Pudełka, koperty, foliopaki – co wybrać do pakowania paczek?

4 min. lektura 19 stycznia 2022

Pudełka, koperty, foliopaki – co wybrać do pakowania paczek?

Rodzaj użytego opakowania wysyłkowego powinien odpowiadać rodzajowi przesyłki. Inne opakowanie będzie odpowiednie do ubrań, książek, akcesoriów, a inne na przykład do stosunkowo ciężkiej i dużej hulajnogi. Wybór właściwego opakowania jest kluczowy i to nie tylko ze względu na optymalizację kosztów wysyłki, ale także z uwagi na konieczność ograniczenia ilości odpadów.

Pakowanie paczek jeszcze nigdy nie było tak proste jak dziś. Na rynku opakowań dostępnych jest naprawdę wiele opakowań wysyłkowych, dopasowanych do każdej przesyłki. Oferta sklepu RAJA jest szeroka i każdy przedsiębiorca znajdzie w nim kartony do wysyłek, koperty do paczek i koperty foliowe na paczki dopasowane do wysyłki konkretnych towarów. W czym wysyłać paczki?

W co zapakować paczkę?

Do pakowania paczek przeznaczonych do wysyłki najczęściej wykorzystuje się kartony wysyłkowe. Jeśli transportowane mają być mniejsze przedmioty, w tym nietłukące, to lepiej wybrać kopertę wysyłkową, która zajmuje mniej miejsca i jest ekonomiczniejsza. Można wybrać także koperty foliowe do pakowania paczek (tzw. foliopaki) – zwłaszcza do wysyłki ubrań i materiałowych akcesoriów. Oczywiście są też paczki, które wymagają specjalnego pakowania – np. na palecie – duże gabaryty lub przedmioty o bardzo nieregularnym kształcie.

Kartony do wysyłek

Najczęściej wykorzystywane są dwa rodzaje kartonów wysyłkowych – fasonowe (czyli pocztowe/wykrojnikowe) oraz kartony z automatycznym dnem. Kartony fasonowe są wykonane z wykrojnika – mogą mieć dowolny kształt i wielkość. Są wyposażone w zazębiające się klapy i skrzydełka, dzięki czemu nie ma potrzeby korzystania z taśmy klejącej do ich zamykania. Mają podwójne ścianki, dlatego są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Można je wykorzystywać wielokrotnie. Kartony fasonowe Rajapost są dostępne w 2 kolorach – brązowym i białym. Znajdziesz je także w wersji płaskiej.

  • Kartony z automatycznym dnem

Kartony z automatycznym dnem pozwalają na oszczędność przestrzeni magazynowej, ponieważ przechowuje się je w wersji złożonej. Bardzo szybko się je montuje – wystarczy nacisnąć na boki i pudełko złożone. Są wyposażone w pasek klejący, więc nie ma potrzeby używania taśmy. Są wytrzymałe – ich dno jest wzmocnione dodatkową warstwą tektury. Stosuje się je do pakowania małego sprzętu RTV i AGD, obrazów i książek.

  • Owijki i kartony z regulowaną wysokością

Istnieje też wiele rodzajów innych kartonów wysyłkowych – np. te z regulowaną wysokością – można je dopasować do wysyłanego przedmiotu. Dużym powodzeniem w branży księgarskiej cieszą się tzw. owijki na książki z samoprzylepnym zamknięciem. Z kolei do wysyłki przedmiotów długich i wąskich stosuje się kartony długie oraz kwadratowe tuby Quattropack. Do wysyłania alkoholu najlepsze są specjalne kartony do wina.

Coraz częściej sklepy internetowe korzystają z pudełek zwrotnych, w których klient może zwrócić towar – nie musi więc tracić czasu i pieniędzy, by kupić nowe opakowanie. Takie kartony są wyposażone w podwójny pasek klejący.

Wszystkie kartony do pakowania paczek są wykonane z mocnej tektury falistej o różnej grubości. Najczęściej używa się tych z tektury 3-warstowej, ale także mocniejszych z 5- i 7-warstowej. Pudełka wykonane z najmocniejszej tektury wykorzystuje się do pakowania ciężkich przesyłek.

Koperty do pakowania

Do pakowania mniejszych przedmiotów, które nie wymagają pakowania w karton świetnie nadają się koperty do paczek. Można w nich bezpiecznie i taniej wysyłać towary. Nadają się do wysyłania płaskich przedmiotów: kalendarzy, książek, płyt, broszur, zdjęć itp. W ofercie RAJA dostępne są koperty ochronne Rajamail i Suprawell. Są wyposażone w samoprzylepne zamknięcie.

Koperty foliowe do pakowania paczek

Do wysyłania ubrań, sklepy internetowe często stosują koperty foliowe na paczki. Chronią one przesyłkę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Stosuje się je także do wysyłki dokumentów, nawet gotówki, a także wszelkich lekkich przedmiotów. RAJA oferuje także bezpieczne foliopaki, koperty kurierskie i depozytowe. Opakowanie te są nieprzezroczyste – nie widać więc ich zawartości. Mają samoprzylepne zamknięcie i są wodoszczelne. Można wybrać pojemne koperty kurierskie z rozszerzanym spodem.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy