W co zapakować książki do wysyłki?

7 min. lektura 02 marca 2023

Pakowanie książek do wysyłki wymaga przede wszystkim użycia dobrego zabezpieczenia. W tym przypadku świetnie sprawdzają się kartonowe opakowania i owijki na książki. To sprawdzone materiały operacyjne, których nie powinno zabraknąć w żadnej firmie wysyłkowej. W tym artykule przedstawiamy kilka propozycji, w co zapakować książki do wysyłki i jak to zrobić dobrze.

Pakowanie książek do wysyłki – dobre zabezpieczenie to podstawa

Prowadzenie własnej firmy e-commerce lub księgarni internetowej wymaga zainwestowania w profesjonalne narzędzia i materiały operacyjne. Mowa tu przede wszystkim o opakowaniach tekturowych, foliopakach i taśmach. Takie wyposażenie firmy jest niezbędne do realizacji bezpiecznej wysyłki książek. Stosowanie odpowiednich opakowań wysyłkowych gwarantuje:

  • dostarczenie książki do adresata w nienaruszonym stanie,
  • pełne zadowolenie klienta,
  • ochronę produktu na czas transportu przed: wodą, wilgocią, zmiennymi temperaturami,  uderzeniami.

Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, w co zapakować książki do wysyłki. W pierwszej kolejności trzeba określić, jak duża będzie paczka wysyłana do klienta. Na pojedynczą książkę możesz wybrać owijki na książki, natomiast do nadania większej ilości książek w przesyłce przydadzą się mocne pudełka kartonowe z tektury falistej 5-warstwowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o bezpiecznym i eleganckim pakowaniu książek? Sprawdź, jak zapakować książkę na prezent. W tym przypadku pakowanie książek do wysyłki wymaga dodatkowego zabezpieczenia, aby zarówno książka, jak i opakowanie prezentowe nie uległo uszkodzeniu. W celu stworzenia dobrego zabezpieczenia warto wykorzystać folię bąbelkową oraz wodoszczelne foliopaki. To sprawdzone materiały operacyjne, bez których dobre zabezpieczenie przesyłki bywa problematyczne.

Jak i w co zapakować książki? 6 najlepszych wskazówek dla magazynierów

Wysyłka książek bezpośrednio ze sklepu internetowego lub księgarni online odbywa się najczęściej z magazynu. Osoby pracujące w tym miejscu będą odpowiedzialne za pakowanie książek do wysyłki tak, aby nie uległy uszkodzeniu w trakcie tranzytu. Podstawowe kwestie, o które warto zadbać podczas realizacji zamówień na książki to:

  • bezpieczeństwo towaru,
  • szczelność paczki,
  • poprawne zamknięcie i oznakowanie kartonu,
  • czytelna etykieta przewozowa.

Dla osób odpowiedzialnych za pakowanie książek do wysyłki przygotowaliśmy aż 6 sprawdzonych metod. To sposoby, które pomogą przyśpieszyć proces wysyłki książek do klientów, a także ułatwią zabezpieczanie towaru przed przekazaniem przesyłki w ręce kuriera.

  1. Dopasuj typ opakowania do gabarytów książki – dlaczego to takie ważne? Otóż wysyłka pojedynczej książki w ponadgabarytowym kartonie spowodowałaby konieczność użycia sporej ilości wypełniacza. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku kartony do wysyłki fasonowe (pocztowe) płaskie RAJA. Występują w aż 11 wersjach rozmiarowych, dzięki czemu można je dopasować praktycznie do każdej książki. Wysyłka kompletu lektur, np. 5 sztuk w jednej paczce wymaga zastosowania nieco większych opakowań transportowych. Tutaj polecamy kartony fasonowe (pocztowe) RAJApost. Wygodne zamknięcie oraz aż 37 wariantów rozmiarowych daje nieograniczone możliwości dopasowania opakowania do gabarytów zamówienia.
  2. Zadbaj o elegancki wygląd przesyłki – osoby, które zamawiają książki przez internet, będą zadowolone po otrzymaniu przesyłki w ładniejszym opakowaniu. A więc w co zapakować książki, aby samo opakowanie wywoływało pozytywne odczucia u adresata? Wystarczy zaopatrzyć się w opakowania na książki białe Multiwell. To eleganckie owijki na książki z regulowaną wysokością oraz wzmocnionymi rantami. Gwarantują maksimum ochrony przedmiotu na czas wysyłki oraz nienaganny wygląd paczki.
  3. Wykorzystaj koperty foliowe – do nadania pojedynczej lektury lub małej książeczki koperty foliowe RAJA będą idealnym wyborem. Charakteryzują się sporą elastycznością, dzięki czemu można dopasować opakowanie idealnie do kształtu książki. Wewnętrzna warstwa pęcherzyków powietrza świetnie zabezpiecza ranty produktu oraz całą jego powierzchnię. W ten sposób można wysłać książkę do klienta bez ryzyka jakiegokolwiek uszkodzenia towaru przez firmę kurierską.
  4. Stawiaj na ekologiczne rozwiązania – firmy prowadzące odpowiedzialny społecznie biznes powinny dbać o środowisko naturalne. Stosowanie kartonów i opakowań ekologicznych wpływa też na pozytywne odczucia potencjalnych klientów. Aby przyśpieszyć proces pakowania i jednocześnie zadbać o środowisko naturalne, można wykorzystać karton z automatycznym dnem z tektury 3-warstwowej. To dobry sposób, aby szybciej składać kartony i elegancko pakować książki do wysyłki.
  5. Stosuj pochłaniacze wilgoci do paczek z książkami – to podstawa, jeśli chodzi o bezpieczeństwo podczas pakowania książek do wysyłki. Sprawdzone pochłaniacze powodują, że wilgoć przedostająca się do wnętrza paczki nie będzie w stanie uszkodzić książki.
  6. Oklejaj paczki widocznymi etykietami – ta wskazówka nie odnosi się bezpośrednio do tego, w co zapakować książki, ale wpływa na bezpieczeństwo dostawy. Widoczna etykieta kurierska to gwarancja, że kurier nie zgubi przesyłki i dostarczy ją we wskazane miejsce. Jeśli w firmie nie ma drukarki termotransferowej, a etykiety są drukowane na standardowej drukarce, niezbędnym materiałem operacyjnym są kieszenie samoprzylepne RAJA. List przewozowy umieszczony w foliowych kieszeniach idealnie przylega do powierzchni kartonu, a także jest zabezpieczony przed oddziaływaniem wody i wilgoci.

Warto też sprawdzić poradnik, co można wysłać w kopercie, a co w kartonowym opakowaniu. To zbiór wskazówek dla osób odpowiedzialnych za wysyłkę. Pakowanie książek do wysyłki nie jest trudne, ale wymaga stosowania sprawdzonych materiałów operacyjnych. Takie podejście gwarantuje, że towar dotrze w nienagannym stanie do klienta.

Jak wysłać i w co zapakować książki do wysyłki? Metody transportu w pigułce

Proces pakowania książek do wysyłki powinien uwzględniać nie tylko bezpieczeństwo towaru i ekologię. Przed rozpoczęciem przygotowania przesyłki warto ustalić sposób jej nadania. Kartony fasonowe do paczkomatów InPost, gabaryt A sprawdzą się doskonale, szczególnie ze względu na popularność tej formy wysyłkowej. Takie rozwiązanie daje gwarancję, że zapakowana książka do wysyłki zmieści się do paczkomatu o wybranym gabarycie.

W co zapakować książki do wysyłki firmą kurierską? W tym przypadku mnogość rozwiązań jest znacznie większa. Sprawdzone materiały operacyjne wykorzystywane do wysyłki lektur, kalendarzy i innych książek to:

Do wysyłki pojedynczych lektur idealnie sprawdza się owijka na książki. Jest łatwa w dopasowaniu do gabarytów książki i umożliwia proste zamknięcie przesyłki. Przedsiębiorstwa e-commerce i księgarnie internetowe od czasu do czasu zmieniają swoje siedziby. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jakie kupić kartony do przeprowadzki. Do bezpiecznego przenoszenia książek przydadzą się wytrzymałe opakowania z tektury falistej o grubości nawet do 7-warstw.

Podsumowując: pakowanie książek do wysyłki nie jest skomplikowane, o ile w wyposażeniu firmy znajdują się profesjonalne materiały operacyjne. Bez dobrze dopasowanych owijek, kartonów i kopert bąbelkowych zrealizowanie bezpiecznej wysyłki książek jest praktycznie niemożliwe.

Już 23 kwietnia odbędzie się Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To czas zwiększonego obrotu w sprzedaży internetowej lektur. Nie czekaj i przygotuj księgarnię internetową na wzmożony ruch tego dnia.

Your email address will not be published. Required fields are marked *





 

Najpopularniejsze tematy