Pojemniki warsztatowe i magazynowe – które wybrać?

4min. lektura29/06/2022

Pojemniki warsztatowe i magazynowe – które wybrać?

Aby magazyn działał sprawnie, musi być odpowiednio wyposażony i to nie tylko w sprzęt magazynowy, taki jak wózki, regały i stoły do pakowania, ale także przydatne akcesoria oraz pojemniki magazynowe.

W ofercie hurtowni RAJA można znaleźć kompletne wyposażenie magazynu, które przyda się także w sklepie, składzie handlowym i innych obiektach o podobnym charakterze. Dostępny jest szeroki wybór pojemników, kuwet magazynowych, pojemników warsztatowych, skrzynek do przechowywania itp.

Wyposażenie magazynu

Na kompletne wyposażenie magazynu składają się m.in.: wózki magazynowe (ze składanym pałąkiem, stołowe, z siatkowymi burtami, drewniane/aluminiowe, meblowe (pieski), dwukołowe, skrzyniowe, składane, piętrowe, platformowe i paletowe z różnymi rodzajami wideł oraz nożycowe), meble magazynowe (regały do przechowywania i wysokiego składowania, stoły robocze  i do pakowania, podesty i taborety typu stopa słonia, modułowe stanowiska do pakowania, stojaki na papier pakowy lub folię, niezbędne akcesoria (noże, nożyki, nożyczki, wagi, miarki), a także pojemniki magazynowe.

Pojemniki magazynowe i warsztatowe

RAJA oferuje szeroki wybór pojemników warsztatowych oraz magazynowych. Dostępne są następujące rodzaje pojemników:

  • tekturowe (ekologiczne)
  • plastikowe
  • z polipropylenu komórkowego
  • pojemniki typu Euro
  • ażurowe
  • z pokrywą
  • pojemniki Schoeller Allibert
  • przezroczyste
  • transportowe

Zastosowanie pojemników magazynowych

Pojemniki tekturowe są bardzo praktyczne – ich przód jest niższy niż tył, co ułatwia chwytanie. Są bardzo wytrzymałe, gdyż wykonane z trzywarstwowej tektury i papieru Kraft. Pojemniki te są dostarczane w płaskich paczkach, więc nie zajmują dużo miejsca w magazynie, szybko się je składa. Nie mają pokrywy, posiadają pole do opisu z przodu, więc identyfikacja zawartości jest łatwa. Mogą być stosowane do przechowywania wielu rzeczy, z wyjątkiem bardzo ciężkich.

Pojemniki z polipropylenu komórkowego (kuwety magazynowe) są bardzo pojemne, wytrzymałe i trwałe. Mają niższy przód, co ułatwia uchwycenie. Są odporne na działanie wody, tłuszczu, środków chemicznych, zmiany temperatur, a także uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy. Są dostarczane w płaskich paczkach, co pozwala na oszczędność miejsca. Mogą być stosowane do przechowywania różnych elementów, także w niekorzystnych warunkach.

Pojemniki magazynowe plastikowe są wykonane z nabłyszczanego polipropylenu. Są solidne i pojemne, a także odporne na zgniecenia, szkodliwe działanie tłuszczu, kwasów, na zmiany temperatury. Można w nich przechowywać elementy, które mogą być piętrowalne, gdyż pojemniki te można układać jeden na drugim.

Pojemniki typu Euro charakteryzują się tym, że są świetnie dopasowane do wszystkich innych skrzyń typu Euro, przeznaczonych do paletyzacji. Są łatwe w przenoszeniu, gdyż posiadają uchwyty (otwarte lub zamknięte). Są piętrowalne i odporne na zmiany temperatury. Płaskie krawędzie i twarde dno umożliwiają optymalne wykorzystane dostępnej powierzchni użytkowej.

Pojemniki warsztatowe ażurowe idealnie nadają się do paletyzacji – są zgodne z normami europejskimi. Można je swobodnie piętrować. Są bardzo wytrzymałe, ponieważ wykonane z polietylenu o dużej gęstości, odporne na zmiany temperatury. Posiadają atest dopuszczający do kontaktu z żywnością i tłuszczami, można ich zatem używać w przemyśle spożywczym.

Pojemniki magazynowe z pokrywą są bardzo praktyczne, można je zamknąć za pomocą plomb gwarantujących skuteczne zabezpieczenie. Istnieje możliwość umieszczenia etykiet w kilku miejscach. Są przy tym piętrowalne i gniazdowalne.

Skrzynki magazynowe Schoeller Allibert są bardzo wytrzymałe – w przypadku piętrowania aż do 160 kg. Są to bezpieczne pojemniki, dzięki temu, że pokrywa umocowana na zawiasach szczelnie zabezpiecza zawartość przed kurzem, zanieczyszczeniami, uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed kradzieżą. Idealnie nadają się do paletyzacji – są zgodne z normami europejskimi. Są łatwe w przenoszeniu dzięki ergonomicznym uchwytom. Przód jest płaski, dzięki czemu mogą być używane na taśmociągach lub innych automatycznych przenośnikach. Posiadają miejsce na samoprzylepną etykietę umożliwiającą oznaczenie produktów. Poza tym są odporne na duże zmiany temperatury.

Pojemniki magazynowe przezroczyste są bardzo praktyczne – pozwalają na szybką identyfikację zawartości, zatem przydadzą się tam, gdzie ważne jest to, by przedmioty znajdujące się wewnątrz były widoczne. Nadają się do piętrowania, dzięki stabilnemu i płaskiemu dnu. Są wykonane z wytrzymałego polipropylenu. W ofercie sklepu dostępne  są także przezroczyste pojemniki z uchwytami, do wygodnego przenoszenia.

Najpopularniejsze tematy