(pon - pt: 8:00 - 17:00)
Zamawiasz duże ilości?
Szybkie i darmowe wyceny
4,8/5
Satysfakcja lub zwrot
1
Kontynuuj zakupy

Papier pakowy

Papier pakowy


Do ochrony zawartości przesyłki wykorzystuje się wiele produktów, np. popularne wypełniacze do paczek, folię bąbelkową i stretch, niezliczoną liczbę akcesoriów do pakowania. Jednym z najbardziej cenionych, acz niepozornych wypełniaczy jest papier pakowy. Dzięki niemu wnętrze paczki zostanie usztywnione oraz maksymalnie zabezpieczone.

Czym jest papier pakowy?


Papier pakowy (makulaturowy, kraft) został wykonany stuprocentowo z surowców wtórnych. Jego podstawowe zastosowanie to pakowanie lekkich, mało gabarytowych przedmiotów. Jego właściwości wynikają z technologii produkcji. Da się pokryć nim tekturę falistą i tuleję papierową.

Charakterystyka papieru pakowego


W sklepie RAJA papier pakowy jest dostępny w wielu różnych wariantach. Do najpopularniejszych należy ekologiczny papier kraft, a także wersje makulaturowe, białe. Oba produkty powstają w procesie recyklingu. Miękki i elastyczny biały papier pakowy sprawdzi się idealnie przy owijaniu szklanych bądź glinianych naczyń, chroniąc je przed uszkodzeniami, ingerencją z zewnątrz. Makulaturowy oraz ekologiczny papier pakowy kraft w rolach można bezproblemowo wykorzystać jako wypełniacz do paczek. Alternatywą dla wymienionych produktów jest w pełni biodegradowalny, nieprzezroczysty papier o właściwościach antystatycznych.

Inne wykorzystanie makulaturowego papieru pakowego


Nie każdy ma świadomość, jak uniwersalny jest makulaturowy papier pakowy. Wyróżnia się on szerokim spektrum zastosowań i możliwością dopasowania do różnorodnych gałęzi przemysłu. Jak się okazuje, chętnie wykorzystują go… plastycy. Wiele zależy od techniki, w jakiej działa artysta. Na funkcjonalnym i wielozadaniowym papierze pakowym można tworzyć podstawowe rysunki. Plastycy stosują go także do ekspozycji różnych form przestrzennych, projektów, makiet.

Bardziej znane sektory gospodarki, w jakich używa się wytrzymałego papieru kraft to branża spożywcza (do pakowania żywności), opakowaniowa (do produkcji kopert i torebek), medialna (do pakowania gazet, magazynów, kolportażu) oraz reklamowa (do druku reklam). Co ciekawe, zwolennikiem takich produktów są robotnicy, wykonujący prace remontowo-budowlane. Dlaczego? Otóż ekologiczne papier pakowe sprawdzą się doskonale przy zabezpieczaniu poszczególnych mebli, ścian, posadzek przed zabrudzeniami.

Najważniejsze zalety papierów pakowych


Papiery pakowe to odpowiedni wybór dla wszystkich ludzi, którzy troszczą się o otaczające środowisko naturalne i wyznają ideę zero lub less waste. Nic dziwnego, zostały wyprodukowane i podlegają recyklingowi. To stuprocentowo ekologiczny produkt.

Biodegradowalność to jednak najprostsza, domyślna zaleta. Kolejnym plusem papierów pakowych jest ekonomiczność. W porównaniu z innymi materiałami (np. odmiennymi wypełniaczami do paczek) wypada on znacznie taniej, a funkcjonalniej. Jeśli zależy Ci, by jak najsilniej ograniczyć budżet na pakowanie, koniecznie wybierz papiery pakowe.

Wszystkie produkty w RAJA zostały wykonane z surowców najwyższej jakości. Każdy kupujący może być zatem pewny, że tutejsze wielofunkcyjne, uniwersalne papiery pakowe spełnią jego wymagania.

11 art.
Sortuj: Trafność: największa