22 112 11 00
(pon - pt: 8:00 - 17:00)
Zamawiasz duże ilości?
Szybkie i darmowe wyceny
4,9/5
Satysfakcja lub zwrot
1
Kontynuuj zakupy

Etykiety termiczne i termotransferowe

Etykiety termiczne i termotransferowe


Drukarki termiczne i termotransferowe to urządzenia, które umożliwiają drukowanie różnorodnych etykiet do paczek, palet, regałów i innych miejsc w magazynach. Aby cokolwiek nadrukować, potrzebne są pierwotne modele – specjalne etykiety termiczne i etykiety termotransferowe, na których dopiero nadrukowywany jest określony wzór, cyfra, informacja. Czym charakteryzują się te produkty?

Charakterystyka etykiet termicznych i termotransferowych


Etykiety termotransferowe i termiczne (wbrew pozorom brak zbieżności nazw nie jest przypadkowy – to zupełnie inne produkty, jedne przeznaczone do drukarek termicznych, a drugie do drukarek termotransferowych) pozwalają samodzielnie wpisać dowolne informacje, jakie powinny się na nich znaleźć, a następnie wydrukować te napisy na nich.

Etykiety termiczne wykonane zostały z termicznego papieru. Pasują do różnego zakresu temperatur – w zależności od modelu od około -20 do 50 stopni Celsjusza. Trwale przylegają do danego materiału. Pomiędzy każdą z nich znajduje się mikroperforacja.

Etykiety termotransferowe natomiast mają podobne właściwości. Jedynie sposób nadruku (druk termotransferowy jest inny). Co ważne, musi zostać dodatkowo użyta tzw. taśma termotrasferowa, która ma bardzo ważne zadanie. Jak to wygląda? Otóż głowica drukująca nagrzewa pigment zawarty w taśmie termotrasferowej, który następnie przenosi się na etykietę termotransferową.

Czym cechują się etykiety termiczne i termotrasferowe od RAJA?


Oferta RAJA, pod kątem etykiet termicznych i termotransferowych, jest dość rozbudowana. W sklepie są dostępne etykiety do drukarek w aż 18 formatach. Dodatkowo można przebierać wśród różnych kształtów (zaokrąglonych i kwadratowych).

7 prod.
Sortuj: Trafność: największa