Zastosowanie tub kartonowych w twojej firmie

3min. lektura 25/04/2018

Tuby kartonowe stanowią jeden z podstawowych elementów niezbędnych do bezpiecznego pakowania papierowych materiałów reklamowych, katalogów, ulotek i banerów. Tuby to idealne rozwiązanie do zapakowania i transportu najbardziej wymagających przedmiotów w niecodzienny sposób. W tuby kartonowe zapakować można przede wszystkim różnego rodzaju plakaty, mapy, duże formaty papierowe, a także zabezpieczyć można delikatne przedmioty o podłużnym kształcie oraz niestandardowych formatach. Opakowania tuby kartonowe charakteryzują się bardzo solidnym wykonaniem z wysokiej jakości tektury, a lekkie wykonanie pozwala na ekonomiczną wysyłkę. Poniżej przedstawiamy najważniejsze propozycje ich zastosowania i sposoby użycia.

Zastosowanie tub kartonowych

Ten rodzaj kartonowego zabezpieczenia można potraktować jako element niezbędny do:

  • transportu materiałów reklamowych – tuba stanowi najlepszy sposób przygotowania do wysyłki dużej ilości plakatów reklamowych, wieszanych wewnątrz i na zewnątrz dyskontów i sklepów;
  • pakowania kalendarzy ściennych;
  • transportu plakatów dekoracyjnych – jest to najlepsza opcja do przewozu małej ilości plakatów przeznaczonych do zawieszania w antyramach. W stosunku do innych opakowań, tuba redukuje możliwość uszkodzenia narożników i nie wymaga falcowania, czyli tworzenia nieestetycznych zagięć.
  • map;
  • obrazów nadrukowanych na elastycznych tworzywach.

Jakie zalety przy pakowaniu mają tuby kartonowe?

Tuby są wygodne do niesienia przez kuriera. Dzięki szczelnemu zamknięciu za sprawą plastikowego wieczka, zabezpieczają cenną zawartość przez zabrudzeniem. Okrągły sposób przechowywania sprawia, że odpada nam problem z zagiętymi brzegami czy wymiętym papierem – papierowy przedmiot dopasowuje się do kształtu tuby.

Tuby tekturowe doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi formatami papierowymi, których nie sposób umieścić w dużych teczkach. Tuby kartonowe sprawdzą się jednak nie tylko w przypadku papieru – mogą spokojnie zabezpieczyć także inne przedmioty, na przykład te o niestandardowym wydłużonym kształcie – takich jak szklane szpice, wazony i inne tego typu przedmioty.

Prostokątne i okrągłe tuby – zastosowanie

Osoby prowadzące sprzedaż wysyłkową, mające swój sklep internetowy czy drukarnię, mogą skorzystać również z tub kartonowych o prostokątnym lub okrągłym kształcie, w kolorze białym lub brązowym z plastikowymi zatyczkami do tub. Zatyczki są wykonane z odpornego plastiku, który można wielokrotnie zakładać i zdejmować. W Rajapack do każdej tuby zatyczki są dodawane GRATIS!

Prawdziwym hitem są na rynku kartonowe tuby kwadratowe. Umożliwiają włożenie przedmiotu wraz z miękkim wypełnieniem. Kształt takiego opakowania zapobiega przemieszczaniu się go w czasie transportu – kanciasta forma utrudnia (w przeciwieństwie do okrągłej) turlanie. Ich zaletą jest również to, że opakowania można układać jedno na drugim.

Solidna tektura świetnie zabezpiecza cenną zawartość przed zniszczeniem mechanicznym, ale również przed zawilgotnieniem podczas załadunku w magazynie czy w czasie transportu do klienta.

Przeczytaj:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Najpopularniejsze tematy