Co można wysłać w kopercie bąbelkowej?

6min. lektura 12/11/2022

Koperty bąbelkowe mają naprawdę wiele różnych zastosowań – dotyczy to nie tylko branż, w jakich są wykorzystywane, lecz także towarów/produktów, które można w nich wysłać. Chcesz dowiedzieć się, w jakich branżach koperty bąbelkowe sprawdzają się najlepiej? Ten artykuł z pewnością pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości przed zakupem materiałów operacyjnych do firmy.

Koperty bąbelkowe – co warto o nich wiedzieć?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej bez odpowiednio dobranych materiałów operacyjnych byłoby naprawdę mocno utrudnione. Zarówno koperty bąbelkowe, jak  i sama folia bąbelkowa mają podobną strukturę oraz zastosowanie. Produkty dostępne w ofercie Raja w kategorii kopert bąbelkowych składają się głównie z dwóch warstw, a mianowicie:

 • zewnętrznej warstwy foliowej lub papierowej,
 • wewnętrznej warstwy wypełnionej folią bąbelkową.

Budowa koperty tego typu jest naprawdę prosta, natomiast sama folia ma na celu amortyzowanie ewentualnych uderzeń zewnętrznych. Materiał wewnętrzny, czyli foliowa warstwa amortyzująca składa się z wielu małych komór powietrznych. W razie ewentualnego uderzenia pęcherzyki powietrza mogą pękać, ale jednocześnie niwelują moc uderzenia.  Dzięki temu towary znajdujące się we wnętrzu koperty nie ulegają uszkodzeniom nawet podczas transportu trwającego wiele dni. Warto też sprawdzić, do czego służą woreczki bąbelkowe antystatyczne. Te świetnie sprawdzają się, np. w branży IT do zabezpieczania dysków twardych na czas ich transportu.

Te właściwości sprawiają, że koperty bąbelkowe uznawane są za uniwersalny i powszechny w użyciu produkt – zarówno w branży transportowej, jak i w firmach zajmujących się sprzedażą towarów wrażliwych na uszkodzenia.

Do czego służą koperty bąbelkowe? Co można w nich wysłać?

Najlepsze na rynku koperty bąbelkowe to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa dla wysyłanych towarów znajdujących się w ich wnętrzu. Dzięki zastosowaniu wewnętrznej warstwy koperty wypełnionej powietrznymi pęcherzykami – nawet wysoce delikatna elektronika może być bezpiecznie transportowana przez firmy kurierskie. W jakich sytuacjach sprawdzają się najlepiej i gdzie można je wykorzystać? Oto kilka propozycji:

 • pakowanie podzespołów elektronicznych przeznaczonych do wysyłki,
 • zabezpieczanie produktów szklanych, ceramicznych i wrażliwych na pęknięcia,
 • wysyłka płyt CV lub winylowych,
 • pakowanie biżuterii,
 • i wiele innych zastosowań…

Warto też dodać, że koperty bąbelkowe nadają się też do zabezpieczania powierzchni narażonych na zarysowania. Pęcherzyki powietrza we wnętrzu koperty doskonale chronią wiele produktów przeznaczonych do wysyłki. Na ogół tego typu materiały operacyjne są stosowane przez firmy kurierskie, magazyny wysyłkowe i przeładunkowe, a także firmy z branży e-commerce.

Jakie są rodzaje kopert bąbelkowych?

W ofercie sklepu internetowego Raja można znaleźć wiele typów kopert bąbelkowych, które różnią się między sobą m.in. kolorem, rozmiarem oraz przeznaczeniem. Jeśli chodzi o kolorystykę, wyróżniamy takie, jak:

 • białe,
 • brązowe,
 • z papieru siarczanowego.

Koperty bąbelkowe mogą występować w różnych wersjach pod względem rozmiaru, a dokładniej wysokości wewnętrznej wyrażonej w milimetrach. Najmniejsze modele zaczynają się od 160 mm, natomiast największe osiągają wymiary wysokości wewnętrznej do 470 mm. Aby wykorzystać w swojej firmie wszystkie możliwości kopert bąbelkowych, warto zaopatrzyć się we wszystkie najpopularniejsze ich typy lub po prostu odpowiednio wcześnie określić potrzeby przedsiębiorstwa wraz z typem towarów przeznaczonych do wysyłki.

koperta bąbelkowa

Na co zwrócić uwagę, kupując koperty bąbelkowe do swojej firmy?

Przed podjęciem finalnej decyzji o zakupie kopert z wypełnieniem bąbelkowym, warto wziąć pod uwagę takie kwestie, jak:

 • cena za sztukę,
 • renoma producenta,
 • kolorystyka,
 • materiał wykonania – najczęściej papier pakowy lub biały,
 • przeznaczenie,
 • rozmiar.

Koperty ochronne, które są dostępne w Raja, wykazują świetne właściwości amortyzujące, a dodatkowo są wyjątkowo mocno zgrzane po bokach. Dzięki temu nie ma żadnego ryzyka, że podczas transportu towaru w ich wnętrzu, koperta ulegnie uszkodzeniu lub rozklejeniu. Dodatkowa warstwa samoprzylepna pozwala na łatwe zamknięcie opakowania. Aby dodatkowo zabezpieczyć produkty umieszczone w kopertach bąbelkowych, warto umieścić je w foliopaku kurierskim, który będzie dodatkową ochroną przed wilgocią i wodą.

Zdecydowanie warto wybierać wyłącznie polecane koperty ochronne z bąbelkami powietrznymi od marki z ugruntowaną pozycją na rynku europejskim. Decydując się na ich zamówienie w sklepie Raja, można mieć pewność, że do firmy zostanie dostarczony towar wysokiej jakości. Przed ostatecznym złożeniem zamówienia, na pewno warto dowiedzieć się wszystkiego o folii bąbelkowej i jej rodzajach.

Koperta bąbelkowa – jaki to koszt?

Zakup kopert ochronnych dla magazynu wysyłkowego, firmy kurierskiej czy nawet przedsiębiorstwa z branży e-commerce, np. sklepu internetowego, nie jest mocnym obciążeniem dla firmowego budżetu. Nawet najpopularniejsze typy kopert bąbelkowych Raja to wydatek nie większy niż kilka złotych za sztukę. Na tę chwilę wyróżniamy kilka modeli ochronnych kopert, a mianowicie:

 • koperty bąbelkowe ochronne brązowe i białe – to standardowe modele występujące w różnych rozmiarach,
 • papierowe koperty amortyzujące – absolutna nowość na rynku, która wyróżnia się lekkością, doskonałą amortyzacją uderzeń oraz pokryciem aż 2-warstwami papieru o gramaturze 110 g/m2,
 • koperta bąbelkowa foliowa – doskonale chroni przed wstrząsami, jest odporna na przebicia, a dodatkowo znacznie lżejsza od modeli papierowych, co redukuje koszty wysyłki.

Można więc śmiało powiedzieć, że ograniczenie kosztów wysyłki przy jednoczesnym zapewnieniu maksimum ochrony produktów jest możliwe dzięki wykorzystaniu innowacyjnych kopert bąbelkowych Raja.

Koperty bąbelkowe – czy można wysłać w nich praktycznie wszystko?

Koperty ochronne Raja pozwalają na bezpieczną wysyłkę i przechowywanie różnych towarów – począwszy od drobnicowych, a kończąc nawet na większych niż wymiar A4. Podsumowując: opakowania zawierające w swoim wnętrzu powierzchnię wypełnioną pęcherzykami powietrza nadają się do wysyłki płyt CD/DVD, biżuterii, a także drobnej elektroniki czy nawet części zamiennych do zegarków.

Jeśli na etapie wysyłki liczy się maksymalna ochrona towaru przed oddziaływaniem wody, uderzeń oraz mocnych zmian temperatury – najlepszą możliwą metodą zabezpieczenia będzie inwestycja w ekonomiczne koperty bąbelkowe Raja.

Decydując się na zakup takiego opakowania, nie trzeba martwić się o dalsze wydatki związane z inwestycją w tzw. wypełniacze do paczek. Koperty bąbelkowe we wnętrzu mają już swego rodzaju wypełniacz bąbelkowy, który w większości przypadków jest wystarczający do zabezpieczenia wrażliwych towarów do wysyłki – zarówno tych szklanych, ceramicznych, jak i wyjątkowo delikatnej elektroniki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Najpopularniejsze tematy