Jak wysłać krzesło kurierem?

6 min. lektura20 kwietnia 2023

W dzisiejszych czasach kurierem można wysłać praktycznie wszystko: począwszy od książek, a kończąc na meblach. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek odnośnie do tego, jak zapakować krzesło do wysyłki. To wiedza, która przyda Ci się podczas pracy na magazynie, a także w trakcie okazjonalnej wysyłki krzesła za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Jak wysłać krzesło – w kartonie czy na palecie?

Wysyłka towarów za pośrednictwem firmy kurierskiej wymaga przede wszystkim odpowiedniej metody zabezpieczenia przedmiotów znajdujących się wewnątrz kartonowego opakowania. Jak wysłać krzesło kurierem, aby było w 100% bezpieczne i dotarło w całości do odbiorcy? Możesz wykorzystać dwa sposoby.

 1. Wysyłka krzesła w kartonie z tektury falistej. Do nadania krzesła w ten sposób potrzebujesz przede wszystkim wytrzymałego opakowania kartonowego – pudełka. Jego rozmiar powinien być dobrany tak, aby przedmiot mieścił się wewnątrz z lekkim zapasem. Ewentualne puste przestrzenie możesz uzupełnić wypełniaczem.
 2. Wysyłka krzesła na palecie transportowej. Zależnie od wielkości przedmiotu możesz wysłać fotel lub krzesło na półpalecie lub europalecie, której tranzyt będzie nieco droższy.

Nie da się jednoznacznie określić tego, w jak zapakować krzesło do wysyłki, aby jednocześnie dostarczyć je na miejsce bez uszkodzeń i zaoszczędzić nieco pieniędzy. Zarówno jedna, jak i druga metoda jest dobra. Zanim podejmiesz decyzję, jak wysłać krzesło kurierem, koniecznie zwróć uwagę na koszty. Transport paletowy w większości przypadków będzie znacznie droższy niż nadanie standardowej paczki kurierskiej.

W naszym poradniku, jak wysłać meble znajdziesz wiele przydatnych wskazówek. Być może niektóre z nich pomogą Ci bezpiecznie zapakować krzesło do transportu firmą przewozową. Krzesło to też mebel, dlatego nasz wpis poradnikowy o transporcie mebli stanowi dobre źródło dodatkowych informacji.

Jak wysłać krzesło firmą kurierską i co jest potrzebne do pakowania?

Zanim zdecydujesz, jak wysłać krzesło kurierem, musisz zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria magazynowe oraz opakowania potrzebne do bezpiecznego zamknięcia przedmiotu przed przekazaniem przesyłki w ręce kuriera. Jak zapakować krzesło do wysyłki, aby nie uległo nawet najmniejszym uszkodzeniom? Zanim zaczniesz pakowanie, zaopatrz się niezbędne materiały pakowe.

 • Karton tekturowy 7-warstwowy – niektóre modele krzeseł domowych mogą ważyć nawet kilkadziesiąt kilogramów, szczególnie te zabytkowe. Do wysyłki takiego przedmiotu firmą kurierską warto kupić mocny karton z tekstury falistej 7-warstwowej.
 • Skrzyniopaleta ze sklejki drewnianej – do wysyłki wyjątkowo wrażliwych i wartościowych krzeseł najlepszym wyborem będzie skrzyniopaleta. Dzięki temu towar umieszczony na palecie nie ulegnie uszkodzeniu nawet w wyniku mocnych uderzeń z zewnątrz. Aby krzesło nie poruszało się wewnątrz skrzyniopalety potrzebne będą dodatkowe wypełniacze pustych przestrzeni.
 • Pochłaniacze wilgoci – zawsze warto wrzucić je do paczki z krzesłem materiałowym. Dzięki temu jakakolwiek wilgoć zostanie pochłonięta, a krzesło dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie.
 • Folia bąbelkowa na metry – to podstawowy materiał pakowy, który możesz wykorzystać do zabezpieczenia materiału obicia krzesła, a także nóżek. Dzięki temu na powierzchni przedmiotu nie pojawią się przetarcia i zarysowania, a dodatkowo krzesło będzie dodatkowo amortyzowane w razie upadku z wysokości.

To tylko kilka materiałów, których potrzebujesz, aby wysłać krzesło kurierem. A może chcesz dowiedzieć się, co zrobić z ciężkim, zabytkowym fotelem w trakcie wysyłki do klienta? W tym przypadku przyda Ci się nasz poradnik, jak wysłać ciężką paletę. Podpowiadamy, w jaki sposób zabezpieczyć towar, by ten dojechał na miejsce w perfekcyjnym stanie.

Jak zapakować krzesło do wysyłki? Poradnik dla magazyniera

Pakowanie krzesła do wysyłki dowolną firmą kurierską wcale nie musi być wyjątkowo trudne. Wystarczy, że masz podstawowe wyposażenie magazyniera (niezbędne narzędzia do pakowania kartonów), a także profesjonalne materiały operacyjne. Zacznij od ustalenia gabarytów krzesła – w ten sposób wybierzesz odpowiedni karton z tektury falistej. Następnie:

 1. Zabezpiecz newralgiczne elementy krzesła przed uszkodzeniami – możesz wykorzystać folię z pęcherzykami powietrza, papier pakowy kraft lub narożniki ochronne piankowe.
 2. Owiń całe krzesło folią stretch – dzięki temu zabezpieczysz przedmiot przed ewentualnym zawilgoceniem lub wodą.
 3. Włóż zabezpieczone krzesło do wcześniej przygotowanego kartonu z tektury falistej.
 4. Uzupełnij wszystkie puste przestrzenie wypełniaczem, np. styropianowym. Dzięki temu ustabilizujesz krzesło w paczce i poprawisz jego amortyzację na wypadek upadków z wysokości.
 5. Zamknij karton taśmą pakową i oznacz przesyłkę jako wrażliwą na uszkodzenia.
 6. Naklej list przewozowy.
 7. Oddaj paczkę w ręce kuriera.

Ten krótki poradnik, jak wysłać krzesło, powinien pomóc Ci szybko zapakować towar do wysyłki. Nie warto pomijać żadnego z powyższych kroków. W przeciwnym razie ryzyko uszkodzenia krzesła w trakcie transportu będzie znacznie wyższe.

Rozpocząłeś pakowanie krzesła do wysyłki kurierem, ale nie wiesz, skąd wziąć duży karton do wysyłki? Możesz go zamówić ze sklepu RAJA i wysłać krzesło w bezpieczny sposób. Odpowiednio dopasowany rozmiar kartonu to podstawa sprawnego pakowania paczek do wysyłki kurierem – nie tylko krzeseł, ale także innych przedmiotów.

Za ile i jak wysłać krzesło kurierem?

Koszt wysyłki krzesła kurierem na terenie Polski nie powinien przekraczać 20-30 złotych z opcją dostawy 24 godziny od daty nadania. Standardowe przesyłki są uwzględniane w ramach gabarytowych ustalanych przez przewoźników, a także wagowych – najczęściej do 30 kilogramów. Jeśli przekroczysz maksymalne rozmiaru lub wagę, musisz liczyć się z koniecznością dopłaty za wysyłkę niestandardowej paczki.

Wysyłając krzesło kurierem na palecie transportowej, np. Euro, koszt nadania będzie oscylować w granicy od 100 do 200 złotych na terenie kraju, a nieco drożej za granicę. Pamiętaj, że na całkowite koszty wpływają także ceny opakowań kartonowych, wypełniaczy oraz etykiet ostrzegawczych.

Wysyłka krzesła firmą kurierską – czy to bezpieczne?

Jak wysłać krzesło firmą kurierską, aby dotarło na miejsce bez żadnej skazy? Wystarczy zadbać o dostęp do profesjonalnych materiałów pakowych. Jeśli poprawnie zapakujesz i zamkniesz krzesło w opakowaniu tekturowym, nie musisz martwić się o bezpieczeństwo tranzytu.

Sposobów, jak zapakować krzesło do wysyłki może być tyle, ile magazynierów na całym świecie. Każdy może mieć inną metodę zamykania towaru w paczkach. Jeśli jednak zależy CI na tym, aby wysłać krzesło do klienta szybko, bez wysokich kosztów i żadnego ryzyka – zainwestuj w materiały pakowe i operacyjne RAJA.

Najpopularniejsze tematy