Jak zapakować książkę na prezent?

4 min. lektura 13 maja 2022

Jak zapakować książkę na prezent?

Wydaje się, że książka jest łatwym do zapakowania prezentem, ponieważ ma regularny kształt i jest niewielka. I rzeczywiście tak jest. Jakich opakowań poza papierem ozdobnym można użyć do jej zapakowania? Jak oryginalnie opakować książkę?

Książka to zawsze świetny pomysł na prezent.  Jest to prezent uniwersalny, który łatwo można zapakować. Jeżeli obdarowujący chce podkreślić znaczenie relacji z osobą, którą zamierza obdarzyć podarunkiem, zwykle poświęca więcej czasu na misterne i oryginalne opakowanie prezentu, tak, by pakunek wyróżniał się spośród innych.

Pakowanie książki na prezent

Na prezent dla przyjaciela, czy osoby, której gust się dobrze zna wybiera się zwykle książki których tematyka odpowiada zainteresowaniom osoby obdarowanej, umieszczając na pierwszej stronie stosowną dedykację. Jeśli jest to dalsza znajomość, zawsze można postawić na jakąś nowość czy bestseller, mając nadzieję, że spotkają się z uznaniem.

Książki pakuje się najczęściej w papier ozdobny. Ważna wskazówka! Kupując papier, warto zwrócić uwagę na jego gramaturę – im grubszy, tym lepiej się sprawdzi do pakowania, ponieważ książki, zwłaszcza egzemplarze w twardej oprawie, mają ostre rogi, które mogą przeciąć zbyt cienki papier i zniweczyć efekt pracy. Żeby się przed tym zabezpieczyć można przed owinięciem książki w papier owinąć ją folią bąbelkową. W przypadku pakowania bardzo cienkiej książki, należy dokładnie odmierzyć potrzebny kawałek papieru.

Wiele osób pakuje książki w torebki ozdobne. W tym wypadu należy jednak pamiętać, by torebka była dopasowana rozmiarem do konkretnej książki (nie za duża i nie za mała – w za dużej książka będzie bez przerwy się przesuwać, a za małą może przedziurawić ostrymi rogami).

Opakowania ozdobne na książki

Sklep RAJA oferuje szeroki wybór opakowań ozdobnych na książki, w tym:

  • papier ozdobny
  • folię celofanową
  • prezentowe torebki papierowe
  • pudełka ozdobne
  • owijki (idealnie nadają się do wysyłki książek, ale można je wykorzystać także do pakowania, a potem owinąć owijkę papierem ozdobnym)
  • bibułę ozdobną
  • akcesoria do pakowania prezentów: ozdobne wypełniacze do prezentów, wstążki, taśmy, rafie, sznurki itp.

Wszystkie te opakowania ozdobne na książki i wiele innych oraz akcesoria do pakowania można znaleźć w sklepie RAJA: https://www.rajapack.pl/opakowania-ozdobne_C23.html.

Jak zapakować książkę na prezent – ciekawe pomysły

Najprościej jest zapakować książkę w papier ozdobny, z racji jej regularnego kształtu. Większość osób wybiera właśnie ten sposób. Są jednak także inne metody pakowania książek. Można użyć ozdobnego pudełka, włożyć do niego trochę ozdobnego wypełniacza do prezentów i na nim ułożyć książkę. Będzie pięknie się prezentować. Zgodnie z trendem eko i zero waste książkę można zapakować w sposób naturalny, używając do pakowania zwykłego papieru pakowego lub starej gazety. Do ozdoby użyć można sznurka pakowego, naturalnej rafii, a także zastosować naturalne dodatki, takie jak rośliny (gałązki, szyszki, kwiaty, liście). To idealny sposób na zapakowanie książki na prezent dla osób, które dbają o środowisko. Do zapakowania książki nadaje się również celofan. Można użyć przezroczystego lub kolorowego celofanu i ozdobnego Jeśli książka ma miękką oprawę, można pod nią podłożyć kawałek tektury. Przez celofan widać zawartość opakowania, więc użycie tego materiału psuje niespodziankę, ale wygląda bardzo efektownie! Można również wybrać modny ostatnio sposób pakowania, który zawitał do nas z Kraju Kwitnącej Wiśni. Furoshiki, bo o niej mowa, jest to stara, japońska sztuka pakowania prezentów w tkaniny. Jest to metoda bardzo ekologiczna, gdyż do pakowania używa się materiału wielorazowego, który może być użyty ponownie wiele razy do pakowania innych rzeczy. Ciekawym pomysłem jest użycie w charakterze opakowania apaszki czy szala, który będzie także stanowił część prezentu.

A Ty, który sposób pakowania książek wybierasz?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy