Opakowania RAJA – efektywne pakowanie w magazynach i e-commerce

4 min. lektura09 kwietnia 2021

Opakowania RAJA – efektywne pakowanie w magazynach i e-commerce

Każdy sklep internetowy oraz magazyn, w którym ma miejsce proces pakowania towarów musi być wyposażony w odpowiednie produkty do pakowania i niezbędne akcesoria. Pakowanie powinno być efektywne, czyli jakie?

Efektywne pakowanie produktów jest bardzo ważne, gdyż ma wpływ nie tylko na postrzeganie sklepu przez klientów, ale także koszty i ochronę środowiska. Klienci chętniej dokonują zakupów w sklepie, który dba o to, by ich przesyłki docierały w nienaruszonym stanie i przy okazji ładnie się prezentowały. Dobrze dobrane opakowanie – dopasowane do zawartości zmniejsza koszty wysyłki, a stosowanie opakowań kartonowych i pochodzących z recyklingu oraz nadających się do ponownego recyklingu ma ogromny wpływ na środowisko naturalne. Aby proces pakowania przebiegał sprawnie, a towary docierały do odbiorców w idealnym stanie, należy wyposażyć swój magazyn w odpowiednie produkty do pakowania.

W naszej ofercie posiadamy ogromy wybór rodzajów opakowań, w tym te najpopularniejsze, czyli: koperty bąbelkowe, kartony i pudła do pakowania oraz ekologiczne taśmy papierowe. Opakowania marki RAJA to gwarancja szerokiej gamy wysokiej jakości produktów do pakowania. Opakowania oznaczone znakiem jakości RAJA nadają się do pakowania, zabezpieczania i wysyłki wszelkich towarów.

Koperty bąbelkowe

Koperty bąbelkowe są najczęściej wybieranym rodzajem opakowań do wysyłki przedmiotów niewielkich rozmiarów. Są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia takie jak rozdarcia i pęknięcia. Wewnętrzna warstwa z folii bąbelkowej zabezpiecza zawartość przesyłki przed zgnieceniem i wstrząsami. Używa się ich do wysyłki m.in.: dokumentów, delikatnych i kruchych przedmiotów, książek, drobnego sprzętu elektronicznego, płyt CD i DVD, biżuterii, akcesoriów i odzieży.

Koperty bąbelkowe RAJABUL są dostępne w wielu rozmiarach (w aż 22 wariantach), więc można je dopasować do wysyłanych przedmiotów. Występują w dwóch kolorach – białym i brązowym. Korzystanie z nich wiąże się z niższymi kosztami wysyłki niż w przypadku tradycyjnego pudełka, ponieważ zajmują zdecydowanie mniej miejsca i są lekkie. RAJA to największy w Europie dystrybutor kopert bąbelkowych.

Kartony do pakowania

Kartony fasonowe (pocztowe) Rajapost to idealne opakowania dla artykułów w formacie A7, A6 lub A5. Są odporne na wstrząsy i posiadają wewnętrzne klapy zapewniające ochronę i podparcie. Są wykonane z grubej trójwarstwowej tektury falistej pochodzącej w aż 70% z recyklingu. Oczywiście po użyciu nadają się do powtórnego recyklingu.

W ofercie RAJA znajduje się wiele rodzajów kartonów do pakowania paczek, w tym m.in.: specjalne owijki na książki, pudełka z automatycznym dnem, kartony płaskie, tuby kartonowe, kartony teleskopowe, kartony na dokumenty, pudła do pakowania przeprowadzkowe czy specjalne pudełka na butelki. Kartony są wykonane z tektury falistej 3-, 5- lub 7-warstwowej. Aby dobrać odpowiednie pudełko, można skorzystać z dostępnej na stronie sklepu wyszukiwarki kartonów BoxSelector, wpisując pożądane wymiary – długość, szerokość i wysokość.

Taśma papierowa

Ekologiczną alternatywą dla tradycyjnej taśmy pakowej klejącej jest jej papierowa wersja. Jest wykonana z papieru Kraft i w 100% przeznaczona do recyklingu razem z tekturowym opakowaniem. Jest estetyczna, wytrzymała i elastyczna, a także łatwa w użyciu, skutecznie zamykająca kartony. Ma bardzo dobre właściwości klejące (podklejona naturalnym kauczukiem) – natychmiast przykleja się do każdej tekturowej powierzchni. Jest odporna na niskie temperatury i wilgoć. W ofercie dostępna jest także taśma papierowa zbrojona i podgumowana.

Palety plastikowe

Przydatne do pakowania, zwłaszcza do eksportu są palety plastikowe – nie wymagają obróbki termicznej. Ich okres użytkowania jest długi, są wytrzymałe na duże różnice temperatur, odporne na wstrząsy, zmywalne i nie ulegają gniciu. Są także ekologiczne, gdyż wykonane z tworzyw sztucznych z odzysku, nadają się do recyklingu.

Są stabilne i bezpieczne – mają ażurową powierzchnię wyposażoną w specjalnie wyprofilowane krawędzie zapobiegające przesuwaniu się towarów na nich umieszczonych. Palety plastikowe to oszczędność powierzchni magazynowej aż do 73% – palety bez ładunku mogą być układane w stosy i piętrowane.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy