Wysyłaj lepiej w 2020 roku

3 min. lektura23 stycznia 2020

W co pakować przesyłki, by dotarły do adresata w idealnym stanie? Jak je dodatkowo zabezpieczać? Wygląd przesyłki oraz jej stan są bardzo ważne, gdyż świadczy o wysyłającym. Jest zatem wizytówką firmy, dlatego warto zwracać uwagę na to w czym i jak wysyła się paczki do klientów.

RAJA oferuje szeroki wybór opakowań wysyłkowych, w tym pudełka kartonowe, a także wszelkich potrzebnych do zabezpieczenia przesyłki akcesoriów, takich jak: wypełniacze do paczek, folia bąbelkowa, folia stretch czy taśma pakowa.

Kartony – najlepszy sposób na wysyłkę

Pudła i pudełka kartonowe mają wiele zastosowań – sprawdzą się podczas wysyłki, ale można z powodzeniem używać ich do przechowywania różnych rzeczy, a także do pakowania prezentów. Pudełka kartonowe dostępne w sklepie RAJA są wykonane z trzech rodzajów wytrzymałej tektury falistej: trzy-, pięcio- lub siedmiowarstwowej i pokryte papierem Kraft. Te wykonane z najgrubszej tektury są najmocniejsze i najbardziej wytrzymałe na czynniki zewnętrzne takie jak: uderzenia, uszkodzenia, zgniecenie, nacisk, wilgoć i zmiany temperatury.

W ofercie RAJA dostępne są różne rodzaje pudeł: z automatycznym dnem, białe/brązowe, z samoprzylepnym zamknięciem, zwrotne, pocztowe, ozdobne, do pakowania prezentów i na wino, kartony na dokumenty, kartony przeprowadzkowe, w tym na ubrania.

Do wysyłki mniejszych przedmiotów, także płaskich (książki, płyty, biżuteria, akcesoria, ubrania) warto wybrać wytrzymałe koperty kartonowe. A do wysyłki dużych formatów papierowych, obrazów, plakatów, map i przedmiotów o podłużnym kształcie należy wybrać tuby kartonowe o przekroju okrągłym lub kwadratowym.

Jak zabezpieczyć przesyłkę?

By przesyłka nie została uszkodzona podczas transportu i dotarła w idealnym stanie, należy ją odpowiednio zabezpieczyć przy użyciu wypełniaczy do paczek, folii bąbelkowej, folii stretch oraz taśmy pakowej.

Wypełniacze do kartonów Flopak GREEN są naturalne i przyjazne dla środowiska. Ulegają całkowitej degradacji pod wpływem wody i powietrza w ciągu 9-60 miesięcy. Nie wytwarzają przy tym żadnych toksycznych substancji. Jest wytrzymały i mocny, doskonale sprawdzi się do zabezpieczenia cięższych przedmiotów.

Folia bąbelkowa RAJABUL zapewnia odpowiednią ochronę przed wstrząsami. Jest przy tym lekka i wytrzymała, można ją wykorzystać wielokrotnie. Zabezpieczenie nią przesyłki jest ekonomiczne, gdyż nie zwiększa ona wagi przesyłki. Folia ta dostępna jest również w wersji elastycznej, która łatwo owija się wokół przedmiotów.

Folia stretch może być także doskonałym zabezpieczeniem przesyłki. Jest wykonana z trzywarstwowej folii polietylenowej, dzięki czemu jest odporna na rozerwanie, przecięcie i przebicie. Jest bardzo elastyczna, co umożliwia szybkie i łatwe owijanie przedmiotów o dowolnych rozmiarach i kształtach. Powierzchnia klejąca ściśle przylega do owiniętej powierzchni, więc nie ma ryzyka przypadkowego odwinięcia. Folia stretch chroni przesyłkę także przed zamoczeniem i zabrudzeniem. Można jej używać do zabezpieczania towarów podczas składowania.

Taśma pakowa, w tym samoprzylepna służy do efektywnego zamykania kartonów. Zabezpiecza przed niekontrolowanym otwarciem i wysypaniem się zawartości. Są odporne na zarysowania i zadrapania, mogą być stosowane w niskich temperaturach. W ofercie RAJA dostępne są różne rodzaje taśm: samoprzylepne, zbrojone, papierowe, pcv, taśmy z nadrukiem/logo firmy, a także niezbędne do pakowania dyspensery do taśmy.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego rozwiązania, skontaktuj się z nami poprzez nr. tel.: 801 55 3000* lub e-mail: poczta@rajapack.pl. Nasi specjaliści pomogą wybrać Ci najlepsze rozwiązania opakowaniowe, dostosowane do specyfiki firmy.

*Koszt według taryfy operatora.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy