• 801 55 3000 Pon-Pią 8:00-17.00
  • Zamawiasz duże ilości? Szybkie i darmowe wyceny
  • 4,7/5
    Satysfakcja lub zwrot
  • Pierwsze zamówienie? Darmowa dostawa przy pierwszym zamówieniu od 400 zł netto (492 zł brutto)
logo raja 801 55 3000
0,00 zł Twój koszyk jest pusty
Zamówienie po kodzie produktu
Program akcji Kobiety & Środowisko

Kobiety i środowisko

Pytania? Odpowiedzi!

Czym jest ta akcja?

Grupa RAJA rozpoczyna dziś program solidarnościowy Kobiety i Środowisko. Jest to duże przedsięwzięcie, które zaangażuje wszystkich 1 500 pracowników Grupy, od września 2015 do marca 2016.

Kluczowe informacje o programie akcji

Wybór 5 produktów przyjaznych środowisku


15 zaangażowanych

krajów

5 wspieranych
projektów

6 miesięczna akcja,
od września 2015 do marca 2016

Gwarancja cen produktów w trakcie trwania akcji

Wszystkie fundusze
zostaną przekazane na cele charytatywne

Dlaczego ta akcja?

W Raja wierzymy, że firmy zawsze mają ważną rolę do odegrania w społeczeństwie. Akcja "Kobiety i Środowisko" jest oparta na naszych wartościach. Od 2006 roku Raja wspiera kobiety dzięki wielu projektom na całym świecie.

Jak działa ta akcja?

Na czym polega ta akcja?

Z każdego zakupu produktu przyjaznego środowisku, RAJA przekaże 5 lub 10 zł na finansowanie 5 projektów społecznych. Im większa będzie sprzedaż produktów ekologicznych, tym więcej projektów wybranych przez Fundację będzie mogło skorzystać z pomocy finansowej.

Co to jest COP 21?

Francja będzie gospodarzem 21. konferencji ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu ( COP21 ) w dniach od 30 listopada do 11 grudnia 2015. Jest to niezwykle istotny termin, ponieważ musi doprowadzić do nowego międzynarodowego porozumienia klimatycznego, mającego zastosowanie do wszystkich krajów, którego celem będzie utrzymanie globalnego ocieplenia poniżej 2 ° C.

Jakie jest powiązanie między akcją a COP21?

Raja, będąc przez wiele lat zaanagażowana na rzecz środowiska naturalnego podejmuje wiele inicjatyw, aby zmniejszyć swój wpływ na środowisko (95% naszych zakupów jest realizowana w Europie). W ramach Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego 2015, który odbędzie się w grudniu we Francji, RAJA pragnie potwierdzić swoje zaangażowanie poprzez ten długoterminowy program.

W jaki sposób projekty są wybierane?

W jaki sposób projekty są wybierane?

Stowarzyszenia i ich projekty zostały wybrane przez Komitet Wykonawczy Fundacji Raja, składający się z ekspertów. Komisja swoją decyzję opiera się na jakości projektu i profesjonalizmie stowarzyszeń.

Dlaczego projekty dotyczą głównie kobiet? Dlaczego są skupione wokół środowiska?

Po pierwsze, dlatego, że powołaniem Fundacji jest pomaganie kobietom na całym świecie. Po drugie, dlatego, że los kobiet i kwestia ochrony środowiska są ściśle powiązane. Rzeczywiście, we wszystkich krajach rozwijających się, kobiety - poprzez swoje codzienne zajęcia - są uzależnione od zasobów naturalnych i zmian klimatycznych. Kobiety, jako pierwsze ofiary klęsk naturalnych, są najlepszymi działaczkami na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Dlaczego projekt obejmuje kraje poza Europą?

To właśnie w krajach rozwijających się istnieje największa potrzeba, aby poprawić jakość życia kobiet i żeby one, poprzez codzienną pracę, przyczyniały się do ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Dlaczego ten wybór produktów?

Dlaczego ten wybór produktów?

Jako część programu akcji RAJA wybrał 5 ekologicznych produktów, w 100% przeznaczone do recyklingu. Produkty te wyprodukowane są z surowców odnawialnych (tektura, papier) lub składają się z materiałów pochodzących całkowicie lub częściowo z recyklingu. Raz użyte, mogą dać życie nowym produktom.

Czy ceny produktów pozostaną bez zmian?

Aktualne ceny produktów nie wzrosną w trakcie trwania akcji.

Jaka kwota zostanie przekazana stowarzyszeniom?

Jaka kwota zostanie przekazana stowarzyszeniom? Jak rozdzielane są fundusze?

Wszystkie fundusze zebrane w ramach akcji przez Raja zostaną przekazane stowarzyszeniom w zależności od potrzeb i projektów. Dotacje zostaną wręczone wybranym stowarzyszenion w trakcie uroczystej cermonii z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, która odbędzie się 8 marca.