (pamiętaj, że urządzenia elektroniczne kategorycznie nie mogą zetknąć się z wilgocią – w innym wypadku ulegają trwałemu uszkodzeniu).

3 art.
Sortuj: Trafność: największa