Poznaj różne rodzaje wypełniaczy do paczek i pakuj bezpiecznie

4 min. lektura 29 września 2021

Poznaj różne rodzaje wypełniaczy do paczek i pakuj bezpiecznie.

Często, choć nie zawsze, do zapakowania produktu konieczne jest użycie wypełniacza do paczek. Ma to na celu zabezpieczenie zawartości przesyłki przed przemieszczaniem się w opakowaniu oraz ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Jakie rodzaje wypełniaczy są dostępne i dlaczego warto używać eko wypełniaczy do paczek?

Wypełniacze do kartonów są potrzebne w każdym sklepie internetowym, zwłaszcza takim, w którego asortymencie są produkty, które mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu. Czym zabezpieczać paczki?

Rodzaje wypełniaczy do paczek

W sklepie RAJA można kupić kilka rodzajów wypełniaczy do kartonów. Są to m.in.:

  • folia pęcherzykowa
  • poduszki wypełnione powietrzem
  • pianka polietylenowa ochronna
  • ekologiczne wypełniacze do paczek (Flo-pak, papier pakowy, Sizzlepak).

Folia pęcherzykowa i poduszki powietrzne

Folia pęcherzykowa (bąbelkowa) skutecznie zabezpiecza wysyłane towary przed wstrząsami i zarysowaniami oraz czynnikami zewnętrznymi (wilgoć, zabrudzenie, substancje chemiczne). Jest wodoszczelna i bardzo wytrzymała. Może mieć duże lub małe bąble. Jest sprzedawana w rolce, z perforacją lub bez. Występuje również w formie woreczków – również z samoklejącym zamknięciem. Stosuje się ją do wysyłki produktów szklanych, książek, mebli, urządzeń RTV i AGD. Skutecznym wypełniaczem do paczek są także poduszki wypełnione powietrzem.

Pianka polietylenowa ochronna

Pianka polietylenowa (PE) idealnie nadaje się do zabezpieczania delikatnych powierzchni. Jest bardzo miękka i wytrzymała – chroni zawartość przesyłki przed zarysowaniami. Jest sprzedawana w arkuszu lub rolce bez perforacji lub z perforacją w podajniku. W ofercie są także antystatyczne woreczki z pianki do pakowania małych produktów.

Ekologiczne wypełniacze do paczek

Do ekologicznych wypełniaczy do kartonów zalicza się Flo-pak Natural i Green. To wypełniacz w formie chipsów wytworzonych w 100% ze skrobi kukurydzianej. Ulega całkowitej biodegradacji w ciągu 9-60 miesięcy pod wpływem wody i powietrza, nie wytwarzając przy tym żadnych substancji toksycznych. Nadaje się do kompostowania. Jest wytrzymały i mocny – służy do zabezpieczania cięższych przedmiotów. Ma aż 5-krotnie lepsze właściwości antystatyczne niż chipsy polistyrenowe.

Ekologicznym wypełniaczem do paczek jest także papier pakowy. Jest sprzedawany w różnej formie – w rolkach, płaskich paczkach, a także w wygodnych opakowaniach z podajnikiem. Jest wykonany z papieru o gramaturze 80 g/m2. Jest wykonany z naturalnych surowców i jest w 100% recyklingowalny.

Kolejny rodzaj eko wypełniacza do paczek to Sizzlepak. Jest to bardzo wydajny i w 100% ekologiczny wypełniacz. Są to włókna papierowe w postaci zygzaków, które utrzymują swój kształt i są odporne na zgniatanie, dzięki czemu zawartość przesyłki jest unieruchomione i chronione. Strzępy zygzakowe składają się z 2 warstw antystatycznego papieru pakowego o gramaturze 80 g/m2. Są dostarczane w formie sprasowanej – po wstrząśnięciu przyjmują właściwy kształt – każde włókno podwaja swoją objętość.

Sizzlepaka można używać nie tylko do zabezpieczenia przesyłki przed uszkodzeniem, ale także jako ozdobę prezentów firmowych, świec, wyrobów szklanych, porcelany, kosmetyków, koszy z owocami, słodyczami, frykasami.

Ekologiczne wypełniacze do paczek są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, a po użyciu można poddać je ponownemu recyklingowi. Warto zatem używać właśnie ich zamiast tych nieekologicznych, a jeszcze lepiej zainwestować w nacinarkę do kartonu.

Nacinarki do kartonu – sposób na jeszcze bardziej ekologiczne i opłacalne pakowanie

Jak pakować ekologicznie i ekonomicznie? Używając nacinarki do kartonów. Co to takiego? Jest to urządzenie, które przetwarza zużyte opakowania kartonowe na wypełniacze do paczek. Pozwala przerobić niepotrzebny karton w zupełnie darmowy materiał. Nie dość, że można otrzymać wypełniacze do paczek całkowicie za darmo, to na dodatek jest zgodne z ideą zero waste i nie trzeba martwić się o utylizację kartonów. Zależnie od tego ile paczek dziennie wysyła dana firma koszt zakupy nacinarki do kartonu zwróci się w ciągu kilku miesięcy. Potem korzystanie z urządzenia będzie przynosiło wyłącznie same korzyści.

Maszyna ta przecina małe i miękkie elementy metalowe takie jak zszywki. Do wyboru są dwa modele – do ustawienia na stole oraz z kółkami. Ten pierwszy jest przeznaczony do kartonów wykonanych z tektury trój- i pięciowarstwowej, a drugi do kartonów z tektury trój-, pięcio- i siedmiowarstwowej.

Your email address will not be published. Required fields are marked *





 

Najpopularniejsze tematy