Jak wysłać dywan?

7 min. lektura 06 grudnia 2022

Prowadzenie własnej firmy handlującej przedmiotami większych gabarytów oraz o nietypowych kształtach nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Warto w tym przypadku wiedzieć, jak wysłać dywan paczką oraz w jakie niezbędne akcesoria pakowe się zaopatrzyć. To podstawa, aby móc sprawnie, bezpiecznie i szybko wysyłać paczki do swoich klientów.

Jak wysłać dywan kurierem? Dobry karton to podstawa!

Wysyłka dywanów to skomplikowana sprawa, szczególnie jeśli chodzi o transport produktów naprawdę sporych gabarytów. Realizując wysyłkę takich towarów, warto zadbać o współpracę z profesjonalną firmą kurierską, która będzie w stanie przewozić opakowania z dywanami o długości nawet do 3 metrów! W tym przypadku sklepy handlujące dywanami mogą skorzystać z dwóch popularnych możliwości, a mianowicie:

 

 • podpisanie długoterminowej umowy z przewoźnikiem na realizację transportu towarów wielkogabarytowych,
 • korzystanie z usług pośrednictwa kurierskiego, co pozwala na znalezienie najkorzystniejszych ofert transportu – zarówno pod względem finansowym, jak i jakości świadczonych usług.

 

Wysyłka dywanu kurierem powinna zostać też objęta odpowiednią polisą ubezpieczeniową. W razie jakiegokolwiek uszkodzenia dywanu podczas tranzytu firma otrzyma stosowną rekompensatę pieniężną za uszkodzony towar – oczywiście tylko wtedy, kiedy ten zostanie zapakowany zgodnie ze standardami ustalonymi przez przewoźnika.

 

Regulacje związane ze standardem pakowania paczek to dość ciekawa kwestia, gdyż każda firma transportowa ma inne wymogi. Niektóre firmy kurierskie wymagają, aby dywany i podobne wielkogabarytowe towary były zabezpieczane nie tylko czarną folią stretch, lecz także dodatkową taśmą zabezpieczającą.

 

Jak wysłać dywan kurierem? Niezależnie od wymogów przedsiębiorstwa realizującego tranzyt, zawsze należy pakować towar tak, aby ten nie uległ uszkodzeniu – nawet z winy kuriera. Mimo ubezpieczenia to wciąż spory stres, niezadowolenie klienta zamawiającego towar, a także często straty finansowe dla firmy.

Jak zapakować dywan do wysyłki – kilka popularnych sposobów

Na tę chwilę wyróżniamy co najmniej kilka skutecznych metod, które mówią wprost – jak zapakować dywan do wysyłki. Oto kilka najlepszych propozycji, dzięki którym można dowiedzieć się, jak wysłać dywan paczką oraz zmniejszyć ryzyko uszkodzenia dywanu. Stosując się do kilku wskazówek podczas wysyłki dywanów i podobnych przedmiotów, firma kurierska na pewno z chęcią podejmie się dostarczenia paczki.

 

 1. Pakowanie dywanów w folię stretch – można śmiało powiedzieć, że to podstawa, jeśli chodzi o to, jak wysłać dywan paczką. Wystarczy zaopatrzyć się w folię stretch, która dostępna jest w różnych odmianach. W Raja można kupić folię maszynową, do ręcznego owijania, a nawet folię termokurczliwą, która świetnie dopasowuje się do kształtu paczki.
 2. Pakowanie dywanów w tuby kartonowe – jeśli chodzi o tę metodę wysyłki dywanów, mamy tu pewne ograniczenia związane z pojemnością tekturowych tub oraz ich długością. Wybierając opakowania kartonowe długie, np. teleskopowe, można wyjątkowo bezpiecznie zapakować dywan do wysyłki. Kurier na pewno chętnie podejmie się dostarczenia takiej paczki, aczkolwiek warto pamiętać, że wiele firm kurierskich często mimo to wymaga dodatkowego owinięcia paczki folią stretch – w celu jej lepszego zabezpieczenia przed oddziaływaniem wilgoci czy ewentualnym rozerwaniem opakowania tekturowego.
 3. Pakowanie dywanów na paletach – to raczej rzadko wykorzystywana metoda, choć sprawdza się w przypadku transportu wielu dywanów do jednego odbiorcy. Należy tylko odpowiednio dopasować wielkość palety oraz jej wysokość, a także poprawnie zabezpieczyć dywany, by nie przesuwały się na palecie w trakcie ich transportu. Do pakowania dywanów na paletach oczywiście warto wykorzystać folię stretch, a także kontenery paletowe pozwalające na wzmocnienie całej konstrukcji, szczególnie jeśli dywany są wysyłane w pozycji pionowe.

Jak zapakować dywan do wysyłki – owijanie stretchem krok po kroku

Wielu przedsiębiorców z wieloletnim doświadczeniem w branży wskazuje na jeden popularny sposób, który jest odpowiedzią na pytanie, jak wysłać dywan kurierem. W tym celu warto wykorzystać wytrzymałą folię stretch od Raja, a także akcesoria transportowe, jak np. taśmę zabezpieczającą oraz narożniki tekturowe, które dodatkowo wzmacniają konstrukcję paczek. Procedura ręcznego owijania dywanu folią stretch jest dość prosta. Wystarczy wykonać kilka kroków.

 

 1. Rozłożyć dywan na płaskiej powierzchni, a następnie zwinąć go w ciasny rulon.
 2. Zabezpieczyć końce dywanu i środek taśmą klejącą, która uniemożliwi jego samoistne  rozwijanie.
 3. Nałożyć folię stretch na jeden z końców dywanu.
 4. Unieść delikatnie dywan z jednej strony, a następnie rozpocząć jego owijanie folią.
 5. Owinąć kilkakrotnie całą powierzchnię dywanu, w jednym kierunku.
 6. W razie potrzeby wzmocnić paczkę taśmą zabezpieczającą lub kątownikami tekturowymi.

 

To prosty sposób mówiący o tym, jak zapakować dywan do wysyłki. Procedura pakowania w ten sposób nie powinna zająć więcej niż kilkanaście minut, w zależności od wielkości dywanu i jego wagi. Do ręcznego pakowania dywanu do wysyłki kurierem przydadzą się dwie osoby. Dzięki temu można mieć pewność, że towar zostanie odpowiednio zabezpieczony na czas transportu.

Wysyłka dywanów kurierem – jakie materiały i akcesoria są niezbędne?

Bezpieczny i szybki transport dywanów możliwy jest wyłącznie we współpracy z profesjonalną firmą kurierską oraz z użyciem odpowiednich materiałów i akcesoriów do pakowania. Szeroka gama ponad 3 tys. produktów z dostawą w 24 godziny jest dostępna na stronie rajapack.pl. Do wygodnego i szybkiego pakowania dywanów warto wykorzystać przede wszystkim:

 

 • folię stretch (ręczna lub maszynowa),
 • folię bąbelkową – kiedy dywan jest szczególnie wrażliwy na uszkodzenia,
 • tuby tekturowe,
 • narożniki z tektury,
 • taśmę do pakowania.

 

Produkty tego typu to wręcz podstawa – nie tylko w przypadku prowadzenia własnego sklepu internetowego, lecz także firmy przeprowadzkowej. Kwestia tego, jak zapakować dywan do wysyłki jest dość indywidualna i zależy od gabarytów dywanu oraz wymogów firmy kurierskiej.

 

Warto też mieć wiedzę na temat tego, jak przygotować się do przeprowadzki. Do zorganizowania transportu przedmiotów do nowego miejsca zamieszkania przydają się nie tylko folie stretch, lecz także kartony do przeprowadzek Raja, które charakteryzują się wysokim poziomem trwałości oraz możliwością wielokrotnego użytku.

Dlaczego warto wybrać materiały operacyjne, folie i kartony od Raja?

Jest wiele powodów, dla których warto wybrać nasze opakowania transportowe Raja, a także liczne akcesoria transportowe. Mamy wiele lat doświadczenia, jeśli chodzi o dystrybucję materiałów operacyjnych dla firm, a także proponujemy wyłącznie najlepszej klasy wyroby tekturowe, pozwalające na wysyłkę zarówno standardowych paczek, jak i tych o sporych gabarytach. Obsługujemy klientów z różnych branż, stawiając na eksperckość, stałe poszerzanie portfolio produktowego oraz dużą dostępność produktów „od ręki”. To główne powody, dla jakich warto dowiedzieć się, ja wysłać dywan paczką i wybrać nasze akcesoria i materiały do pakowania.

Jak wysłać dywan kurierem? Wysyłka paczki w praktyce

Firmy, które chcą dowiedzieć się, jak wysłać dywan kurierem, aby ten dotarł do klienta w nienaruszonym stanie, powinny dowiedzieć się, skąd wziąć opakowania na przesyłki niestandardowe. W ofercie Raja można znaleźć wiele ciekawych produktów, które pozwalają na bezpieczne wysyłanie dywanów, a także innych niestandardowych przesyłek.

 

Jeśli chodzi o to, jak wysłać dywan paczką – sprawa jest dość prosta. Wystarczy złożyć zlecenie odbioru paczki w wybranej firmie kurierskiej, zapakować dywan do wysyłki, np. przy pomocy folii stretch, a także wydrukować list przewozowy, który powinien znaleźć się na paczce. To wszystko, co trzeba zrobić, aby wysłać dywan lub inny wielkogabarytowy towar firmą transportową – zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Europy.

Najpopularniejsze tematy