Jak zapakować ubrania w papier?

6 min. lektura 06 kwietnia 2023

Papier (np. pakowy, kraft) nie jest tak trwałym elementem, jak kartony czy worki foliowe. Poszczególnym rodzajom tego tworzywa nie da się odmówić wytrzymałości, solidności, oryginalności. Jeśli chcesz, by ubrania zostały przewiezione w przesyłce składającej się właśnie z papieru, postaw na worki i torby papierowe. Jak zapakować ubrania w papier i inne opakowania? Jak zapakować bluzkę w papier ozdobny?

Jak zapakować ubranie w ozdobną torebkę papierową?

Torby i torebki papierowe są uniwersalne – można zapakować do nich wszystko, co się tam zmieści. Istnieje możliwość ich spersonalizowania – tak, by otrzymać opakowanie dopasowane idealnie do potrzeb i upodobań nadawcy.

Papierowa torebka prezentowa powinna być dopasowana kolorystycznie i rozmiarowo do danego ubrania. Aby jeszcze bardziej spersonalizować prezent i pozostawić po sobie miły akcencik, warto dołączyć do torby imienny bilecik.

Ozdobny papier do pakowania ubrań, prezentów

Popularny typ papieru, używany nieraz do pakowania ubrań, to papier ozdobny. Owijając nim odzież, jednoznacznie potwierdzasz, że dany ciuch jest prezentem dla wybranej osoby. W sklepach papierniczych i internetowych hurtowniach wysyłkowych znajduje się wiele różnokolorowych papierów do pakowania prezentów. Wybór jest ogromny. Pamiętaj o kilku zasadach. Dobierz papier ozdobny do okazji (np. święta bożonarodzeniowe, wielkanocne, Walentynki, urodziny), upodobań osoby obdarowywanej. Może on nawiązywać do zawartości.

Istnieje także opcja zakupu tradycyjnego szarego papieru, na którym naklei się autorskie ozdoby.

Pakowanie ubrań w papier ozdobny – najpopularniejsze akcesoria

Pakowanie ubrań w papier najczęściej odbywa się na dwa sposoby – za pośrednictwem ozdobnego papieru do pakowania ubrań, prezentów bądź ekologicznego papieru Kraft. Uzupełnieniem zestawu są różnego rodzaju wstążki, kokardki, sznurki jutowe.

Jak zapakować ubrania w papier ozdobny?

Odzież można zapakować w papier ozdobny na kilka sposobów. Najczęstsza metoda to wykorzystanie pudełka kartonowego, otoczonego dekoracyjnym papierem. Ubrania można także zwinąć na tzw. cukierek, kwadrat, rulon.

Styl cukierkowy

W pierwszym wypadku ubranie-prezent musi zostać zwinięte w rulon, a następnie zostać – wciąż w pozycji walca – zawinięte w papier ozdobny. Nie zapominaj także o związaniu paczuszki po bokach wstążką. Wystające fragmenty można związać wstążką lub sznurkiem jutowym. Dodanie kolorowych wstążek i kokardek sprawi, że każdy nie będzie mógł oderwać wzroku od prezentu. Obserwując ów pakunek, mimowolnie na myśl przychodzi cukierek. To tzw. styl cukierkowy – częsta odpowiedź na pytanie „jak zapakować ubrania w papier ozdobny”.

Styl butelkowy

Styl butelkowy wydaje się do złudzenia podobny do poprzedniego. Nic dziwnego – w każdym z nich odzież jest zwinięta w rulon, przypominając cukierek. Różnica polega na tym, że oba końce prezentu różnią się między sobą zakończeniem – z jednej strony zawijasz papier ozdobny ciasno wokół podstawy pakunku, natomiast drugi koniec przywiązujesz za pomocą tasiemki, sznurka jutowego.

Zastanawiasz się, jak zapakować bluzkę w papier ozdobny? Chcesz uczynić to samo ze spódnicą? Styl butelkowy sprawdzi się przy każdym typie odzieży.

Styl poduszkowy

Styl poduszkowy przyda się wtedy, kiedy prezent ma nieregularny kształt (typowe dla odzieży). Etap działania jest dość łatwy. Należy położyć dane ubranie na środku wewnętrznej części papieru, a następnie zgiąć wystające części arkusza tak, by przykryć w całości powierzchnię paczki. Rogi papieru ozdobnego muszą być połączone ze sobą taśmą. Warto, by prezent zwieńczyć wstążką i kokardką.

Kolejna metoda – pakowanie na kwadrat – jest bardzo prosta. Wystarczy złożyć ubranie tak, by przypominało kwadrat, a następnie zapakować je – w takiej postaci – w papier ozdobny.

Jak zapakować ubrania w papier, karton, foliopaki?

Pomijając nadzwyczajne okazje i uroczystości, papier pakowy, ozdobny lub Kraft nie są docelowym opakowaniem na odzież. Ubrania transportuje się najczęściej w wytrzymałych i solidnych pudełkach kartonowych lub tzw. foliopakach. Omówmy pokrótce każde z rozwiązań.

Kartony fasonowe to częsty wybór wśród sklepów internetowych z odzieżą. Wyróżniają się one wyjątkową wytrzymałością, trwałością. Dają możliwość automatycznego zamknięcia, pozwalającego na szybkie zapakowanie ubrań, akcesoriów. Eleganckie kartony fasonowe uważa się także za jedne z najestetyczniejszych pudeł tekturowych.

Pudełka kartonowe to nie jedyna opcja na to, jak zapakować paczkę bez kartonu. Foliopaki to charakterystyczne worki foliowe, wykonane ze wzmocnionej, szczelnie zamkniętej folii. Schowana wewnątrz odzież nie zetknie się z wilgocią, zabrudzeniami czy szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, np. deszczem, wiatrem, promieniowaniem UV, skrajnymi temperaturami. Foliopaki stanowią także – w zdecydowanej większości przypadków – idealne zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Na czym polega pakowanie i zabezpieczanie przesyłki?

Chcesz wiedzieć, jak bezpiecznie pakować przesyłki? Weź pod uwagę grubość tektury falistej, z której powstał dany karton – warto szczególnie podkreślić znaczenie tektury 5-warstwowej i 7-warstwowej. Pudełko nie może być ani za duże, ani za małe. Jego wnętrze powinny wyściełać jeszcze tzw. wypełniacze do paczek (np. folia bąbelkowa, flopak, skropak, SizzlePak, poduszki powietrzne), zapełniające puste przestrzenie między zawartością a ściankami kartonu. Przy pakowaniu i zabezpieczaniu liczy się obecność mocnych i wytrzymałych taśm pakowych, folii stretch, etykiet ostrzegawczych.

Opakowania i akcesoria do pakowania od RAJA – wysoka jakość, trwałość, solidność

Firma RAJA przykłada dużą wagę do ekologicznych działań. Nic dziwnego, że zdecydowaną większość oferowanych opakowań i akcesoriów można określić jako środowiskowe, proekologiczne. Firmy e-commerce, osadzone w środowisku modowym, najczęściej decydują się na zakup foliopaków (w różnych rozmiarach), kartonów fasonowych i klapowych. RAJA może się pochwalić bogatym wyborem papierów ozdobnych – na różne okazje, style.

Jak zabezpieczyć ubrania? Dodatkowa warstwa ochronna

Zastanawiasz się, jak zabezpieczyć odzież do wysyłki? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów. Pojedynczy karton lub foliopak najprawdopodobniej nie staną na wysokości zadania i nie dadzą gwarancji bezpiecznego transportu odzieży. Wiedzą o tym firmy e-commerce, skłaniające się do wykorzystywanie dodatkowych folii ochronnych.

Wnętrze kartonu lub foliopaku można wyścielić przezroczystą folią ochronną, folią bąbelkową lub cienkim, delikatnym papierem. Pierwsze rozwiązanie opiera się na wykorzystaniu wielu woreczków foliowych, zamykanych samoprzylepną taśmą. Do tak przygotowanych owijek wkłada się osobno poszczególne partie odzieży. Przezroczyste folie ochronne to gwarancja ochrony przed zabrudzeniem, zagnieceniem, uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi. Podobną funkcję spełnia popularna, estetyczna folia bąbelkowa.

Ozdobny papier prezentowy często wypełnia wnętrze kartonu wysyłkowego – poszczególne jego fragmenty owijają kolejne ubrania. Obecność ekskluzywnego materiału powoduje, że przesyłka po otwarciu wygląda elegancko, gustownie. Na ozdobnym papierze często widnieje pojedyncza naklejka z logo marki. Graficy i projektanci, pracujący w danej firmie odzieżowej, podkreślają, jak istotna jest analogiczna kolorystyka brandu marki i papieru zdobionego, wyściełającego poszczególne paczki z zakupami.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy