Porządek w magazynie dzięki pudełkom i pojemnikom magazynowym

4 min. lektura23 lutego 2021

Porządek w magazynie dzięki pudełkom i pojemnikom magazynowym

W każdym magazynie szczególnie ważne jest utrzymywanie porządku. Przestrzeń magazynowa powinna być dobrze zorganizowana, tak, by było więcej miejsca, a pracownicy mogli pracować efektywniej. Utrzymanie ładu jest możliwe przede dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych pojemników magazynowych. Prawidłowa organizacja przestrzeni magazynowej zapewnia nie tylko porządek sam w sobie, ale również stwarza bezpieczne warunki pracy i daje możliwość sprawnego funkcjonowania magazynu. 

Organizacja przestrzeni magazynowej

Odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni magazynowej ma kluczowe znaczenie dla wszelkich procesów zachodzących w magazynie i to od nich zależy jego wydajność. W Japonii wymyślono metodę służącą utrzymywaniu porządku na stanowisku pracy, która ma również zastosowanie w organizacji magazynu. Jest to metoda 5S, czyli selekcja, systematyka, sprzątanie, standaryzacja i samodyscyplina. Selekcja polega na pozbyciu się niepotrzebnych w pracy elementów, systematyka na zapewnieniu organizacji przestrzeni w taki sposób, by zawsze wszystko, co jest niezbędne do wykonania zdania było łatwo dostępne, sprzątanie na utrzymaniu miejsca pracy w czystości, standaryzacja na wykonywaniu czynności utrwalających wprowadzone zasady, a samodyscyplina na przestrzeganiu wprowadzonych zasad. Prawidłowa organizacja magazynu stanowi drugie S tej metody (systematyka).

Dobrze wyposażony magazyn to taki, w którym znaleźć można wszystkie niezbędne do pracy elementy, czyli: meble magazynowe takie jak stoły do pakowania, stoły robocze, regały magazynowe, maszyny do pakowania oraz akcesoria (rękawy foliowe do zgrzewarki, taśmy klejące, sznurki, narzędzia), wózki magazynowe i paleciaki do transportowania towarów, palety drewniane i akcesoria do paletyzacji.

Przechowywanie w magazynie – pojemniki transportowo-magazynowe

W każdym magazynie potrzebne są specjalne pojemniki magazynowe – plastikowe, tekturowe i skrzynie aluminiowe. Służą do przechowywania i transportowania towarów. RAJA oferuje szeroki asortyment pojemników i skrzyń magazynowych, dopasowanych do różnych potrzeb. Są to m.in. pojemniki magazynowo-transportowe, szuflady z przegrodami, pojemniki Euro, składane pojemniki plastikowe oraz skrzynie do segregacji i przechowywania dokumentów.

W sklepie RAJA znaleźć można następujące rodzaje pojemników magazynowych:

 • pojemniki tekturowe

Są to pojemniki bez pokrywy ułatwiające identyfikację zawartości, z polem do opisu na przednim panelu. Są wytrzymałe, gdyż wykonane z trójwarstwowej tektury pokrytej papierem Kraft. Przedni bok jest niższy, dzięki czemu pojemniki te są łatwe w przenoszeniu.

 • pojemniki plastikowe magazynowe

Pojemniki plastikowe są wykonane z nabłyszczanego polipropylenu, a więc są solidne i wytrzymałe – odporne na zgniecenia, działanie tłuszczu, kwasu oraz zmiany temperatury. Są piętrowalne i dostępne w 2 kolorach do wyboru.

 • pojemniki z polipropylenu komórkowego

Ten rodzaj pojemników jest bardzo wytrzymały z racji wykonania z mocnego polipropylenu o strukturze komórkowej – odporny na działanie wody, tłuszczu, środków chemicznych, na zgniecenia, złamania, wstrząsy oraz zmiany temperatury. Pojemniki te są bardzo pojemne – niższa wysokość przedniego boku daje możliwość wykorzystania wewnętrznej powierzchni i ułatwia przenoszenie.

 • pojemniki przezroczyste uniwersalne

Ten typ pojemników ma wszechstronne zastosowanie. Nadaje się do piętrowania dzięki płaskiemu dnu. Jest wyposażony w ergonomiczne uchwyty do przenoszenia. Dzięki temu, że jest przezroczysty identyfikacja zawartości nie sprawia problemu.

 • pojemniki plastikowe Euro

Pojemniki te idealnie pasują do innych skrzyń typu Euro przeznaczonych do paletyzacji. Są łatwe w przenoszeniu dzięki uchwytom, nadają się do piętrowania. Są pojemne i bardzo solidne – wykonane z polipropylenu.

 • pojemniki transportowe Schoeller Allibert

Są to bardzo praktyczne pojemniki magazynowo-transportowe sztaplowo-gniazdowe. Ich wytrzymałość na piętrowanie wynosi aż 160 kg. Są wyposażone w pokrywę chroniącą przed kurzem, brudem, uszkodzeniami mechanicznymi oraz kradzieżą. Idealnie nadają się do paletyzacji. Są łatwe w przenoszeniu dzięki ergonomicznym uchwytom. Mają płaski spód, więc mogą być używane na taśmociągach i automatycznych przenośnikach. Posiadają miejsce na samoprzylepną etykietę umożliwiającą oznaczenie zawartości. Są bardzo mocne i wytrzymałe – odporne na bardzo duże zmiany temperatury.

 • pojemniki transportowe zamykane z kolorową pokrywą

Pojemniki te są piętrowalne i gniazdowalne, można je zamknąć przy pomocy plomb gwarantujących skuteczne zabezpieczenie. Można na nich umieszczać etykiety do identyfikacji zawartości. Są wyposażone w kolorowe, praktyczne pokrywy.

 • pojemniki plastikowe ażurowe

Ten rodzaj nadaje się do kompaktowego i stabilnego piętrowania, jest też idealny do paletyzacji zgodnej z europejskimi normami, a przy tym wytrzymały i odporny na duże zmiany temperatury. Posiada atest dopuszczający do kontaktu z żywnością i tłuszczami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   

  Najpopularniejsze tematy