Jak zabezpieczyć paczkę z produktami dla dzieci do wysyłki?

4 min. lektura 25 września 2023

Firmy e-commerce mogą realizować wysyłkę towarów z różnych branż. Nie lada wyzwaniem jest pakowanie produktów dla dzieci. To często przedmioty, które są wyjątkowo wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie wody i wilgoci. A zatem jak zabezpieczyć produkty dla dzieci na czas transportu kurierem? Taka wiedza przyda się szczególnie osobom odpowiedzialnym za przygotowanie paczek do wysyłki. Dowiedz się, jak zabezpieczyć paczki z przedmiotami dla dzieci i ile kosztuje sprawne pakowanie paczek w sklepie internetowym.

Produkty dla dzieci w e-commerce

Dziecięcy asortyment w przypadku sklepów internetowych jest na tyle obszerny, że obejmuje praktycznie wszystkie dziedziny powiązane z modą, technologiami oraz aktywnościami fizycznymi dla dzieci. Własny biznes e-commerce powiązany z produktami dla dzieci to nie lada wyznanie. Jako przedsiębiorca możesz przygotowywać do tranzytu takie produkty, jak:

 • gry planszowe,
 • zabawki,
 • pluszowe misie,
 • imitacje sprzętów domowych,
 • odzież i obuwie,
 • artykuły do pielęgnacji ciała i włosów,
 • książki – zarówno te rozrywkowe, jak i edukacyjne,
 • elektronikę użytkową,
 • i wiele innych…

Zakupy online dla dzieci stają się coraz popularniejsze ze względu na wygodę, możliwość porównywania cen i szeroki wybór produktów dostępnych w jednym miejscu. Wielu rodziców korzysta z e-commerce, aby znaleźć najlepsze oferty i uniknąć konieczności odwiedzania wielu sklepów stacjonarnych.

Głównie z tego względu warto też postawić na sprawdzone metody pakowania i transportu produktów dla dzieci. W ten sposób skutecznie zredukujesz ryzyko uszkodzenia towaru, a tym samym wystąpienia niezadowolenia u klienta.

Pakowanie produktów dla dzieci do paczek – jak to zrobić? Praktyczne wskazówki

Zabierasz się za pakowanie produktów dla dzieci do paczek? To mocno absorbujące zajęcie, dlatego warto mieć w zanadrzu niezbędne materiały pakowe oraz akcesoria ułatwiające pakowanie w trudnych warunkach. Jeśli chcesz mieć pewność, że paczki z produktami dla dzieci zostaną zamknięte tak, jak należy, koniecznie zaopatrz się w takie materiały operacyjne, jak:

A może szukasz informacji, jak pakować artykuły dla dzieci w pudełka kartonowe? Na szczęście cała procedura zajmuje nie więcej niż kilka kroków.

 1. Wybierz opakowanie tekturowe, które będzie odpowiednie do zmieszczenia wszystkich akcesoriów dla dzieci przeznaczonych do wysyłki.
 2. Umieść produkty dla dzieci wewnątrz wybranego opakowania z tektury falistej. W razie potrzeby możesz dodatkowo zabezpieczyć poszczególne produkty jednostkowe pianką polietylenową ochronną.
 3. Poukładaj poszczególne produkty wewnątrz opakowania i upewnij się, że są stabilnie rozmieszczone.
 4. Uzupełnij puste przestrzenie w pudełku wypełniaczem. Dzięki temu zredukujesz do minimum możliwość uszkodzenia towaru w trakcie transportu przez firmę kurierską.
 5. Zamknij opakowanie kartonowe. Najlepiej taśmą pakową. Alternatywnie możesz spiąć pudełko taśmą mocującą i opaskami zaciskowymi – to szczególnie przydatne, jeśli wysyłasz wielkogabarytowe zabawki i akcesoria dla dzieci.
 6. Oklej karton niezbędnymi naklejkami ostrzegawczymi oraz etykietą.

Ostatni krok na etapie przygotowywania produktów dla dzieci do wysyłki to przekazanie gotowej paczki w ręce kuriera. Jeśli pracownik spedycji nie ma żadnych uwag co do sposobu przygotowania produktów dla dzieci do wysyłki, bez problemu odbierze towar. Warto też dodać, że do finalnego oklejenia gotowej paczki używa się też standardową folię stretch i naklejki ostrzegawcze.

Paczki z produktami dla dzieci – czy koniecznie trzeba je zabezpieczać?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy towar przeznaczony do wysyłki warto dodatkowo zabezpieczyć, chociażby przez wzgląd na mniejsze ryzyko uszkodzenia wysyłanych przedmiotów. Zabawki i akcesoria dla dzieci często ulegają zniszczeniu w trakcie tranzytu, szczególnie jeśli są wykonane z wrażliwych materiałów.

Takim sytuacjom można jednak zapobiegać. Wystarczy zamówić niezbędne materiały operacyjne i owinąć produkty dla dzieci tak, aby zredukować do minimum ruchomość towaru wewnątrz opakowania.

 

Sprawdź również, jak pakować prezenty w papier ozdobny.

Ile kosztuje wysłanie paczki z produktami dla dzieci? Podsumowanie

Jeśli prowadzisz własny sklep internetowy, musisz z góry ustalić, jakie są koszty przygotowywania produktów dla dzieci do wysyłki. W przypadku przewozu krajowego musisz uwzględniać całkowite koszty poniesione na zakup materiałów pakowych, a także ustalić, jakie produkty dziecięce mogą być legalnie sprzedawane.

Na koszt wysłania paczki składają się przede wszystkim takie czynniki, jak: gabaryty i waga produktów dla dzieci, termin dostawy oraz indywidualny cennik przedstawiony przez przewoźnika. Średnio można przyjąć, że koszt przygotowania paczek to wydatek od kilku do kilkunastu złotych, zakładając użycie profesjonalnych materiałów pakowych.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy