Jak wysłać fotele samochodowe?

7 min. lektura07 grudnia 2022

Wysyłanie foteli samochodowych realizowane jest zarówno przez producentów, jak i firmy handlujące używanymi częściami z samochodów pochodzących z rozbiórki. Warto wiedzieć, jak wysłać fotele samochodowe oraz w jaki sposób poprawnie je zapakować. To gwarancja, że towar dotrze do odbiorcy w całości, bez żadnych uszkodzeń.

Jak wysłać fotele samochodowe? Wybór firmy kurierskiej ma duże znaczenie!

Wysyłka foteli samochodowych wbrew pozorom nie jest taka trudna, jak mogłaby się wydawać. Wystarczy poznać podstawowe zasady odnoszące się do tego, jak zapakować fotele samochodowe do wysyłki, a także, w jaki sposób wybrać firmę kurierską, która zrealizuje ich dostawę. Można z góry założyć, że fotele do auta to wielogabarytowe przesyłki o nietypowych kształtach, a więc do ich pakowania przydadzą się niestandardowe opakowania do zadań specjalnych.

 

Podpisanie umowy z firmą kurierską jest podstawą do tego, aby zorganizować bezpieczny transport zapakowanych foteli do auta. Wystarczy wziąć pod uwagę cennik przewoźnika, opinie klientów, a także wielkość floty kurierskiej. Wysyłając przesyłki międzynarodowe, warto wybrać takiego przewoźnika, który będzie w stanie dostarczyć paczki w nienaruszonym stanie nawet na odległości rzędu kilku tysięcy kilometrów. Jest też pewna alternatywa dla długoterminowej umowy z przewoźnikami. Można wykorzystać usługi pośrednictwa kurierskiego, które łączą w sobie atrakcyjne ceny, dostęp do ofert transportowych od wielu firm oraz brak wiążącej umowy.

Może Cię również zainteresować: Jak wysłać opony kurierem?

Pakowanie foteli samochodowych do wysyłki – jakich materiałów użyć?

Przed rozpoczęciem pakowania wyjętych z pojazdów używanych foteli lub tych zupełnie nowych warto zaopatrzyć się w niezbędne materiały operacyjne, opakowania tekturowe oraz wypełniacze do paczek. To jedyny dobry sposób, aby móc w późniejszym czasie bezpiecznie zamknąć fotele w paczkach, które dotrą bezpośrednio do klientów.

 

Wiedza na temat tego, jak wysłać fotele samochodowe jest istotna, ale bez profesjonalnych produktów do pakowania wydaje się zbędna. Możliwie najlepszym wyborem są nasze opakowania kartonowe i akcesoria Raja, które są tworzone z użyciem innowacyjnych technologii oraz proekologicznego podejścia. Do pakowania foteli od auta warto kupić takie produkty, jak:

 

 • kartony z tektury falistej 3- i 5-wartstwowe,
 • skrzyniopalety, które pozwalają na bezpieczne umieszczenie foteli samochodowych do transportu paletowego,
 • folie bąbelkowe oraz ekologiczny papier bąbelkowy,
 • taśmy pakowe, które pozwalają na bezpieczne zamknięcie kartonów z fotelami,
 • folie stretch, które służą zarówno do zamykania paczek, jak i do zabezpieczania foteli samochodowych przed oddziaływaniem wilgoci.

 

Najlepsze na rynku materiały do pakowania foteli samochodowych to przede wszystkim te pochodzące od Raja!

Jak zapakować fotele samochodowe do wysyłki? To warto wiedzieć!

Na etapie weryfikacji tego, jak zapakować fotele samochodowe do wysyłki, warto uwzględnić sposób, w jaki odbywa się redukcja pustych przestrzeni w opakowaniach. To możliwe wyłącznie z użyciem profesjonalnych folii bąbelkowych oraz papierowych wypełniaczy do paczek. Dzięki temu można wypełnić w kartonach każdą wolną przestrzeń, aby fotele samochodowe przeznaczone do wysyłki nie przemieszczały się trakcie transportu.

 

To przekłada się na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa towaru w paczce. Nawet jeśli fotele samochodowe są wyjątkowo miękkie, to jednak ich elementy konstrukcyjne wykonane ze stali lub aluminium, niezabezpieczone, mogłyby wyrządzić sporą szkodę. Bezpieczny transport przesyłanych towarów ma znaczenie nie tylko ze względu na mniejsze ryzyko uszkodzenia foteli, lecz także ograniczenie zniszczeń innych paczek, np. w sytuacji, kiedy element konstrukcji fotela zacząłby wystawać ze swojej paczki.

 

Jak zapakować fotele samochodowe do wysyłki, aby te były w 100% bezpieczne i dotarły w całości? Przede wszystkim każdy z elementów należy owinąć folią stretch, która świetnie zabezpiecza towar przed wilgocią oraz ewentualnymi zarysowaniami czy rozdarciami. Kolejnym krokiem jest umieszczenie foteli w opakowaniach kartonowych – warto to zrobić tak, aby wokół foteli położyć dodatkową warstwę folii bąbelkowej lub innego, ekologicznego wypełniacza. Finalnie można zamknąć towar w kartonie z użyciem taśmy pakowej, a w razie potrzeby zabezpieczyć całą przesyłkę jeszcze jedną warstwą folii stretch.

Wysyłka foteli samochodowych – w paczkach czy na palecie? Co wybrać?

Wysyłając wielkogabarytowe towary takie, jak fotele do aut, warto wiedzieć nie tylko to, jak zapakować fotele samochodowe do wysyłki, lecz także, w jaki sposób je bezpiecznie wysłać. Obecnie wyróżniamy dwie możliwości. Można to zrobić:

 

 • w paczkach wielkogabarytowych firmą kurierską,
 • na palecie dzięki przewoźnikowi realizującemu odbiór palet.

 

Jaka opcja wysyłki będzie lepsza? W tym przypadku kluczową rolę odgrywają koszty samej wysyłki oraz przygotowania foteli do transportu. Zapakowanie paczki (nawet o nietypowych gabarytach) będzie najczęściej nieco mniejszym wydatkiem, aniżeli przygotowanie palety. Wybór metody wysyłki towaru powinien być uzależniony od tego, jak duże gabarytowo są fotele. Dzięki temu można szybko oszacować koszty przygotowywania paczek oraz transportu.

 

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo – w obydwu przypadkach jest to porównywalne, choć wiele zależy od tego, czy osoba zajmująca się paczką wie, jak zapakować fotele samochodowe do wysyłki. To podstawa, aby mieć pewność, że produkt dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

 

Według opinii specjalistów wysyłka paletowa nie tylko jest opłacalna pod względem kosztów, lecz także pozwala na wyjątkowo bezproblemowe transportowanie foteli samochodowych, bez konieczności rozdzielania ich na kilka różnych przesyłek. Warto jednak pamiętać, aby podczas pakowania foteli na palecie wykorzystać tekturę falistą w rolce lub przekładki kartonowe, które pozwolą na oddzielnie poszczególnych elementów foteli od siebie. Takie działanie również znacząco zmniejsza ryzyko uszkodzenia towaru na palecie, podobnie jak narożniki tekturowe.

Bezpieczna wysyłka foteli samochodowych – gdzie kupić najlepsze opakowania i akcesoria do pakowania paczek?

Obecnie na rynku działa wiele firm dostarczających materiały operacyjne oraz opakowania tekturowe do wysyłki towarów – nawet tych wielkogabarytowych. Decydując się na zakupy w Raja, zyskasz gwarancję:

 

 • wytrzymałości,
 • odporności na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz zmienne temperatury,
 • zastosowania ekologicznych rozwiązań produkcyjnych,
 • rozsądnych cen adekwatnych do jakości towarów.

 

Mocne kontenery z tektury to oczywiście niejedyne opakowania nadające się do wysyłki foteli samochodowych. To możliwe także w kartonach falistych 5-warstwowych czy nawet 7-warstwowych. Wiedząc już, jak wysłać fotele samochodowe, wystarczy zaopatrzyć swoją firmę w najlepsze na rynku tekturowe opakowania i akcesoria Raja, które spełniają oczekiwania wielu konsumentów na terenie całej Europy. Wieloletnie doświadczenie w branży, ponad 3000 produktów dostępnych od ręki oraz współpraca z firmami z różnych sektorów gospodarki – to główne cechy zachęcające do złożenia zamówienia na materiały do pakowania Raja.

Jak zapakować i wysłać fotele samochodowe kurierem? Podsumowanie

Oczywiście warto podsumować tematykę wysyłki foteli samochodowych, gdyż taką działalnością trudnią się nie tylko sklepy z wyposażeniem i akcesoriami do aut, ale także serwisy samochodowe zajmujące się demontażem używanych części. Zawsze warto jak najlepiej zabezpieczyć wysyłany towar, aby ten nie uległ uszkodzeniu podczas jego transportu przez kuriera. Wystarczy zastosować się do kilku zasad wynikających z naszego poradnika o wysyłce foteli samochodowych, aby mieć pewność, że te dotrą do klienta nienaruszone. Oto kilka z nich:

 

 • owijanie foteli folią stretch,
 • pakowanie kanap do trwałych i odpowiednio dużych opakowań z tektury falistej,
 • stosowanie wypełniacza w formie folii bąbelkowej lub przekładek tekturowych,
 • wysyłka foteli sprawdzoną firmą kurierską.

 

Więcej porad znajdziesz na blogu rajapack.pl.

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy