Kartony z regulowaną wysokością. Dlaczego warto dostosować wysokość opakowania do towaru?

3 min. lektura16 lipca 2020

Kartony z regulowaną wysokością i kartony teleskopowe to opakowania dla tych, którzy chcą dbać nie tylko o optymalizację kosztów wysyłki oraz czasu pakowania i miejsca w magazynie, ale także o środowisko – nie ma potrzeby używania dodatkowych wypełniaczy do kartonów.

Niestety nadal wiele sklepów internetowych nie dostosowuje opakowań do ich zawartości. Przez to pakują małe przedmioty w duże pudełka i muszą stosować różnego rodzaju wypełniacze, by odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę przed uszkodzeniem. Jest to jednak marnowanie materiałów, co nijak się ma do powinności dbania o środowisko. By wspierać jego ochronę, należy ograniczyć ilość zużywanych materiałów do minimum i wybierać opakowania ekologiczne. Idealnym rozwiązaniem dla internetowych sprzedawców jest używanie kartonów z regulowaną wysokością (kartonów teleskopowych). Są to uniwersalne opakowania o różnych rozmiarach – można w nie pakować różne produkty – na pewno przydadzą się w każdym sklepie online.

Kiedy się przydają pudełka teleskopowe?

Dzięki kartonom teleskopowym istnieje możliwość idealnego dopasowania opakowania do jego zawartości. Kartony takie mają otwór w pokrywie, więc korzystanie z nich jest bardzo proste. Są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – brązowej i białej (jednostronnie bielonej). Kartony teleskopowe posiadają przedziałkę z dwunastostopniową skalą umożliwiającą zagięcie boków na odpowiedniej wysokości. Pudełka teleskopowe mają wysokość regulowaną za pomocą wsuwanego wieka. Ich montaż jest dziecinnie prosty – wystarczy nacisnąć na boki, a wtedy spód się rozkłada.

Kartony teleskopowe mają ponacinane rowki w odległości co 25 mm lub 50 mm, co pozwala na ich przycinanie do pożądanej wysokości. Są bardzo praktyczne, a także wytrzymałe i stabilne – nie ma podziałki na rogach, a wykonane są z mocnej tektury falistej. Ich otwieranie jest łatwe i szybkie dzięki otworowi wyciętemu w pokrywie. Dostępne są w wersji wykonanej z tektury trzy- i pięciowarstwowej oraz z automatycznym dnem.

Co ważne, pudełka i kartony teleskopowe są przyjazne dla środowiska, gdyż wykonane w aż 70% z recyklingu, a po użyciu można je ponownie poddać recyklingowi i dzięki temu nic się nie marnuje.

Kartony z regulowaną wysokością

Dlaczego warto używać kartonów teleskopowych?

Używanie pudełek teleskopowych w sklepach internetowych ma same plusy, oto one:

 • łatwy i szybki montaż
 • oszczędność czasu i miejsca magazynowego
 • redukcja kosztów wysyłki
 • optymalizacja procesu zarządzania magazynem
 • brak konieczności stosowania wypełniaczy do paczek.

Pudełka teleskopowe są bardzo praktyczne – można je dopasować aż do 12 różnych wysokości. Podziałka co 1 cm ułatwia zagięcie boków. Montaż jest szybki i prosty – wystarczy nacisnąć na boki, a spód sam się rozkłada, następnie należy naciąć nożykiem biurowym odpowiednią wysokość kartonu i gotowe. Stosując ten rodzaj opakowań, oszczędza się nie tylko czas – pracownicy szybciej pakują towary, nie szukają odpowiednich pudełek, lecz używają tych samych, ale również miejsce w magazynie – nie ma konieczności kupowania wypełniaczy do paczek, a kartony teleskopowe są dostarczane w płaskich paczkach. Praca w magazynie przebiega dużo sprawniej i szybciej. Najistotniejsze są jednak koszty wysyłki, które są zredukowane do minimum – nie trzeba kupować wypełniaczy, a zamawiając większą ilość pudełek teleskopowych, można uzyskać niższą cenę za sztukę.

Sprawdź również:

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy