Folia stretch – skuteczne zabezpieczenie towarów na paletach

2 min. lektura09 stycznia 2019

Odpowiednie zabezpieczenie towarów na paletach oraz właściwe przygotowanie do transportu czy stacjonarnego przechowywania dóbr w magazynie ma ogromne znaczenie przekładające się na jakość i trwałość produktów.

Nie bez znaczenia jest także komfort pracy osób odpowiedzialnych za pakowanie i dystrybucję towarów. Odpowiednio przygotowane i zabezpieczone palety można transportować szybciej, łatwiej i z mniejszym prawdopodobieństwem uszkodzenia zapakowanych produktów.

Właściwości folii stretch

Folia stretch posiada wszystkie właściwości, które doskonale stabilizują i zabezpieczają towary wszelkiego rodzaju podczas transportu i magazynowania.

Jest rozciągliwa, wytrzymała i nadaje się do wszystkich rodzajów palet. Elastyczność folii sprawia, że jest bardzo odporna na rozerwanie, dlatego świetnie sprawdza się jako zabezpieczenie zawartości palet przed przekazaniem do transportu.

Doskonale przylega i przytrzymuje towar uniemożliwiając jego przesuwanie się na palecie.

Stosowanie standardowej folii stretch

W zależności od rodzaju folii, nadaje się do ręcznego lub maszynowego owijania ładunku na palecie, jest cicha i rozwija się lekko, bez konieczności używania siły podczas owijania załadunku.

Palety zabezpieczone folią stretch są odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak wilgoć, kurz czy aromaty, które mogą przenikać i wpływać na jakość zabezpieczonych produktów.

Kolory folii stretch – transparentna, czarna i niebieska

Folia stretch występuje w dwóch wariantach – może być przezroczysta lub kolorowa: najczęściej czarna lub niebieska. Ciemne kolory doskonale maskują zawartość ładunku, można nimi owijać przedmioty o wyższej wartości.

Folia transparentna pozwala na sprawdzenie zawartości załadunku bez konieczności zrywania folii, bowiem jest przezroczysta i nawet kilka warstw naciągniętej folii pozwala sprawdzić co znajduje się na palecie.

Pre-stretch i blown czyli folia stretch do zadań specjalnych

W ofercie Rajapack znajduje się wiele produktów, które mogą z powodzeniem usprawnić pracę firm transportujących towary na paletach.

Wśród nich warto wyróżnić folię blown, która doskonale zabezpiecza nawet ostre i wystające krawędzie.

Jest odporna na rozdarcia, bardzo łatwa w zastosowaniu, pozwala bez wysiłku owinąć palety i przygotować do magazynowania lub przewożenia.

Folia pre-stretch jest dwukrotnie cieńsza, ale dzięki wstępnemu rozciągnięciu nie zmienia się podczas aplikacji i jeszcze lepiej stabilizuje ładunek.

Aby uzyskać więcej porad zapraszamy do kontaktu pod nr tel.: 801 55 3000* lub przez e-mail: sprzedaż@rajapack.pl

Odwiedź również sklep internetowy rajapack.pl 

*Koszt według taryfy operatora.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy