Poznaj niezbędne akcesoria do pakowania

4 min. lektura14 lutego 2022

Poznaj niezbędne akcesoria do pakowania

Aby dobrze zapakować jakikolwiek produkt niezbędne jest nie tylko samo opakowanie, ale także akcesoria, które dodatkowo zabezpieczają przesyłkę przez uszkodzeniami w transporcie. Zapoznaj się z szeroką ofertą akcesoriów do pakowania RAJA.

Do pakowania potrzebne są opakowania dopasowane do wielkości i rodzaju przesyłki (kartony, koperty, folie, palety), a także szereg akcesoriów do pakowania. Dodatkowo zabezpieczają wysyłane towary przed ewentualnymi uszkodzeniami w transporcie. Dowiedz się w jakie akcesoria warto zaopatrzyć swój sklep.

Akcesoria do pakowania paczek

W ofercie RAJA dostępnych jest wiele rodzajów akcesoriów do pakowania, w tym m.in.:

  • folia stretch i inne akcesoria do pakowania palet
  • etykiety na paczki
  • taśmy różnego rodzaju
  • wypełniacze do paczek.

Akcesoria do pakowania palet

Przy przygotowywaniu towarów do przewozu na paletach należy jest odpowiednio zabezpieczyć. Akcesoria do pakowania palet to przede wszystkim: kątowniki i narożniki tekturowe zabezpieczające krawędzie, przekładki tekturowe (także typu plaster miodu) do oddzielania przedmiotów, stożki tekturowe oraz folia stretch.

Do niezbędnych artykułów do pakowania należy niewątpliwie folia do pakowania typu stretch. Stabilizuje ona przewożone na paletach ładunki, przede wszystkim te ciężkie oraz o nieregularnym kształcie. Jest bardzo rozciągliwa, więc kurczy się i zaciska na owiniętych przedmiotach, dzięki czemu mocno przylega.

W ofercie sklepu RAJA dostępna jest folia stretch ręczna oraz maszynowa, a także folia termokurczliwa. Folii ręcznej transparentnej lub kolorowej używa się przede wszystkim do transportu sprzętu RTV i AGD. Folii maszynowej z koeli używa się do transportu towarów wielkogabarytowych. Usztywnia ładunek i zapobiega jego zsunięciu się z palety. Jest odporna na rozdarcia i bardzo rozciągliwa. Jej powierzchnia wewnętrzna jest klejąca dla jeszcze lepszego przylegania. Można ją kupić w kolorze czarnym oraz przezroczystą. Folia termokurczliwa jest bardzo elastyczna i chroni nie tylko przed uszkodzeniem, ale także zanieczyszczeniem i wilgocią.

Naklejki i etykiety na paczki

Etykiety i naklejki na paczki to bardzo ważne akcesoria do pakowania , gdyż służą do identyfikacji oraz ochrony. W ofercie sklepu dostępne są: etykiety ostrzegawcze, wysyłkowe, oznaczeniowe, transportowe, przylgi kurierskie oraz czujniki przechyłów. Dają wskazówki dotyczące sposobu przewozu towarów. Dzięki nim przewoźnik ma świadomość co przewozi i jak postępować z daną przesyłką, by jej nie uszkodzić. Etykiety są drukowane na wysokiej jakości błyszczącym papierze, dzięki czemu są dobrze widoczne, a nadruk nie ściera się. Nie ma ryzyka odklejenia, gdyż klej używany do ich produkcji jest bardzo mocny.

Taśmy

RAJA oferuje także szeroki wybór taśm samoprzylepnych, w tym m.in.: papierowe taśmy samoprzylepne, taśmy ostrzegawcze z nadrukiem, taśmy PCV samoprzylepne, taśmy PP samoprzylepne, taśmy papierowe podgumowane, taśmy klejące z dyspenserem, kolorowe taśmy klejące z PCV, taśmy zbrojone, taśmy pakowe ciche, etykiety samoprzylepne w rolce. Ten rodzaj akcesoriów do pakowania paczek służy do zabezpieczania, opasywania i zaklejania przesyłek w kartonach, innych opakowaniach tekturowych, kontenerach paletowych czy workach. Posiadają wysokiej jakości klej. Można dokupić także specjalne dyspensery ułatwiające ich aplikację.

Wypełniacze do paczek

Bardzo przydatnymi akcesoriami do pakowania przesyłek są wypełniacze do paczek. Dzięki nim zawartość przesyłki jest dodatkowo zabezpieczona przed przesuwaniem się podczas transportu. Najczęściej do zabezpieczania paczek stosuje się folię bąbelkową, chipsy styropianowe, ale także naturalny wypełniacz Flo-pak, SizzlePak, a nawet papier pakowy czy ścinki papierowe. Bardzo popularna jest folia bąbelkowa, która jest lekka, a przy tym bardzo dobrze amortyzuje wstrząsy, drgania i uderzenia. Chroni także przed wilgocią i stanowi izolację termiczną. Stosuje się ją do wysyłki delikatnych przesyłek, w tym m.in. do wysyłki urządzeń RTV i AGD, książek, mebli, szklanych przedmiotów itp. W ofercie RAJA dostępna jest folia bąbelkowa o bąblach różnej wielkości, z perforacją lub bez, w rolkach, a także samoprzylepna. Folia bąbelkowa jest ekologiczna, ponieważ jedynie 1% stanowi folia, a reszta to powietrze.

Świetną alternatywą jest zupełnie naturalny wypełniacz Flo-pak wykonany w 100% ze skrobi kukurydzianej. Podlega całkowitej biodegradacji pod wpływem wody i powietrza w ciągu od 9 do 60 miesięcy. Nie zawiera żadnych toksycznych substancji. Dopasowuje się do kształtu pudełka.

Jako wypełniacz świetnie sprawdza się także papier pakowy w formie zgniecionej albo jako ścinki. Jest ekologiczny i nadaje się do recyklingu.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy