Przechowywanie dokumentów – organizacja i rodzaje kartonów

3 min. lektura 15 września 2017

Kartony sprawdzają się zarówno w domowych gabinetach, w biurach rachunkowych, ale także w firmowych przestrzeniach. Przydają się do archiwizowania dokumentów, ale również do ich transportu w czasie zmiany siedziby firmy czy domowej przeprowadzki.

Zobaczcie, jak przy pomocy tekturowych kartonów można zorganizować sobie miejsce do pracy w biurze i poza nim i przechowywać dokumenty.

Kartony tekturowe – szereg zastosowań

Kartony przydają się w czasie wysyłania ważnych dokumentów firmowych do klienta. Kartony pocztowe znajdują zastosowanie m.in. w biurach architektonicznych do wysyłki wartościowych i ciężkich katalogów. Mogą sprawdzić się w salonie sukien ślubnych, które wypożyczają swoje prospekty przyszłym pannom młodym.

Przydają się także w firmach zajmujących się projektowaniem wnętrz, w sklepach oferujących zasłony i meble tapicerowane oraz tapety – cenne katalogi z próbkami tkanin i wzorów przesyłane do innych firm, wykonawców i klientów są wtedy odpowiednio zabezpieczone. Dokumenty te można bez obaw pakować i wysyłać w solidnych opakowaniach z tektury falistej.

Opakowania tekturowe są przydatne również w sytuacji wysyłki przez firmę dużej ilości ulotek czy folderów, które muszą zostać dostarczone na duże odległości, a przy tym być bardzo dobrze zabezpieczone. Pudełka kartonowe ze wzmocnionymi bokami sprawdzają się m.in. w czasie transportu ryz czystego papieru pomiędzy siedzibą dystrybutora a drukarnią przyjmującą zamówienie na wykonanie ulotek czy gazetek reklamowych.

Przechowywanie dokumentów rachunkowych

Pudełka świetnie sprawdzają się też do przechowywania i transportu dokumentów w postaci ksiąg rachunkowych. W tym celu używa się produktów z regulowaną wysokością, wyposażonych w wewnętrzne klapki, takich jak owijki do książek Rajabook. Pudełka sprawdzają się również do archiwizacji płyt CD i DVD.

Podstawowe rodzaje kartonów do przechowywania dokumentów

Dobra organizacja dokumentów usprawnia codzienną pracę biurową i zmniejsza stres związany z nieskuteczną próbą odnalezienia potrzebnej umowy czy faktury. W utrzymaniu porządku niezwykle przydają się tekturowe kartony.

Z myślą o potrzebach małych i dużych firm, producenci przygotowali następujące rodzaje opakowań:

  • kartony pocztowe płaskie idealne do szybkiej wysyłki pocztą świadectw pracy, faktur czy umów;
  • opakowania na książki ważne, aby boki były sztywne i wzmocnione, a tym samym dobrze chroniły przesyłkę; są regulowane do szerokości książki;
  • opakowania do mediów, na płyty CD, DVD w dobie nowoczesnych technologii w biurach znajdują się nie tylko dokumenty w formie tradycyjnej, drukowanej, ale również konieczne do archiwizacji nośniki w postaci płyt CD czy DVD;
  • pudła archiwizacyjne – zastanawiacie się, w czym przechowywać dokumenty, które nie powinny być pod ręką? Rozliczenia podatkowe, stare faktury i umowy warto poukładać rocznikowo i zamknąć do odpowiednio oznakowanych pudeł. Warto pamiętać, że bezpieczne i uporządkowane przechowywanie dokumentów jest obowiązkiem wielu instytucji, firm i spółek;
  • kartony do przeprowadzkisprawdzają się jak ulał podczas zmiany adresu siedziby firmy.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy