Jak zabezpieczyć odzież do wysyłki?

6 min. lektura11 grudnia 2022

Każdego roku coraz większa grupa konsumentów decyduje się na zakup odzieży za pośrednictwem drogi internetowej. To dużo szybsza i prostsza opcja niż tradycyjny zakup w sklepie stacjonarnym. Wykorzystując ten trend, przedsiębiorcy rozwijają swoje działalności i proponują coraz większą ilość butików online. Pojawia się jednak jedno pytanie. Jak zabezpieczyć odzież do wysyłki? Dziś odpowiemy na nie!

Jak zapakować ubrania do wysyłki – co musisz wiedzieć o pakowaniu ubrań?

Rynek e-commerce rozwija się w bardzo szybkim tempie. Na poszczególnych platformach internetowych można zobaczyć możliwość zakupu odzieży wierzchniej dostępnej zarówno prosto od producenta, jak i z tzw. drugiej ręki. Obie cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim dzięki szybkiej i bezproblemowej dostawie prosto do domu lub wskazanego punktu przesyłkowego.

Chcąc rozwijać biznes internetowy, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak zabezpieczyć ubrania w paczce. Istnieje kilka istotnych zasad, które z pewnością ułatwią wysyłkę towaru i zagwarantują bezpieczeństwo delikatnym tkaninom. Takie rozwiązanie pozwoli na maksymalne zwiększenie satysfakcji klienta i dokonanie kolejnych zakupów w późniejszym czasie. W przypadku użytkowników indywidualnych, którzy odsprzedają swoje ubrania, przełoży się to na pozytywne komentarze w serwisach i aplikacjach, co zwiększy zaufanie pozostałych kupujących.

Jak zapakować ubrania do wysyłki – odpowiednie opakowanie to podstawa

Jeśli nie wiesz, jak zapakować odzież do wysyłki, musisz wiedzieć, że odpowiednie opakowanie to absolutna podstawa, o którą musisz zadbać. Niestety coraz więcej użytkowników sprzedających używaną odzież nie zabezpiecza odpowiednio nadawanych paczek, wykorzystując materiały, które ma w domu. W takim przypadku często mamy do czynienia z paczkami zapakowanymi w cienkie worki foliowe na śmieci lub opakowania po otrzymanych wcześniej prezentach i upominkach. To prosta droga do uszkodzenia transportowanego towaru, a co za tym idzie, braku satysfakcji ze strony konsumenta po jego otrzymaniu.

Opakowania wykonane ze wzmocnionej folii

Chcąc właściwie zabezpieczyć ubranie, warto postawić na sprawdzone i skuteczne rozwiązania, które gwarantują maksymalne zabezpieczenie materiałów. Najlepszymi produktami okazują się foliopaki. Dlaczego? Ponieważ ze względu na wzmocnioną, szczelnie zamkniętą folię, przesyłka nie jest narażona na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Materiały zabezpieczone specjalnie przygotowanym, plastikowym workiem będą chronione przed deszczem, wiatrem, zróżnicowanymi temperaturami, czy promieniami słonecznymi. Co więcej, zabezpieczy to również przed uszkodzeniami mechanicznymi, co pozwoli na dostarczenie produktu w nienaruszonym stanie. Sprawdź tutaj, co możesz zapakować do foliopaku.

Opakowania wykonane z kartonu

Co w przypadku, kiedy wielkość ubrań (kurtki, płaszcze, futerka, buty) lub nadawana liczba nie pozwala na zapakowanie ich do zamykanej przy pomocy taśmy samoprzylepnej folii? Tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie zapakowanie nadawanych produktów do wzmocnionych kartonów. Niezwykle często producenci decydują się na zastosowanie kartonów fasonowych, które oprócz swojej wytrzymałości i trwałości mają dodatkowe zalety. Przede wszystkim automatyczne zamknięcie, które pozwala na szybkie zapakowanie poszczególnych ubrań i dodatków. To może skutecznie zaoszczędzić czas w prowadzonej działalności, a co za tym idzie, koszty z tym związane. Kolejny istotny aspekt to nic innego, jak zachowanie właściwej estetyki nadawanej przesyłki. Kartony fasonowe prezentują się elegancko, dlatego tak często są wybierane przez producentów. Sprawdź tutaj, co zapakować do kartonu, a co musi być w kopercie.

Niezależnie od wybranej opcji, warto pamiętać o kilku dodatkowych zasadach dotyczących tego, jak zabezpieczyć ubrania w paczce.

Dodatkowa ochrona nadawanych produktów – jak zabezpieczyć odzież w paczce?

Sam karton lub foliopak to oczywiście zbyt mało, aby bezpiecznie dostarczyć zamówione ubrania do konsumenta. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest wykorzystanie dodatkowej folii ochronnej.

Zastosowanie dodatkowej folii

Postaw na przezroczystą folię ochronną w formie opakowania zamykanego samoprzylepną taśmą. Wybierając takie rozwiązanie, można z powodzeniem włożyć każdy produkt osobno do przygotowanej owijki, chroniąc go tym samym przed zagnieceniem, zabrudzeniem lub innego rodzaju uszkodzeniami.

Folia bąbelkowa

Kolejną wybieraną opcją jest również skorzystanie z popularnego materiału, jakim jest klasyczna folia bąbelkowa. Ta oprócz wielu właściwości zabezpieczających, doskonale prezentuje się w opakowaniu, co z pewnością może stanowić dodatkowy atut.

Cienki, delikatny papier

Jednym z produktów, który można zauważyć w przesyłkach z odzieżą, jest ozdobny papier prezentowy, który owija wszystkie produkty. Taka propozycja to dość częsta praktyka w przypadku wysyłki towarów z okazji Świąt. Papier ochrania nadaną odzież, ale również sprawia, że przesyłka po otworzeniu wygląda ekskluzywnie. Najczęściej producenci i przedsiębiorcy stosują dodatkowy element, którym jest niewielka naklejka z logo marki. Ta zamiast taśmy samoprzylepnej skleja końce papieru, nadając opakowaniu ostateczny szlif. W przeciwieństwie do pozostałych zabezpieczeń, w tym przypadku niezwykle istotna jest sposobność dobrania kolorystyki papieru zdobnego, który można dopasować np. do brandu marki.

Decydując się na sprzedaż hurtową lub indywidualną, musisz wziąć wszystkie opisane aspekty pod uwagę, aby wiedzieć, jak zabezpieczyć ubrania w paczce.

Jak zapakować ubrania do wysyłki – jak przygotować odzież do nadania

Wielu właścicieli firm, jak i użytkowników popularnych platform sprzedażowych przed nadaniem przesyłki zastanawia się, jak zapakować ubrania do wysyłki. Należy pamiętać, że samo opakowanie czy odpowiednie produkty zabezpieczające to nie wszystko. Jednym z ważnych elementów jest samo przygotowanie ubrań, które następnie odpakuje zamawiający.

Pakując poszczególne produkty, pamiętaj o tym, aby:

  • odzież była zawsze czysta. Klient nie może dostać poplamionego lub zabrudzonego ubrania, nawet w przypadku, gdy jest to produkt używany,
  • materiał był wyprasowany bez widocznych śladów zagnieceń, a co najważniejsze, użytkowania,
  • produkt ładnie pachniał. Wiele marek decyduje się na delikatne spryskanie zapakowanego towaru perfumami. Należy pamiętać, aby nie robić tego bezpośrednio na materiał, a na zapakowany produkt np. papierową owijkę zabezpieczającą.

Biorąc wszystkie opisane punkty pod uwagę, uzyskasz gwarancję zadowolenia z proponowanych usług i uzyskanie pozytywnej opinii po dokonanym zakupie.

Dodatkowo poznaj tutaj poszczególne etapy pakowania towaru, które z pewnością ułatwią i usprawnią Twoją sprzedaż.

Firma RAJA – współpraca z najlepszymi

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak zabezpieczyć ubrania w paczce, odpowiedź jest tylko jedna. Wyłącznie z firmą RAJA. Proponowane przez producenta materiały do pakowania wykonane zostały  wysokiej jakości materiałów. Wykorzystanie poszczególnych produktów to gwarancja niezawodności i skuteczności realizowanych usług.

Wiele produktów dostępnych na stronie internetowej zostało przygotowanych z materiałów biodegradowalnych, co dodatkowo przyczynia się do ochrony środowiska. Zadbaj o swoją firmę i ofertę, którą proponujesz, współpracując z najlepszymi producentami opakowań. Sprawdź tutaj, jak wykorzystać kartony proponowane na stronie internetowej.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy