Pakuj i wysyłaj szybciej dzięki stołom do pakowania

4 min. lektura30 lipca 2021

Pakuj i wysyłaj szybciej dzięki stołom do pakowania.

Wyposażenie stanowiska do pakowania paczek w stół magazynowy pozwala na usprawnienie pracy i daje realne oszczędności. Jakie rodzaje stołów roboczych są dostępne i czym się charakteryzują?

Wyposażenie magazynu – klucz do efektywnej pracy

Właściwe zarządzanie magazynem jest kluczowe dla przebiegu procesów logistycznych. Aby uniknąć opóźnień i zakłóceń pracy, należy odpowiednio wyposażyć przestrzeń magazynową. Musi w niej panować porządek. Dzięki temu praca przebiega sprawniej, a cały proces jest efektywniejszy. Ważne jest zorganizowanie stanowiska do pakowania i wyposażenie go m.in. w taśmy i dyspensery.

Podstawowe wyposażenie magazynu

Na niezbędne wyposażenie magazynu składają się: meble magazynowe, maszyny oraz akcesoria, które muszą być dobrane do konkretnych warunków i potrzeb danego zakładu. Istotne jest zwłaszcza wyposażenie w postaci stołów roboczych. Oprócz nich bardzo przydatne są także wózki magazynowe (stołowe, z burtami, dwukołowe, paletowe, meblowe, transportowe, piętrowe, nożycowe, z funkcją wagi itp.). Umożliwiają szybki przewóz przesyłek w obrębie hali magazynowej.

Stoły robocze – jak dobrze wybrać?

Jaki stół do pakowania wybrać? To oczywiście zależy od prowadzonej działalności. Jego rodzaj, rozmiar i wyposażenie dodatkowe muszą być dopasowane do rodzaju przesyłek pakowanych w danym magazynie. Czym większe gabaryty towarów, tym większy stół do pakowania przesyłek jest wskazany. Ważne, by stanowisko do pakowania mieściło nie tylko przesyłkę, ale także wszystkie niezbędne akcesoria. Dzięki temu praca pakowacza jest bardziej komfortowa, ponieważ ma on wszystko w zasięgu swoich rąk. Przez to pakowanie przebiega szybciej, co przekłada się na efektywność procesu. Pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Śmiało można rzec, że inwestycja w funkcjonalne stoły do pakowania na pewno się opłaca. Środki przeznaczone na zakup szybko się zwrócą. Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów stołów roboczych, które przydadzą się w każdym magazynie.

Stoły robocze RAJA – czym się charakteryzują?

Stół roboczy służący do pakowania przesyłek to podstawowe wyposażanie każdego magazynu. Sprzęt ten powinien być wytrzymały i łatwy w montażu. Wybór konkretnego modelu powinien być podyktowany rodzajem prowadzonej działalności – inny stół sprawdzi się w magazynie księgarni czy drogerii, a inny w magazynie części zamiennych.

Stoły magazynowe RAJA są wytrzymałe, gdyż ich konstrukcja jest wykonana ze stalowych rur, a blat jest laminowany i ma grubość 22 mm. Maksymalnie obciążenie stołu to aż 200 kg. Są ergonomiczne – pracuje się przy nich wygodnie. Montaż jest bardzo prosty – wystarczy połączyć stalowe rury i śruby za pomocą sworzni. W ofercie sklepu są dostępne także wygodne mobilne stoły robocze – przydatne wszędzie tam, gdzie stanowisko do pakowania jest ruchome.

Kompletne stoły magazynowe do pakowania

W każdym magazynie idealnie sprawdzi się kompletny stół do pakowania. Ma stalowe gładkie ramy, malowane proszkowo na niebiesko oraz wytrzymały blat. Wysoka jakość wykonania jest gwarancją trwałości przez wiele lat. Taki stół roboczy jest wyposażony w następujące elementy: metalową półkę z 8 ruchomymi przegrodami na opakowania tekturowe, metalową półkę na akcesoria, 2 ramy, wałek na rolkę lekkiego papieru lub folii, gilotynę, laminowany blat roboczy, wałek na rolkę cięższego papieru lub folii oraz stalową ramę. Wysokość stanowiska pracy wynosi 850 mm.

Kompletne stanowiska do pakowania paczek

W ofercie dostępne jest też kompletne stanowisko do pakowania paczek. Jest ergonomiczne – ma możliwość regulacji poszczególnych elementów. Na jego wyposażenie składają się wszystkie niezbędne do pakowania akcesoria, czyli: 2 metalowe półki na opakowania tekturowe, 2 metalowe półki na akcesoria, 2 listwy do umieszczenia z tyłu lub z przodu półek, 3 wsporniki metalowe oraz stół roboczy z laminowanym blatem.

Modułowe stoły do pakowania przesyłek

Świetnym rozwiązaniem do zastosowania w magazynie jest zakup modułowego stołu roboczego. Można go zbudować samodzielne i dopasować do własnych potrzeb. Elementy, które można dokupić do stołu to: dodatkowy stolik, metalowa szuflada, metalowe wsporniki, półki na kartony, metalowe półki na akcesoria, metalowe półki mobilne, podajnik górny i dolny, przyrząd do cięcia, półka na komputer oraz płaski uchwyt na monitor.

Wybierz stół do pakowania przesyłek, który najlepiej sprawdzi się w twojej przestrzeni magazynowej i zacznij oszczędzać czas i pieniądze.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy