Jak wybrać opakowania na firmowe prezenty świąteczne?

5 min. lektura28 września 2023

Pakowanie świątecznych upominków to nie lada wyzwanie dla każdego magazyniera lub właściciela niewielkiej firmy handlowo-wysyłkowej. W trakcie przygotowywania prezentów do wysyłki firmą kurierską trzeba przede wszystkim dobrze zabezpieczyć przedmioty, aby te nie uległy uszkodzeniom. To szczególnie ważne, np. dla butelek z alkoholem, które w wyniku uderzenia w transporcie mogłyby po prostu pęknąć. Zobacz najlepsze porady i dowiedz się, jak dopasować opakowania na prezenty świąteczne w firmie.

Wysyłka prezentów świątecznych dla firm – jakie powinno być opakowanie?

Dobry karton wysyłkowy lub opakowanie ozdobne przeznaczone do wysyłki prezentów świątecznych w firmie powinno być nie tylko wytrzymałe. Kilka cech, którymi warto się kierować podczas wyboru opakowań na prezenty świąteczne to:

 • staranność wykonania,
 • spójność z wizerunkiem przedsiębiorstwa i prowadzonymi działaniami marketingowymi,
 • nieszablonowość.

Dodatkowo pudełko do wysyłki prezentów świątecznych powinno zapadać w pamięć, aby kontrahenci biznesowi mogli na dłużej zapamiętać, od kogo dostali firmowy prezent świąteczny.

Firmowe prezenty na święta najczęściej przybierają formę drobnych upominków w postaci paczek z alkoholem, słodyczami lub wyrobami własnymi, np. miody z pasieki. To najczęściej wykorzystywane przedmioty, które świetnie sprawdzają się jako prezenty świąteczne dla kontrahentów czy nawet współpracowników.

Jak pakować prezenty świąteczne do wysyłki? Poznaj najpopularniejsze odmiany opakowań

Zanim zaczniesz pakować świąteczne prezenty w firmie do wysyłki, koniecznie zaopatrz się w niezbędne materiały operacyjne oraz opakowania prezentowe. W przypadku upominków wysyłanych przez firmy do klientów i współpracowników biznesowych warto wykorzystać takie rodzaje opakowań, jak:

 1. Torebki na prezenty – występują w różnych rozmiarach, są papierowe, lakierowane lub bawełniane. Można je kupić wielu barwach. Stanowią pierwszą warstwę ozdobną dla prezentu, a po zamknięciu towaru w torbie bezproblemowo można go umieścić w kartonie z tektury falistej przeznaczonym do wysyłki kurierem.
 2. Opakowania na butelki – to dobry wybór, szczególnie jeśli wysyłasz alkohol do swoich klientów na święta. Dzięki temu produkt nie tylko dobrze się prezentuje, ale także jest dodatkowo zabezpieczony przed ewentualnymi skutkami uderzeń w trakcie transportu przez firmę kurierską.
 3. Standardowe pudełka na prezenty – te sprawdzą się przede wszystkim do wysyłki drobnych paczek świątecznych. Jeśli liczy się przede wszystkim nienaganny design paczki, warto zaopatrzyć się pudełko z tej kategorii.
 4. Kartony fasonowe do wysyłki – choć nie jest to opakowanie ozdobne, to jednak stanowi niezbędne wyposażenie dla magazynu wysyłkowego, który realizuje proces pakowania prezentów świątecznych. W fasonowych kartonach można umieścić torby prezentowe, woreczki z biżuterią oraz prezenty zamknięte w folii ozdobnej.

Oprócz wysokiej jakości opakowań ozdobnych i pudełek z tektury falistej, które są przeznaczone do wysyłki kurierem, warto też mieć w zanadrzu kilka materiałów pakowych. Niezbędna będzie folia bąbelkowa na metry lub inny wypełniacz pustych przestrzeni do paczek, np. papier pakowy kraft. Z takimi materiałami można bezproblemowo i co najważniejsze – bezpiecznie zapakować towar przeznaczony do wysyłki.

Prezenty firmowe na święta – szkło, plastik i tworzywa sztuczne. Jak je zabezpieczyć przed wysyłką?

Rozwój nowych technologii przełożył się także na metody pakowania paczek – nie tylko tych standardowych, ale także okazjonalnych w formie prezentów świątecznych. W firmach, które realizują wysyłkę prezentów na święta do klientów lub współpracowników, najważniejszy jest wysoki poziom zabezpieczenia towaru. W przeciwnym razie mogłoby dojść do uszkodzenia butelek z alkoholem, słoików z miodem lub innych wyrobów rzemieślniczych, które zostały przygotowane jako prezenty na święta.

Jeśli chcesz rozszerzyć swoją wiedzę na temat pakowania prezentów firmowych do wysyłki, koniecznie zobacz też, jak zapakować i zabezpieczyć rękodzieło. To przydatne porady, które pomogą Ci perfekcyjnie przygotować prezenty do wysyłki kurierem.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na skuteczne pakowanie i zabezpieczanie prezentów świątecznych do wysyłki kurierem:

 1. Wyłóż dno pudełka przeznaczonego do wysyłki folią bąbelkową lub przekładkami tekturowymi. W ten sposób zamortyzujesz skutki ewentualnych upadków oraz uderzeń w trakcie transportu.
 2. Włóż poszczególne przedmioty do worków foliowych lub torebek z pęcherzykami powietrza. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia prezentu jest praktycznie zerowe, nawet w przypadku szklanych butelek i słoików.
 3. Dla bezpieczeństwa owijaj gotowe paczki folią stretch. Dzięki temu wilgoć i woda nie będą oddziaływać na powierzchnię kartonów – także tych ozdobnych.
 4. Oklej przygotowaną paczkę prezentową etykietami ostrzegawczymi, które są informacją dla kuriera, że powinien delikatnie obchodzić się z przygotowaną paczką.

Teraz już wiesz, jakie opakowania do wysyłki prezentów świątecznych będą najlepsze, a także jak zabezpieczyć towar, aby nie uległ uszkodzeniu. Nie pozostaje nic innego, jak zamówić niezbędne materiały ze sklepu RAJA i zacząć przedświąteczne przygotowywanie przesyłek.

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy