22 112 11 00
(pon - pt: 8:00 - 17:00)
Zamawiasz duże ilości?
Szybkie i darmowe wyceny
4,9/5
Satysfakcja lub zwrot
0
Kontynuuj zakupy

Torby foliowe kolorowe

Torby foliowe kolorowe


Firma RAJA słynie z wielkiego poszanowania dla ekologii. Naszą misją jest dostarczenie materiałów opakowaniowych, które nie zaszkodzą środowisku. Co to znaczy? Mają być biodegradowalne, zdatne do utylizacji. W przypadku opakowań mówi się głównie o papierowych torbach kraft. Ich alternatywą – na pozór nieekologiczną – są torby foliowe (kolorowe lub transparentne).

Torby foliowe kolorowe – podstawowe informacje


Ciężkie zakupy lepiej nosi się w torbach foliowych (kolorowych, przezroczystych, z nadrukami) z wyciętymi uchwytami. Są one nieco trwalsze niż papierowe odpowiedniki, pomieszczą więcej produktów i wytrzymają większe ciężary – bez rozerwania. Plastikowe torby foliowe kolorowe i transparentne wytwarza się z wytrzymałych, mocnych materiałów, np. polietylenu o niskiej gęstości, LDPE. To opakowania wielokrotnego użytku, które posłużą wiele miesięcy, w różnych sytuacjach. Warto wspomnieć kilka słów o solidnych uchwytach (wzmocnionych zgrzewem). Torebki foliowe kolorowe i przezroczyste często mają rozszerzane dno, dzięki czemu pomieszczą więcej produktów. Wybór ich odcienia jest uzależniony od oferty producenta oraz potrzeb klienta.

Typy toreb foliowych kolorowych i przezroczystych


Jedna z najpopularniejszych toreb foliowych – reklamowa – jako uchwyty ma wycięcia typu „fasolka” lub „nerka”, dodatkowo wzmocnione podklejką. Takie opakowania mają dużą powierzchnię reklamową. Wygodnie się je użytkuje, są wytrzymałe. Kolejny typ toreb foliowych kolorowych lub przezroczystych ma podobne uchwyty, jednak są one wzmocnione dodatkowo podwójną folią. Te opakowania są większe, wytrzymalsze. Pojawiają się w sklepach odzieżowych i obuwniczych, marketach budowlanych i przemysłowych.

Następny rodzaj to torba typu marketka. Spotyka się ją najczęściej w aptekach, drogeriach, salonach prasowych. Pakuje się do niej ulotki, gadżety reklamowe, kosmetyki. Jest zatem dość niewielka. Bardzo popularne są również torby foliowe (kolorowe lub przezroczyste) z dogrzanymi rączkami foliowymi, czyli tzw. uchem taśmowym. Spotyka się je w sklepach osiedlowych, supermarketach. Są pojemne, wytrzymałe, wygodne w użytkowaniu. Mają zdecydowanie największą powierzchnię reklamową. Warto zwrócić także uwagę na tzw. torby typu T-shirt – z rączkami foliowymi i wycięciem typu koszulka. O co chodzi? Takie torby foliowe kolorowe lub transparentne przypominają po prostu koszulkę na ramiączkach. To popularne opakowania w piekarniach, targowiskach, aptekach, supermarketach, drogeriach, stacjach benzynowych. Są stosunkowo wytrzymałe. Ciekawe, niestandardowe torby termoizolacyjne utrzymują właściwą temperaturę wewnątrz. Nadają się idealnie do transportu mrożonek czy zimnych napojów. Mają dużą powierzchnię reklamową. Toreb foliowych tego typu w RAJA nie uświadczymy, jednak wcześniejsze – jak najbardziej.

Jakie torby foliowe kolorowe znajdziesz w RAJA?


Jedną z najciekawszych toreb foliowych kolorowych, jakie można znaleźć w asortymencie RAJA, są tzw. torby market z wyciętym uchwytem. Można je określić jako uniwersalne, solidne, wytrzymałe, odporne na rozdarcia. Dobrze się trzymają w ręku. Zostały wykonane z grubego polietylenu (o niskiej gęstości – 50 mikronów), który jest neutralny dla środowiska. Konsumenci mają do wyboru dwa modele – z rozszerzanym dnem (więcej miejsca) lub bez niego. Ponadto te torby foliowe kolorowe występują w trzech barwach – białej, brązowej, przezroczystej.

Podobnymi opakowaniami są ekologiczne torby foliowe kolorowe z miękkim uchwytem – wygodne, solidne, ekonomiczne, z poszerzanym dnem i zakładkami bocznymi. W RAJA masz także dostęp do transparentnych, pojemnych opakowań (wyjątkowo odpornych na zerwania i przetarcia), które nadają się doskonale do transportu i przechowywania zakupów.

Warto także wspomnieć o torbach foliowych kolorowych z poręcznymi uszami (uchwytem TOP). Te produkty są odporne na przetarcia i zerwania, mocne, pojemne, wytrzymałe, trwałe. Na każdej z nich znajduje się nadruk o treści: „Ce sas est reutilisable, ne pas jeter dans la nature. This bag is reusable and should not be thrown into the nature” – dostajemy informację, że owych toreb foliowych kolorowych nie powinno się wyrzucać – zamiast tego trzeba je oddać do utylizacji.

1 prod.
Sortuj: Trafność: największa