Jak pakować prezenty w papier ozdobny?

5 min. lektura27 lipca 2023

Przygotowywanie paczek do wysyłki kurierem to spore wyzwanie, szczególnie jeśli wewnątrz pudełka ma znajdować się elegancki zapakowany prezent, np. świąteczny lub biznesowy. Chcesz dowiedzieć się, jak pakować prezenty w papier ozdobny? W tym poradniku znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, dzięki którym pakowanie prezentów w papier będzie czystą przyjemnością. Przejrzyj poniższy artykuł i zobacz, jakie to proste.

Pakowanie prezentów w papier ozdobny – kiedy warto to robić?

Przedmioty wysyłane jako prezenty do klientów sklepu internetowego lub współpracowników biznesowych zawsze powinny być zapakowane tak, aby zachwycały oko odbiorcy tuż po otwarciu paczki. Ozdobne papiery pakowe, torebki oraz inne materiały operacyjne do przygotowywania paczek prezentowych warto wykorzystać w takich sytuacjach, jak:

 • wysyłka prezentów biznesowych z okazji odbytych targów branżowych,
 • zbliżające się święta,
 • prowadzenie działań marketingowych w firmie.

Zawsze wtedy, kiedy liczy się elegancka otoczka przesyłki prezentowej, warto wykorzystać papiery ozdobne wraz z eleganckimi wypełniaczami do paczek, np. sizzlepak. To dobry sposób na zwiększenie rozpoznawalności marki na krajowym rynku, poprawę relacji pomiędzy sklepem a konsumentem, a także nawiązanie bliższych relacji biznesowych z innymi podmiotami gospodarczymi.

Poznaj zasady personalizacji w e-commerce i spraw, że Twoi klienci będą maksymalnie zadowoleni z otrzymywanych paczek prezentowych – nie tylko z okazji świąt, ale także w wyniku wdrażania nowej strategii marketingowej wpływającej na rozpoznawalność marki na rynku.

Ozdobne pakowanie towaru do wysyłki – jakich materiałów użyć?

Osoby odpowiedzialne za przygotowywanie paczek do wysyłki w magazynie powinny wiedzieć, jak pakować prezenty w papier ozdobny i inne eleganckie materiały wysyłkowe. Aby zapakować prezenty do wysyłki kurierem, warto wykorzystać profesjonalne surowce operacyjne. To przede wszystkim ozdobne elementy takie, jak:

Zaopatrując swój magazyn firmowy w powyższe materiały operacyjne, będziesz w stanie kompleksowo wykonać pakowanie prezentów w papier i nie tylko. Jeśli przedmioty przygotowywane jako prezenty są przeznaczone do wysyłki firmą kurierską, konieczne będzie też wykorzystanie wytrzymałych pudełek kartonowych. Po umieszczeniu prezentu w folii ozdobnej wewnątrz pudełka wystarczy uzupełnić puste przestrzenie wypełniaczem, np. folią bąbelkową i zamknąć paczkę taśmą pakową.

Kiedy zdecydujesz się użyć torebek papierowych, koniecznie sprawdź, jak wygląda proces ich zamawiania w praktyce. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poradniku o torbach papierowych z nadrukiem, które doskonale nadają do przygotowywania paczek prezentowych – zarówno dla pracowników, klientów, jak i kontrahentów biznesowych.

Jak pakować prezenty w ozdobny papier? Co z bezpieczeństwem towaru?

Pakowanie prezentów w papier ozdobny to świetny pomysł na nietypowy sposób wysyłki upominków i prezentów biznesowych oraz takich przeznaczonych dla klientów, np. sklepu internetowego. Procedura pakowania w papier ozdobny przebiega następująco:

 1. Rozłóż wybrany papier ozdobny na powierzchni blatu magazynowego.
 2. Połóż towar na środku arkusza papierowego.
 3. Zawiń rogi papieru wzdłuż produktu, a następnie złap końce taśmą magazynową.
 4. Przytnij papier w newralgicznych miejscach tak, aby idealnie przylegał do prezentu.
 5. Całość zabezpiecz wstążką lub sznurkiem.

Owinięcie upominku papierem ozdobnym zabezpiecza go tylko przed ewentualnymi zarysowaniami. W celu zorganizowania bezpiecznej wysyłki towaru do klienta warto wykorzystać standardowe materiały operacyjne: folie pęcherzykowe, papierowe wypełniacze do paczek oraz pudełka kartonowe ze wzmacnianymi ściankami i dnem. 

Dopiero po zamknięciu prezentu w wytrzymałym pudełku zyskujesz gwarancję, że towar dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Jakie przedmioty można zapakować w ozdobne papiery?

Pakowanie prezentów w papier ozdobny to sposób przygotowania towaru do wysyłki, dzięki któremu poziom zadowolenia klientów znacząco wzrasta. Przedmioty, które można owinąć papierami ozdobnymi to:

 • odzież i akcesoria odzieżowe,
 • zabawki dla dzieci,
 • kosmetyki,
 • elektronika użytkowa,
 • biżuteria,
 • dekoracje domowe,
 • alkohol,
 • książki.

A może chcesz dowiedzieć się więcej o personalizowanych prezentach dla firm? Na blogu RAJA znajdziesz wiele przydatnych informacji na ten temat. Po analizie poradnika o firmowych prezentach zdobędziesz praktyczną wiedzę i wybierzesz produkty, które świetnie sprawdzą się w celu prowadzenia działań marketingowych dla swojego przedsiębiorstwa.

Opakowania ozdobne na prezenty – dobry sposób na promocję firmy!

Pakowanie prezentów w papier ozdobny oraz inne materiały przeznaczone do przygotowywania paczek prezentowych to świetny sposób na wypromowanie marki. Jeśli zależy Ci na tym, aby maksymalnie zadowolić swoich klientów i współpracowników, a także zwiększyć rozpoznawalność marki, koniecznie dowiedz się, jak pakować prezenty w papier ozdobny.

Wbrew pozorom elegancka otoczka dla wysyłanych przedmiotów w formie upominku mocno rzutuje na nastroje konsumenckie, a także zachęca do ponownego złożenia zamówienia, np. w sklepie internetowym.

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy