Jak nadać przesyłkę przez paczkomat?

7 min. lektura28 listopada 2022

Usługi wysyłkowe cieszą się coraz większą popularnością. Z powodzeniem korzystają z nich zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni. To właśnie dlatego wiele firm decyduje się na wprowadzenie optymalnych rozwiązań, które ułatwią i przyspieszą wysyłkę. Jedną z nich jest wysyłanie przesyłek przy pomocy paczkomatu. Zastanawiasz się, jak nadać przesyłkę przez paczkomat? Odpowiadamy!

Paczkomaty – prosty sposób na nadanie paczki

Paczkomaty to popularne urządzenia wysyłkowe, które znajdują się w tysiącach lokalizacji w całym kraju. Ich ogromną popularność wiąże się z możliwością wygodnego odbierania i nadawania przesyłek w dogodnym dla konsumenta czasie. Oznacza to, że wybierając tę opcję, klient nie musi czekać na kuriera w domu, przekierowywać przesyłki, gdy nie może jej odebrać. Paczkomaty dostępne są 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, dlatego z powodzeniem wyjęcie paczki ze skrytki można dokonać zarówno w dzień, jak i w nocy.

Co więcej, automaty nadawczo-odbiorcze przechowują przesyłkę przez 48 godzin od chwili jej włożenia. Dodatkowo każdy użytkownik ma możliwość przedłużenia czasu przechowywania za uiszczeniem dodatkowej opłaty. Wszystkie czynności odbywają się za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji, która monitoruje drogę zamówienia od chwili nadania go w sklepie, aż po wyjęcie paczki z paczkomatu.

Analogicznie do odbierania poszczególnych paczek, niezwykle prosta w obsłudze jest również wysyłka. Możesz ją wykonać, korzystając z dedykowanej aplikacji lub za pośrednictwem strony internetowej. W przypadku mniejszych i większych firm to doskonała opcja, aby bezpiecznie i bezproblemowo dostarczać towar do klienta. Ponadto, udostępniając ten sposób na swojej witrynie, zwiększysz szansę skorzystania właśnie z twoich usług, proponując dogodny odbiór przesyłki. Automaty wysyłkowe to innowacyjny sposób odbierania zamówień, który w szczególny sposób upodobali sobie konsumenci. Wprowadzając to rozwiązanie do swojego biznesu, z pewnością masz szansę na zwielokrotnienie dotychczasowych zysków oraz uzyskanie pozytywnej opinii. Dowiedz się, jak nadać przesyłkę przez paczkomat.

Wysyłanie paczek – jak nadać przesyłkę przez paczkomat?

Paczkomaty to proste i uniwersalne urządzenia, które pozwalają na szybkie i bezproblemowe odbieranie przesyłek. Jeżeli chcesz wdrożyć tę możliwość do swojego biznesu, masz trzy dostępne opcje, które pozwolą Ci na zarządzanie przesyłkami.

Pierwsza, przygotowana zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Doskonale sprawdzi się w niewielkich branżach, gdzie wysyłka odbywa się sporadycznie. Szybkie nadanie może być wykonane poprzez umieszczenie przygotowanej paczki bezpośrednio w skrytce paczkomatu. Takie działanie można wykonać, uprzednio generując etykietę przewozową na witrynie internetowej. Istotne jest to, że należy ją nakleić na przesyłce, a następnie zeskanować nadrukowany kod w panelu dotykowym automatu. Po otwarciu boxu wystarczy umieścić wewnątrz paczkę i zamknąć drzwiczki. Szybszą i wygodniejszą opcją jest wprowadzenie danych odbiorcy bezpośrednio w maszynie wysyłkowej.

Dla większych firm najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie kuriera do siedziby. Ten odbierze przygotowane przesyłki i zbiorczo umieści je w skrytkach automatu wysyłkowego. W tym przypadku warto pamiętać o wygenerowaniu każdej etykiety i właściwym oklejeniu poszczególnych opakowań.

Trzecia opcja to połączenie zamawiania kuriera z nowoczesną technologią. Dostępne na rynku wtyczki e-commerce do zarządzania sklepem internetowym pozwalają na automatyczne zaciąganie danych, przygotowywanie etykiet i dokumentów przewozowych oraz zbiorcze zamawianie kuriera. Takie rozwiązanie pozwoli z pewnością zaoszczędzić czas i koszty.

Warto wspomnieć, że paczkomaty mają pewne ograniczenia. Przede wszystkim nadawane przesyłki nie mogą przekraczać 25 kg. Co więcej, automaty wysyłkowe udostępniają trzy wielkości skrytek, które pomieszczą odpowiednie gabaryty paczek.

Pierwszy, oznaczony jako gabaryt A, sprawdzi się doskonale do niewielkich przesyłek pakowanych w kartony lub koperty.

Gabaryt B przeznaczony jest do nieco większych opakowań, dlatego z powodzeniem możesz tu wykorzystać kartony fasonowe oraz wzmacniane kartony.

Największą skrytka jest box oznaczony jako gabaryt C. W tym przypadku maksymalne wymiary przesyłki mogą wynosić 41 X 38 X 64 cm. Oznacza to, że wykorzystane opakowanie może mieć dodatkowe wzmocnienia lub automatyczne dno.

Sprawdź, jak najlepiej zapakować poszczególne przesyłki, aby bezpiecznie dotarły do klienta.

paczki kurierskie

Szeroka oferta produktowa – opakowania od firmy RAJA

Szukając właściwych opakowań do przygotowania poszczególnych paczek, warto zwrócić uwagę na kartony i koperty proponowane przez firmę RAJA. Ze względu na renomowaną pozycję na rynku, hurtownia współpracuje od wielu lat z wieloma przedsiębiorcami, którzy cenią sobie nie tylko jakość proponowanych produktów, ale również niezawodność oraz profesjonalną obsługę.

Kartony i koperty do pakowania i przechowywania stworzone zostały z myślą o potrzebach konsumentów, dlatego spośród wielu propozycji z pewnością znajdziesz karton, który będzie dopasowany do wysyłanych przez twoją działalność towarów.

Koperty kartonowe doskonale nadadzą się do wysyłania niewielkich i płaskich przedmiotów, które nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Do wysyłki dokumentów, zaproszeń, kart podarunkowych, lub biletów przygotowane zostały specjalne opakowania. Koperty mają wzmocnioną strukturę, dzięki czemu wysłany towar nie ulegnie zniszczeniu lub zagnieceniu. Co ważne, produkty do wysyłania dokumentacji zostały wykonane z wodoszczelnego materiału, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Wśród licznych propozycji możesz znaleźć również koperty, których wnętrze zostało wyłożone specjalną folią bąbelkową. Te są niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia, w tym mechaniczne, dlatego sprawdzą się jako zabezpieczenie przesyłek elektronicznych, tekstylnych oraz papierniczych. Zapoznaj się z pełną ofertą kopert, które proponuje firma RAJA.

W przypadku kartonów, na stronie internetowej znajdziesz szereg propozycji, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów, a co najważniejsze, odpowiednio zabezpieczą dopasowany towar podczas wysyłki. Szukając pudełek, wykorzystaj propozycję przeznaczoną do wysyłek przy pomocy paczkomatów. Znajdziesz tam kartony wysyłkowe 3,5-lub 7-warstwowe, wykonane z tektury falistej. Wzmocnione boki oraz dno są odpowiednio wytrzymałe i nadają się do przesyłania ciężkich i cennych przedmiotów.

Niezwykle często klienci decydują się na propozycje kartonów fasonowych oraz kartonów dekoracyjnych, które idealnie pasują do paczek PR’owych lub prezentowych.

Bezpieczna wysyłka produktów paczkomatem

Zastanawiasz się, jak nadawać przesyłki paczkomatem? Zdecydowanie z firmą RAJA. Większość produktów dostępnych jest „od ręki”, dlatego wysyłka może być zrealizowana nawet w ciągu 24 godzin. Artykuły wysokiej jakości to znak rozpoznawalny producenta, dlatego zapoznaj się z jego szeroką ofertą.

Wszystkie opakowania, zabezpieczenia oraz inne przedmioty przygotowane na stronie internetowej wysyłane są zarówno dla klientów indywidualnych, jak i właścicieli firm. Najlepszym rozwiązaniem jest bezpośredni kontakt z obsługą, dzięki czemu uzyskasz atrakcyjną ofertę cenową poszczególnych akcesoriów.

Nadawanie przesyłek przy pomocy automatów wysyłkowych to szybkie i bezpieczne rozwiązanie. Stosując odpowiednie kartony i koperty wysyłkowe, zagwarantujesz najwyższą jakość obsługi w Twojej firmie.

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy