Jak wysłać narzędzia ogrodowe kurierem?

6 min. lektura16 kwietnia 2023

W dzisiejszych czasach za pośrednictwem firm kurierskich można wysłać praktycznie wszystko. Przewoźnicy często narzucają pewne ograniczenia odnośnie do gabarytów, wagi paczek oraz ich zawartości. Mimo to większość ogólnodostępnych towarów można wysłać kurierem i to bez zbędnych formalności. Sprawdź, w jaki sposób wysłać narzędzia ogrodowe z pomocą przewoźnika krajowego lub międzynarodowego.

Pakowanie narzędzi ogrodowych i wysyłka kurierem – czy to w ogóle możliwe?

Wysyłka narzędzi ogrodowych firmą kurierską jest możliwa. Wystarczy, że przedmiot mieści się w maksymalnych gabarytach akceptowanych przez przewoźnika, a także nie przekracza limitów wagowych. Większość firm kurierskich nakłada na klientów pewne ograniczenia, np. waga paczki do 30 kilogramów. Powyżej tej wartości konieczne są dodatkowe opłaty, które generują naprawdę wysokie koszty nadania.

Wysyłka narzędzi ogrodowych wymaga przede wszystkim odpowiedniego zabezpieczenia przedmiotu. To często towar o ostrych krawędziach, które mogłoby uszkodzić nie tylko ściany kartonowego opakowania, ale także wyrządzić krzywdę osobom postronnym, np. kurierowi przenoszącemu przesyłkę. Jeśli narzędzia ogrodowe mają niestandardowe gabaryty, możesz wykorzystać do ich wysyłki tuby – quattropacki. To wygodny sposób na nadanie nietypowych paczek z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa w trakcie przewozu.

Wysyłka narzędzi ogrodowych kurierem – jakich materiałów pakowych warto użyć?

Przed rozpoczęciem wysyłki narzędzi ogrodowych, np. w ramach sprzedaży internetowej, warto dowiedzieć się, jak pakować takie przedmioty w bezpieczny sposób. Aby mieć gwarancję, że narzędzia dotrą do klienta w nienaruszonym stanie, można wykorzystać takie materiały, jak:

 • Kartony długie i wąskie – takie opakowania tekturowe sprawdzą się podczas pakowania długich narzędzi ogrodowych, np. łopaty. Warto jednak wybrać takie opakowania, które będą mieścić się w gabarytach akceptowanych przez swojego przewoźnika.
 • Kartony teleskopowe płaskie – to świetny wybór, jeśli chcesz mieć możliwość dopasowania wielkości kartonu tekturowego do gabarytów wysyłanego przedmiotu. Narzędzia ogrodowe występują w różnych formach, kształtach i wielkościach. Ich wysyłka z użyciem teleskopowych opakowań jest o wiele łatwiejsza.
 • Karton tekturowy 5-warstwowy – takie opakowanie przyda się do wysyłki narzędzi ogrodowych o niewielkich gabarytach. Podręczna miotełka, niewielkie grabki lub motyczka – takie narzędzia bez problemu wyślesz w tekturowym kartonie 5-warstwowym.

Prowadzisz własny sklep internetowy i handlujesz narzędziami oraz wyposażeniem ogrodu? W takim razie przesyłki niestandardowe będą normą dla Twoich pracowników magazynowych. Powinieneś dowiedzieć się, jakie opakowania tekturowe sprawdzą się najlepiej do zadań specjalnych związanych z wysyłką nietypowych narzędzi ogrodowych oraz wyposażenia działki.

Narzędzia ogrodowe a wysyłka kurierem – jak zabezpieczyć towar wewnątrz kartonu?

Niektóre narzędzia ogrodowe są naprawdę ostre, dlatego ich poprawne zabezpieczenie jest niezbędne. Jeśli chcesz mieć pewność, że łopata lub inne ostre narzędzie nie rozetnie tektury opakowania, możesz wykorzystać narożniki ochronne piankowe. Te świetnie amortyzują wszelkiego rodzaju uderzenia oraz zabezpieczają towar przed ewentualnym wypadnięciem z opakowania, np. w wyniku rozerwania tektury.

Inne materiały przydatne na etapie zabezpieczania narzędzi ogrodowych na czas wysyłki to:

 • Folia bąbelkowa na metry – sprawdza się praktycznie zawsze. Możesz jej użyć do wyłożenia wnętrza kartonu (w celu amortyzacji uderzeń), a także do owinięcia mniejszych narzędzi ogrodowych. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia przedmiotu oraz struktury opakowania kartonowego jest o wiele mniejsze.
 • Pianka polietylenowa ochronna – sprawdzi się w przypadku mniej ostrych i kanciastych przedmiotów. Możesz nią owinąć doniczki, drobne narzędzia ogrodowe oraz węże do wody.
 • Wypełniacz styropianowy do paczek – możesz go wybrać, jeśli chcesz dodatkowo zamortyzować ewentualne upadki kartonów z wysokości. Wysyłając droższe narzędzia ogrodowe, nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie przesyłki.

Wysyłka sprzętu ogrodowego, ostrych narzędzi oraz akcesoriów dla ogrodników nie jest skomplikowana, o ile masz dostęp do profesjonalnych materiałów pakowych. Jeśli często realizujesz wysyłkę produktów o nieregularnych kształtach, pomyśl nad inwestycją w kartony z regulacją wysokości. To dobry sposób na ekspresowe pakowanie towaru, a także wypracowanie oszczędności – zużyjesz mniej wypełniacza dzięki zmniejszeniu objętości opakowania.

Jak zapakować narzędzia ogrodnicze do wysyłki kurierem? 4 kluczowe wskazówki

Jesteś na etapie planowania wysyłki narzędzi ogrodniczych za pośrednictwem firmy przewozowej? Wykorzystaj 4 sprawdzone wskazówki pakowania paczek z taką zawartością. Zyskasz pewność, że sprzedawane przedmioty dotrą do klientów w nienagannym stanie.

 1. Ostre zakończenia narzędzi wielokrotnie owijaj folią bąbelkową, polietylenową lub narożnikami z tworzywa sztucznego. To najlepsze zabezpieczenie akcesoriów ogrodowych na czas tranzytu. W przeciwnym razie niebezpieczne, ostre krawędzie mogłyby zranić osoby postronne lub klienta podczas otwierania pakunku.
 2. Wyjątkowo wrażliwe na uszkodzenia lub drogie akcesoria ogrodowe umieść w skrzyniopaletach drewnianych. Możesz ich użyć do przewozu ciężkich i lekkich przedmiotów, które wymagają szczególnego zabezpieczenia. Koszty nadania paczki będą w tym przypadku większe (wysyłka paletowa), ale zagwarantujesz w ten sposób bezpieczny transport towaru do klienta.
 3. Zawsze dobieraj opakowania kartonowe tak, aby były, jak najlepiej dopasowane do wielkości wysyłanego przedmiotu. Teleskopowe modele opakowań z tektury falistej są standardem, jeśli chodzi o wysyłkę narzędzi ogrodowych.
 4. Po zamknięciu opakowania z narzędziami do ogrodu zabezpiecz przesyłkę taśmą pakową i folią stretch. Dodatkowa ochrona paczki z zewnątrz uniemożliwi przedostanie się wilgoci do wnętrza, a także ewentualne rozerwanie kartonu w razie upadku z wysokości.

Niestety nie wszystkie przedmioty przydatne w pracach ogrodowych da się wysłać przesyłką kurierską. Niekiedy konieczne będzie zlecenie wysyłki paletowej, np. dla kosiarki, piły spalinowej, zamiatarki do liści czy nawet traktorka do koszenia trawy.

Uwaga! Niektóre firmy przewozowe nie zgadzają się na wysyłkę mechanicznego sprzętu ogrodowego ze względu na ryzyko wystąpienia oleistych wycieków. 

Wysłanie narzędzi ogrodowych kurierem – bezpieczeństwo przede wszystkim

Podczas wysyłki narzędzi ogrodowych i akcesoriów dla ogrodników wystarczy odpowiednio przygotować się do nadania paczki. Zaopatrz się w profesjonalne materiały pakowe: kartony z tektury falistej, kartony teleskopowe oraz wypełniacze do paczek. W ten sposób bez problemu zabezpieczysz nawet wyjątkowo kanciaste przedmioty na czas tranzytu kurierem.

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy