22 112 11 00
(pon - pt: 8:00 - 17:00)
Zamawiasz duże ilości?
Szybkie i darmowe wyceny
4,7/5
Satysfakcja lub zwrot
2
Kontynuuj zakupy

Koperty rozszerzane, koperty z rozszerzanym dnem

Koperty rozszerzane, koperty z rozszerzanym dnem


Większość osób na myśl o kopercie ma przed sobą klasyczne, płaskie, białe lub brązowe koperty o niewielkiej grubości. Producenci opakowań na korespondencję zadbali o bardziej wymagających klientów. Koperty rozszerzane to idealne remedium na wysyłkę przedmiotów i dokumentów o większych gabarytach. Ich najważniejszym elementem – od tego wzięły swoją nazwę – jest rozszerzane dno. Daje ono możliwość zwiększenia głębokości koperty o kilka cm. Koperta rozszerzona stanowi alternatywę dla małych, lekkich paczek.

Jak wyglądają koperty rozszerzane?


Koperty rozszerzane najczęściej tworzy się z białego papieru kraft (o przykładowej gramaturze 120 g/m2) lub ekologicznego, brązowego papieru. Większość z nich ma samoklejący pasek, który ułatwia i przyspiesza zaklejanie koperty, pakowanie. Brązowe koperty rozszerzane pomieszczą większe gabaryty przesyłki bez konieczności wysyłania jej w formie paczki (droższe rozwiązanie). Wyróżniają się solidną gramaturą (120 g/m2), co przedkłada się na dobrą grubość, trwałość, wytrzymałość. Białe koperty rozszerzane nie ustępują jakością i solidnością tym brązowym. Najczęściej mają format B4, C4, E4 – tak duże rozmiary sprawiają, że można w nich wysłać pokaźny plik dokumentów, pism, publikacji.

Koperty rozszerzane – gdzie można zakupić?


Sprzedaż kopert rozszerzanych odbywa się najczęściej w paczkach, po kilkaset sztuk. W RAJA można odnaleźć najpopularniejsze typy tych kopert – białe i brązowe. Każde biuro powinno zaopatrzyć się w koperty firmowe tego typu. Koperty rozszerzane to gwarancja bezpiecznej i opłacalnej wysyłki przedmiotów lub ważnej, obszernej dokumentacji biurowej.

2 prod.
Sortuj: Trafność: największa