Rodzaje i zastosowanie kartonów w codziennej pracy

4 min. lektura22 czerwca 2018

Kartony to opakowania, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykonane z wysokiej jakości tektury w znacznym stopniu ułatwiają przechowywanie i transport najróżniejszych towarów. Trudno znaleźć branżę, która nie korzystałaby z rozwiązania, jakim jest pakowanie produktów w wygodne, estetyczne pudełka, dodatkowo służące, jako nośnik treści informacyjnych i reklamowych. Jakie są rodzaje kartonów? Czym charakteryzują się najpopularniejsze modele, czyli kartony przeprowadzkowe i pocztowe?

Kartony są powszechnie używane w przedsiębiorstwach do przechowywania oraz transportu różnego rodzaju towarów. Kartony dostępne w Rajapack wyróżniają się na tle innych wysoką jakością materiałów, z których są wykonywane oraz solidną konstrukcją. Wśród szerokiego asortymentu, można znaleźć produkty o różnych rozmiarach oraz w dwóch kolorach: brązowym i białym – to wszystko powoduje, że z łatwością można wybrać egzemplarz, który będzie idealnie dopasowany do rozmiaru konkretnego produktu. Wśród naszego asortymentu są kartony wykonane z tektury 35, a nawet 7-warstwowej. Ta ostatnia jest najbardziej odporna na zgniatanie i wstrząsy.

Jakie są rodzaje kartonów?

Kartony różnią się w zależności od rodzaju towaru, który jest w nich przechowywany. Niektóre opakowania są konstruowane w taki sposób, że już po wyjęciu z nich zawartości, będą nadawały się jedynie do wyrzucenia, innych natomiast można używać wielokrotnie.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje kartonów?

Wybór odpowiedniego rodzaju kartonów jest uzależniony od tego, czy mają one służyć jako opakowania zbiorcze czy indywidualne. Wersje zbiorcze najczęściej są pozbawione ozdób, ale za to są bardzo wytrzymałe i opatrzone naklejką, na której są umieszczane najważniejsze informacje dotyczące zawartości opakowania, np. skład produktu, sposób przechowywania, wymagane warunki transportu. Z kolei opakowania indywidualne, najczęściej są projektowane z większą dbałością o estetykę, wszystko po to, by przyciągnąć uwagę klienta.

Kartony przeprowadzkowe – niezbędne przy zmianie siedziby

Jaki rodzaj kartonów przyda się do archiwizacji dokumentów lub sprawnego przeprowadzenia zmiany siedziby przedsiębiorstwa? Kartony przeprowadzkowe. Szeroki wybór wśród tego rodzaju kartonów spowoduje, że z łatwością będzie można wybrać model dostosowany do konkretnego typu materiału, który ma w nim zostać umieszczony. Dostępne w naszej ofercie kartony przeprowadzkowe, doskonale nadają się do przechowywania i uporządkowania dokumentów oraz spakowania innych przedmiotów bez obaw o to, że zostaną zakurzone lub zniszczone. Kartony przeprowadzkowe posiadają wiele udogodnień, które powodują, że proces zmiany siedziby jest dużo łatwiejszy – chodzi tu o miejsce na napisy, które ułatwiają identyfikację zawartości, wygodne uchwyty usprawniające przenoszenie, a także automatyczny montaż, który nie wymaga klejenia.

Kartony pocztowe – do bezpiecznej wysyłki towarów

Żeby towar trafił w nienaruszonym stanie do klienta, należy go zapakować w karton pocztowy. To specjalny karton, który jest skonstruowany w taki sposób, by wysyłanemu towarowi zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas transportu. W naszej ofercie są dostępne kartony pocztowe o różnych rozmiarach i kształtach, wszystko po to, by były jak najlepiej przystosowane do zawartości, jaka ma się w nich znaleźć. Można u nas znaleźć kartony idealne do wysyłki płyt CD lub DVD, książek, szkła, ubrań oraz innego rodzaju towarów. Kartony pocztowe to znakomita, a przy tym wytrzymała alternatywa dla toreb pocztowych. Ich solidna konstrukcja powoduje, że są odporne na wstrząsy, co stanowi znakomitą ochronę dla zapakowanych towarów.

Rajapack oferuje 550 rodzajów kartonów, które przydadzą się do codziennej pracy – ułatwią przechowywanie oraz archiwizowanie dokumentów oraz innego rodzaju przedmiotów. Szeroki asortyment powoduje, że bardzo łatwo wybrać egzemplarz, który będzie w pełni dopasowany do zawartości, jaka ma się w nim znaleźć.

Źródło zdjęcia wyróżniającego: unsplash.com/pixabay.com

Sprawdź również:

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy