Skąd wziąć duży karton do wysyłki?

8 min. lektura02 listopada 2022

Wysyłka towarów dotyczy w dzisiejszych czasach większości biznesów, a w szczególności oczywiście tych bezpośrednio związanych ze sprzedażą. Jednak spakowanie towaru i przekazanie go firmie kurierskiej to jeszcze nie wszystko. Ogromne znaczenie ma sam sposób spakowania przedmiotu sprzedaży. Nie tylko świadczy on o zaangażowaniu firmy i dbałości o klienta, lecz także wpływa na zabezpieczenie towaru przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas transportu. 

Najwygodniejszym i najpopularniejszym sposobem pakowania przedmiotów do wysyłki jest zastosowanie opakowań kartonowych. O ile jednak małe towary stwarzają stosunkowo niewielki problem, o tyle często komplikacje rodzą się, gdy zapakowania wymagają większe produkty. Skąd wziąć duży karton do wysyłki? Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze i samym pakowaniu? Dlaczego duże kartony do wysyłki warto kupować u sprawdzonych i doświadczonych producentów? Te i inne wątpliwości na temat dużych kartonów rozwiewamy w poniższym artykule. 

Do czego przydają się duże kartony do wysyłki?

Duże kartony do wysyłki bywają problemem dla wielu przedsiębiorstw, a ten pojawia się szczególnie w sytuacjach, kiedy firma rozszerza swoją działalność o towary o dużych wymiarach lub nieregularnych kształtach. Wielkie pudełka kartonowe są niezbędne między innymi w firmach sprzedających sprzęt gospodarstwa domowego, narzędzia, części samochodów lub maszyn, meble i wyposażenie domu, a także wiele innych. Ich zapakowanie wymaga nie tylko dużego opakowania, lecz także odpowiedniego zabezpieczenia przesyłki i towaru przed uszkodzeniem w transporcie. Z tego powodu, zanim odpowiemy sobie na pytanie, skąd wziąć duży karton do wysyłki, warto zapoznać się z dostępnymi na rynku rozwiązaniami. 

Duże kartony do wysyłki przydają się jednak nie tylko w firmach zajmujących się sprzedażą. Są również niezbędne w przedsiębiorstwach zajmujących się przeprowadzkami. Dziś usługi te są coraz bardziej popularne. W czasach pełnych stresu, przepracowania i pędu, coraz więcej osób postanawia skorzystać z pomocy firm przeprowadzkowych. Dotyczy to zarówno firm, które zmieniają swoją siedzibę, jak i osób prywatnych, które wolą po prostu zdjąć z siebie ciężar mozolnego, wielogodzinnego pakowania dobytku swojego życia. W takich przypadkach jeszcze bardziej liczy się zaufanie do firmy przeprowadzkowej, ponieważ osoby prywatne często gromadzą bardzo cenne przedmioty nie tylko pod względem materialnym, lecz także często symbolicznym. 

Niezależnie zatem od tego, czy przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą, czy pomocą w przeprowadzkach, niezbędne jest zaopatrzenie się w duże, solidne kartony, które pomogą usprawnić cały proces, a przy okazji zbudować zaufanie klientów. 

Rodzaje dużych kartonów do wysyłki

Duże kartony do wysyłki odznaczają się bogactwem wymiarów, kształtów, grubości oraz zastosowań. Znajdziemy wśród nich zarówno pudełka o klasycznych wymiarach, jak i długie pudełka przeznaczone do pakowania produktów o wydłużonych lub niestandardowych kształtach, takich jak namioty, maty do ćwiczeń, czy sprzęt sportowy. 

Duże pudła do wysyłki to przede wszystkim kartony klapowe, zamykane tradycyjnie, zwykle od góry. Jednak dostępny jest również bogaty wybór kartonów fasonowych, które odznaczają się dużą elegancją, można dopasować je do danego produktu i łatwo się zamykają. W niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem mogą być tekturowe kontenery z uchylnym przodem i pokrywą. Warto też pamiętać, że im cięższy jest towar, tym grubszy karton należy wybrać do jego wysyłki. Na rynku dostępne są pudełka z tektury 3-, 5-, a nawet 7-warstwowej

Decydując się na kupno dużych kartonów do wysyłki, producenci bardzo często poszukują pudeł zaprojektowanych specjalnie pod palety. Kartony na palety sprawdzają się w przypadku produktów gabarytowych. Znaleźć można wśród nich kartony dostosowane do różnych rozmiarów palet oraz o różnej gramaturze. Wysyłając towar na paletach, bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednio dobrane kartony, ponieważ nawet nieznacznie wystające pudło może w takim przypadku ulec zniszczeniu, co wiąże się zwykle ze stratą materialną, a niejednokrotnie także nadwyrężeniem zaufania klientów.

Firmy przeprowadzkowe mogą zadawać sobie pytanie, skąd wziąć duży karton do wysyłki ubrań? Na szczęście oprócz klasycznych klapowych kartonów, które łatwo pomieszczą książki, sprzęt kuchenny czy rzeczy z łazienki, bardzo pomocne okazują się również kartony na garderobę, dzięki którym łatwo można zapakować ubrania bez ryzyka zbytniego pomięcia ich podczas transportu. Dla klientów korzystających z usług firmy przeprowadzkowej bardzo istotne jest, by ich garderoba dotarła do nowego domu czy mieszkania w możliwie jak najbardziej nienaruszonym stanie. Duże kartony przeprowadzkowe na garderobę pozwalają również zaoszczędzić sporo czasu na porządkowanie ubrań w nowym miejscu. 

Duży karton do wysyłki może być eko

 

Wybierając duży karton do wysyłki, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dostępne na rynku rozwiązania ekologiczne. Raport What a Waste 2.0: A Global Snapshot of Solid Waste Managenment to 2050 przygotowany przez Bank Światowy podaje, że każdego roku wytwarza się około 2 mld odpadów stałych rocznie, a w ciągu 30 lat eksperci przewidują zwiększenie tej liczby dwukrotnie. Niestety sprzedawcy, w odróżnieniu od osób indywidualnych, nie mogą sobie pozwolić na stosowanie na przykład używanych kartonów. Na szczęście na ten problem znaleziono już skuteczne rozwiązania. Dostępne są bowiem duże kartony do wysyłki, które pochodzą z materiałów z recyklingu i które łatwo poddać ponownemu przetworzeniu. Wśród nich znaleźć można zarówno kartony z regulowaną wysokością, pudełka z przegrodami do transportu butelek, a nawet kartony przeprowadzkowe na garderobę. 

Skąd wziąć duży karton do wysyłki?

Zielona ikona recyklingu

Wybierając duży karton do wysyłki, warto wziąć pod uwagę firmy z długoletnim doświadczeniem i szeroką gamą dostępnych rozwiązań. Taką firmą jest RAJA, która dystrybuuje swoje materiały opakowaniowe i wyposażenie dla firm aż w 19 krajach. Kupno dużych kartonów do wysyłki w sklepie RAJA to gwarancja specjalistycznej pomocy w doborze opakowań, wysokiej jakości produktów, a także bogatej gamy asortymentu dopasowanego ściśle do potrzeb klienta. Oferujemy ponad 3000 produktów, wśród których znajdują się zarówno duże kartony do wysyłki na paletach, klasyczne pudła klapowe, jak i fasonowe. 

Można u nas znaleźć także kartony o niestandardowych wymiarach i specyficznym przeznaczeniu, na przykład długie kartony, pudła z przegrodami na wino, a także kartony przeprowadzkowe, w tym specjalne na garderobę. Wybierając duże kartony do wysyłki w firmie RAJA, można przyczynić się również do dbałości o środowisko, gdyż od wielu lat jesteśmy marką zaangażowaną ekologicznie i stale poszerzającą gamę produktów pochodzących z recyklingu i umożliwiających ponowne ich przetworzenie. Wybór producenta to także gwarancja dopasowania do potrzeb rynku, wynikająca ze znajomości standardów obowiązujących zarówno podczas wysyłki towarów na paletach, w paczkomatach, jak również za pośrednictwem poszczególnych firm kurierskich i za granicę. Sprawdź naszą stronę główną rajapack.pl!

Jak pakować przesyłki w duże kartony?

Pakowanie dużego kartonu do wysyłki

Wybór dużego kartonu do wysyłki to jednak nie wszystko. Bardzo ważny jest także sam sposób zapakowania towaru. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że pudełko nie może być ani zbyt duże, ani dopasowane ściśle do rozmiaru pakowanej rzeczy. W celu zabezpieczenia towaru przed uszkodzeniem konieczne jest użycie wypełniaczy, które będą amortyzować ewentualne uderzenia w paczkę podczas przewożenia, pomogą zabezpieczyć delikatne elementy, a także pomogą uchronić towar przed zniszczeniem, gdyby w tracie przesyłki karton został naruszony. 

Równie ważne jest zabezpieczenie paczki już po zapakowaniu towaru. Tradycyjne kartony klapowe wymagają dokładnego zamknięcia ich taśmą, by uniknąć otworzenia paczki w transporcie i ewentualnego wypadnięcia towaru. Szczególnie pakując gabarytowe przedmioty, warto zadbać o to, by taśma była odpowiednio mocna i o właściwej szerokości, by ciężar towaru nie spowodował mimowolnego odklejenia się jej od kartonu. 

Przeczytaj również:

    Your email address will not be published. Required fields are marked *





     

    Najpopularniejsze tematy