22 112 11 00
(pon - pt: 8:00 - 17:00)
Zamawiasz duże ilości?
Szybkie i darmowe wyceny
4,9/5
Satysfakcja lub zwrot
0
Kontynuuj zakupy

Narożniki ochronne piankowe

Profile ochronne z pianki polietylenowej


Zabezpieczanie rogów i krawędzi w meblach, urządzeniach RTV i AGD oraz towarach o ostrych krawędziach jest możliwe dzięki profilom ochronnym z pianki polietylenowej. Stanowią one skuteczną ochronę przed wstrząsami, zarysowaniami, odkształceniami, większymi lub mniejszymi uszkodzeniami mechanicznymi. Istnieje kilka podstawowych rodzajów takich profili piankowych – grupuje się je pod kątem kształtu i przeznaczenia. Co warto o nich wiedzieć?

Jakie są rodzaje profilów piankowych?


Profile ochronne z pianki polietylenowej mogą występować w różnych kształtach, formach, rozmiarach. Najpopularniejsze rodzaje mają kształt litery „U” lub „L”. Istnieją także narożniki (trójścienne profile z pianki) oraz kątowniki ochronne. Dobranie właściwego profilu ochronnego to krok do sukcesu.

Charakterystyka profilów piankowych


Profile piankowe stanowią odpowiedź na pytanie „jak odpowiednio zabezpieczyć tak newralgiczne punkty, jak narożniki i krawędzie zewnętrzne różnych przedmiotów”. Sprawdzają się szczególnie w korelacji z delikatnymi produktami (wyrobami z porcelany, szkła, gliny) – chronią przed stłuczeniem, wyszczerbieniem.

W sklepie RAJA odnaleźć możesz profile ochronne z pianki polietylenowej w kształcie litery „U” bądź „L”. Te pierwsze pomagają zabezpieczyć podczas przewozu lub przechowywania: drewniane deski, półki, mebla, okna, ewentualnie towary o większych gabarytach (szerokie profile „U”). Profile piankowe w kształcie litery „L” da się wykorzystać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz przesyłki.

Czym cechuje się pianka polietylenowa?


Wszystkie profile piankowe zostały wykonane z miękkiej, elastycznej, lekkiej pianki – ponadto łatwiej w montażu, z możliwością docięcia na wymiar. Cechuje się także odpornością na pleśń, wilgoć, skrajne temperatury. Profile ochronne z pianki polietylenowej nadają się w pełni do recyklingu.

3 prod.
Sortuj: Trafność: największa