Jak wysłać meble?

7 min. lektura10 grudnia 2022

W dzisiejszych czasach wysyłką mebli zajmują się zarówno profesjonalne zakłady stolarskie, które realizują indywidualne zamówienia klientów, jak i duże firmy produkujące meble do domów i mieszkań. Prowadząc własną firmę, warto wiedzieć, jak zapakować meble do wysyłki, aby te nie uległy nawet najmniejszemu uszkodzeniu w czasie transportu przez przewoźnika.

Wysyłka mebli kurierem – czy jest bezpieczna?

Jeśli chodzi o to, jak wysłać meble kurierem, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa związane z transportem wielkogabarytowych towarów. Aby mieć pewność, że meble dotrą do odbiorcy w całości, warto sprawdzić, jak poprawnie wysyłać przesyłki niestandardowe.

 

Transportowanie mebli firmą kurierską wymaga przede wszystkim ich odpowiedniego zabezpieczania, a także nawiązania współpracy z rzetelną firmą kurierską. To dwie podstawowe zasady, które wpływają na bezpieczeństwo tranzytu i dają pewność, że towary dotrą do odbiorcy na czas i bez żadnego uszkodzenia. Decydując się na wysyłkę mebli firmą kurierską, warto też wykupić jak najwyższe ubezpieczenie, które pokryje ewentualne koszty zniszczenia towarów podczas transportu przez przewoźnika.

Jak wysłać meble kurierem? Najlepiej na palecie!

Nie ma żadnej wątpliwości, że najlepszym sposobem na wysyłkę mebli do klienta jest nadanie ich przesyłką paletową przez sprawdzonego przewoźnika. Wysyłka wielkogabarytowych mebli zwykłymi paczkami jest dość ryzykowna, choć nie niemożliwa. A więc jak wysłać meble kurierem? Realizując ten proces standardowo, czyli przesyłkami kurierskimi, warto zainwestować w profesjonalne pudełka kartonowe Raja. Do ciężkich mebli najlepiej wykorzystać kartony ze wzmacnianym dnem, a także takie z regulowaną wysokością. O ile podłużne listwy do mebli można wysłać w kartonach długich z otwarciem na boku 5-warstwowych, o tyle wysyłka frontów do mebli standardową paczką może być nieco problematyczna.

 

Doskonałym sposobem zapewniającym wysoki poziom bezpieczeństwa oraz pozwalającym na łatwe pakowanie mebli jest wysyłka transportem paletowym. Czy w takiej sytuacji warto szukać porad na temat tego, jak zapakować meble do wysyłki? Jak najbardziej tak! Układanie mebli na palecie również powinno odbywać się w odpowiedni sposób – tylko poprawne ułożenie zapewni im stabilność podczas transportu bezpośrednio do odbiorcy. Oto kilka kluczowych wskazówek, jakich warto się trzymać na etapie pakowania mebli do transportu paletowego:

 

  • zapewnienie stabilnego podłoża na palecie – można wykorzystać przekładki kartonowe,
  • układanie mebli od największych do najmniejszych,
  • w razie potrzeby zastosowanie dodatkowych wypełniaczy do paczek,
  • umiejscowienie narożników w rogach mebli tak, aby te nie uległy uszkodzeniu podczas uderzenia w czasie transportu.

 

Dobrym sposobem na zabezpieczenie wszystkich towarów znajdujących się na palecie jest zastosowanie kontenerów paletowych z kartonu. Tego typu opakowania pozwalają na zachowanie maksymalnego poziomu zabezpieczenia mebli – zarówno w kwestii uszkodzeń mechanicznych, jak i oddziaływania wielu zewnętrznych czynników, np. wilgoci.

Jak oznaczyć przesyłki kurierskie z meblami?

Odpowiednie oznakowanie przesyłek dla kuriera to podstawa, aby poinformować przewoźnika o rodzaju przewożonego towaru, a także ryzyku jego ewentualnego zniszczenia. Przed przystąpieniem do procesu pakowania warto sprawdzić przewodnik po naklejkach ostrzegawczych na paczki. Tylko w ten sposób można realnie ocenić, jakie naklejki transportowe powinny znaleźć się na paczkach i paletach, w których znajdują się meble wrażliwe na uszkodzenia. Przykładowo: kartony z zawartością szkła powinny zostać oznaczone odpowiednią naklejką z rozbitym kieliszkiem. To informacja dla kuriera, że podczas przenoszenia przesyłki powinien zwrócić szczególną uwagę na jej bezpieczeństwo.

 

Przesyłki paletowe z meblami warto też oznaczać tak, aby firma kurierska nie zdecydowała się na układanie palet jednej na drugiej. To mogłoby uszkodzić meble znajdujące się na palecie. Dokładne zapoznanie się ze wskazówkami jest kluczowe, aby zadbać o bezpieczeństwo wysyłanego towaru, niezależnie od celu podróży. Dotyczy to zarówno przesyłek krajowych, jak i międzynarodowych.

Jak zapakować meble do wysyłki? Czy warto korzystać z twardych kartonów?

Pakowanie mebli do wysyłki kurierem wymaga przede wszystkim zastosowania jak najlepszej jakości opakowań tekturowych. Te powinny być wyjątkowo grube. Doskonałym wyborem będą kartony z tektury falistej 7-wartstwowej. Zakłady stolarskie oraz firmy zajmujące się wysyłką mebli powinny wiedzieć, kiedy najlepiej przydają się grube kartony tekturowe.

 

Do transportowania mebli ze szklanymi elementami nie ma lepszej metody zabezpieczenia niż włożenie przedmiotu do wytrzymałego kartonu oraz owinięcie go dodatkową warstwą folii bąbelkowej. Ekologiczne i sprawdzone rozwiązania można znaleźć w ofercie firmy Raja, czyli przedsiębiorstwa z wieloletnim doświadczeniem oraz ugruntowaną pozycją na europejskim rynku. Wysyłając meble firmą kurierską, warto na etapie pakowania zaopatrzyć się w pistolet do taśmy, a wcześniej nawet sprawdzić jakie rodzaje dyspenserów do pakowania są dostępne w ofercie Raja.

Ile kosztuje wysyłka mebli kurierem?

Wysyłka mebli kurierem to często spory wydatek, głównie ze względu na cennik usług kurierskich. Istotne jest jednak to, aby uwzględnić też koszt zakupu materiałów operacyjnych, opakowań kartonowych, a nawet akcesoriów do pakowania, jak np. folie bąbelkowe, przekładki tekturowe oraz taśmy do pakowania paczek. Tylko z kompletnym wyposażeniem można rozpocząć wysyłkę mebli w bezpieczny i szybki sposób – zarówno paczkami, jak i z użyciem przesyłek paletowych.

 

Decydując się na zakupy w Raja, można nie tylko zaopatrzyć się w najlepsze materiały do pakowania przesyłek, lecz także zyskać pewność, że zamówione zostały najlepsze na rynku materiały w rozsądnych cenach. Każdy przedsiębiorca powinien wziąć pod uwagę możliwość zakupu kartonów falistych kilkuwarstwowych, a nawet dużych skrzyń paletowych, które świetnie sprawdzą się w przypadku wysyłki mebli.

Jak wysłać meble kurierem? Formalności do załatwienia

Analizując kluczowe porady, jak wysłać meble kurierem, warto też dowiedzieć się nieco więcej o formalnościach do załatwienia. W pierwszej kolejności trzeba wybrać firmę kurierską, która dostarczy przesyłkę paczkową lub paletową do odbiorcy. Konieczne będzie też wygenerowanie listów przewozowych, opłacenie nadania, a często nawet podpisania umowy z przewoźnikiem (o ile firma nie korzysta z pośrednictwa kurierskiego).

 

Mimo wszystko, oprócz zapewnienia odpowiedniego zabezpieczenia paczek – zarówno na paletach, jak i w kartonowych opakowaniach, niezbędne jest dopełnienie podstawowych formalności związanych z wysyłką mebli i innych towarów. Tylko współpraca z renomowanym dystrybutorem materiałów operacyjnych i opakowań kartonowych, a także sprawdzonym przewoźnikiem będzie gwarancją szybkiej i bezproblemowej wysyłki nawet wielkogabarytowych mebli na paletach.

Wysyłka mebli firmą kurierską – z Raja to znacznie wygodniejsze!

Decydując się na współpracę z Raja w zakresie dostarczania kartonów, podkładek tekturowych, folii i innych materiałów do firmy, można nie tylko korzystać z najnowocześniejszych osiągnięć techniki w kwestii wysyłki towarów. To także szansa na rozwój swojego przedsiębiorstwa oraz podniesienie jakości świadczonych usług, dzięki lepszemu zabezpieczeniu mebli na czas transportu firmą kurierską.

 

Wystarczy złożyć zamówienie w Raja, gdzie od ręki, dostępnych jest ponad 3000 produktów z opcją wysyłki w 24 godziny. Jeśli liczy się jakość, ekspresowa realizacja zamówienia oraz gwarancja bezpieczeństwa dla wysyłanych towarów – nie ma lepszej opcji niż zaopatrzenie materiałów wysyłkowych od rajapack.pl!

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

     

    Najpopularniejsze tematy