Jak zapakować słoiki do wysyłki?

6 min. lektura15 kwietnia 2023

Wysyłanie szklanych przedmiotów firmą kurierską nie jest trudne. Wystarczy, że przeczytasz poradnik, jak zapakować słoiki do wysyłki i wykorzystasz profesjonalne materiały operacyjne. Wystarczy zapamiętać kilka praktycznych wskazówek, a wysyłka szklanych przedmiotów firmą przewozową będzie w 100% bezpieczna. Dowiedz się, jak wysłać słoiki do klientów – nawet w ilościach hurtowych.

Butelki, słoiki i szklane przedmioty – jak je pakować?

Pakowanie butelek, słoików i innych szklanych wyrobów wymaga przede wszystkim precyzji działania. Większość szklanych przedmiotów można zamknąć w standardowych opakowaniach z tektury falistej, ale przy wcześniejszym owinięciu towaru, np. folią bąbelkową. To jeden z wielu sposobów amortyzacji uderzeń, które mogą być powodem zniszczenia towaru znajdującego się w paczce.

Prowadzenie własnej firmy wysyłkowej nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Na etapie pakowania towarów do wysyłki trzeba znać przede wszystkim popularne metody znakowania paczek. Tutaj może przydać się nasz przewodnik po naklejkach ostrzegawczych na paczki. Znajdziesz w nim szereg przydatnych informacji o tym, jakie naklejki warto umieścić na przesyłkach, aby usprawnić tranzyt i dodatkowo zabezpieczyć towar na czas transportu.

Jak zapakować słoiki do wysyłki? Poradnik dla magazynierów

Pakowanie szklanych towarów do wysyłki firmą kurierską bywa problematyczne w przypadku ponadgabarytowych przedmiotów. Profesjonalne materiały operacyjne, wypełniacze oraz mocne kartony są niezbędne, aby zagwarantować 100% bezpieczeństwa towaru na czas jego przewozu. Jak wysłać słoiki i butelki, aby nie uległy nawet najmniejszemu uszkodzeniu? Wystarczy wykorzystać sprawdzone opakowania i akcesoria pakowe.

 1. Pudełka kartonowe z tektury falistej 7-warstwowej – to doskonały wybór, jeśli wysyłasz słoiki lub butelki kurierem. W przypadku cięższych przedmiotów nie musisz martwić się o wytrzymałość paczki. Dno kartonu z tektury 7-warstwowej falistej jest wyjątkowo trwałe i jest w stanie wytrzymać obciążenie nawet do kilkudziesięciu kilogramów.
 2. Kartony i pudełka na butelki – zawsze warto mieć pod ręką komplet kartonów dedykowanych do wysyłki butelek i słoików. To znacznie ułatwia proces pakowania wrażliwych przedmiotów do wysyłki.
 3. Skrzyniopalety drewniane – jak zapakować słoik w ilościach hurtowych do wysyłki? Najlepiej z użyciem mocnych kartonów z tektury falistej, które zostaną umieszczone wewnątrz drewnianej skrzyniopalety. Taki sposób wysyłki szklanych słoików daje niemal 100% pewność, że żaden z przedmiotów nie ulegnie uszkodzeniu w czasie transportu.
 4. Wypełniacz styropianowy do paczek – świetnie nada się do uzupełnienia pustych przestrzeni pomiędzy słoikami wewnątrz kartonu. Materiał stanowi dodatkową warstwę zabezpieczająco-amortyzacyjną dla szklanych przedmiotów.
 5. Papier pakowy kraft – to prawdopodobnie najczęściej wykorzystywany materiał do pakowania słoików, butelek i innych wyrobów szklanych. Dzięki temu powierzchnia szkła nie zostanie porysowana, a dodatkowo słoiki będą mieć pełną amortyzację.
 6. Rękawy siatkowe lub tekturowe na butelki – nadają się nie tylko na butelki, ale także standardowe rozmiary słoików. To wygodny i szybki sposób zabezpieczania szklanych przedmiotów do wysyłki firmą kurierską.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak pakować delikatne przedmioty, możesz przejrzeć nasz wpis blogowy. Przedstawiamy w nim kilka najistotniejszych porad, które ułatwiają pakowanie wrażliwych towarów do wysyłki krajowej i międzynarodowej.

Jak zapakować słoik w papier? Krok po kroku

Pakowanie słoików w papier pakowy nie jest skomplikowane. Wystarczy, że opanujesz odpowiednią technikę i zaopatrzysz się w materiały operacyjne najwyższej jakości. Oprócz standardowych arkuszy papieru kraft przyda Ci się taśma pakowa, która finalnie utrzyma papier w jednej pozycji na powierzchni szklanego słoika lub butelki.

Podczas pakowania słoików i butelek szklanych w papier musisz wykonać kilka kroków.

 1. Przygotuj odpowiednio duży arkusz papieru pakowego kraft.
 2. Połóż szklany przedmiot w centralnej części arkusza papierowego.
 3. Najpierw zawiń boki papieru i przyklej je do siebie z użyciem taśmy pakowej.
 4. Następnie zawiń górną i dolną część do wewnątrz.
 5. Całość możesz dodatkowo okleić taśmą samoprzylepną lub owinąć folią stretch.

To prosty sposób, jak zapakować słoik do wysyłki kurierem. Papier pakowy najczęściej będzie wystarczający, choć w przypadku wyjątkowo wrażliwych przedmiotów szklanych warto wykorzystać folię pęcherzykową lub polietylenową ochronną.

Jak zapakować słoiki do wysyłki, aby te dotarły w nienagannym stanie do odbiorcy przesyłki? Odpowiedz sobie na pytanie: czy potrzebujesz grubych i sztywnych kartonów do pakowania paczek. W tym przypadku z pewnością tak! Im mocniejsza tektura opakowania kartonowego, tym większy poziom bezpieczeństwa dla szklanych przedmiotów wysyłanych za pośrednictwem firmy transportowej.

Jak wysłać słoiki i oznaczyć przesyłkę?

Wiedza, jak zapakować słoik w papier może być niewystarczająca, aby nadać szklane przedmioty w paczkach z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa. Na magazynie powinny znaleźć się materiały operacyjne do znakowania przesyłek, takie, jak:

 • naklejki ostrzegawcze na paczki – to wszelkiego rodzaju czujniki przechyłów, naklejki informujące o zawartości wrażliwej na uszkodzenia lub szkle wewnątrz paczki,
 • przylgi i kangurki kurierskie – przydają się do klejenia listów przewozowych bezpośrednio na paczkach, a także załączania faktur sprzedażowych.

Odpowiednio oznakowana paczka to gwarancja, że towar dotrze na miejsce bez najmniejszego uszkodzenia. Jeśli dodatkowo wiesz, jak zapakować słoik w tekturowym kartonie – możesz spokojnie wysyłać szklane przedmioty i cieszyć się z pełnego zadowolenia klientów ze zrealizowanej dostawy – nawet tej hurtowej.

Pakowanie słoików do wysyłki firmą kurierską – bezpieczeństwo przede wszystkim!

Wiedza, jak wysłać słoiki w pojedynczych paczkach i na paletach nie jest żadną tajemnicą. Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą związaną z e-commerce i wysyłką towarów kurierem musi zaopatrzyć się w niezbędne materiały operacyjne oraz artykuły potrzebne do pakowania szklanych towarów do wysyłki.

Wystarczy odrobina umiejętności nabytych przez magazyniera, odpowiednio trwałe kartony z tektury falistej oraz różne rodzaje wypełniaczy do paczek. Kompletne wyposażenie magazynu wraz ze znajomością wskazówek, jak zapakować słoik do nadania kurierem daje gwarancję, że przedmiot dotrze na miejsce w nienaruszonym stanie.

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy