Jak pakować książki do przeprowadzki?

5 min. lektura01 marca 2023

Zmiana siedziby firmy to często spory problem logistyczny. Takie przedsięwzięcie może generować konieczność wstrzymania działalności nawet na kilka dni. W przypadku księgarni internetowych konieczne jest wykorzystanie mocnych kartonów do przeprowadzek. Lektury i artykuły papiernicze bywają naprawdę ciężkie, dlatego do pakowania książek, płyt i podobnych produktów warto wykorzystać mocne kartony faliste z tektury 5 lub 7-warstwowej.

Zmiana siedziby magazynu księgarni internetowej – jak to zorganizować?

Przed podjęciem decyzji o zmianie miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, warto dowiedzieć się, gdzie kupić kartony do przeprowadzki. To ważne, aby mieć możliwość bezpiecznego przetransportowania towarów w postaci: książek, płyt CD/DVD i artykułów papierniczych. Dobra organizacja pracy oraz transportu sprzedawanych lektur do nowej siedziby firmy to podstawa. Ten proces można zamknąć w kilku prostych krokach.

 1. Planowanie przewozu towarów do nowej siedziby – naprawdę warto wcześniej opracować cały plan działania. Im dłuższa trasa do pokonania podczas przeprowadzki, tym większe ryzyko, że towar ulegnie uszkodzeniu. Aby zmniejszyć problematykę przedsięwzięcia związanego z przeprowadzką, warto zaplanować optymalną trasę transportu oraz zorganizować pomoc firmy, która kompleksowo zajmie się przeprowadzką.
 2. Inwentaryzacja towaru i pakowanie – te procesy są ze sobą kompatybilne. Przeprowadzka firmy do nowej siedziby to dobra okazja, aby dokonać inwentaryzacji stanów magazynowych. Można to zrobić podczas pakowania książek do opakowań kartonowych. To także minimalizuje ryzyko zaginięcia poszczególnych pozycji z asortymentu w trakcie transportu.
 3. Wybór firmy przewozowej – książki zamknięte w paczkach można wysłać standardowo firmą kurierską lub zdecydować się na pomoc specjalistów od przeprowadzek. Ta druga opcja jest znacznie korzystniejsza, szczególnie jeśli podczas zmiany firmowej siedziby liczy się czas.
 4. Rozpakowanie towaru i segregacja na regałach – w nowej siedzibie magazynu księgarni internetowej warto zaplanować wszystko tak, aby utrzymać, jak największy porządek. Wskazówki, jak pakować książki do przeprowadzki mogą być przydatne w tej kwestii. Dokładne opisanie poszczególnych opakowań tekturowych już na etapie pakowania ułatwia późniejsze rozpakowywanie przewiezionego asortymentu sklepu.

Aby sprawnie zorganizować przeniesienie firmy do nowej siedziby, warto wykorzystać powyższe porady. To dobre sposoby na zorganizowanie efektywnej przeprowadzki, którą można zrealizować nawet w kilka dni roboczych.

Jak zabezpieczyć książki podczas przeprowadzki? Najlepsze metody i materiały pakowe

Osoby odpowiedzialne za bezpieczne przetransportowanie asortymentu księgarni internetowej z miejsca na miejsce powinny wiedzieć, jakie kupić kartony do przeprowadzki. Bez odpowiednio dostosowanych opakowań z tektury falistej realizacja takiego przedsięwzięcia będzie problematyczne. To także spore ryzyko, że książki w trakcie przewozu zostaną uszkodzone, np. w wyniku samoistnego otwarcia kartonu. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych rodzajów opakowań, które sprawdzą się podczas pakowania książek do przeprowadzki.

 • Ekonomiczne kartony do przeprowadzki – to mocne opakowania umożliwiające wygodne oznakowanie zawartości paczki. Dzięki temu identyfikacja zawartości podczas przeprowadzki jest znacznie łatwiejsza. Dużym atutem takiego rozwiązania są także uchwyty ułatwiające przenoszenie kartonu podczas przeprowadzki.
 • Kartony z tektury 5-warstwowej – ten produkt to odpowiedź na wszelkie pytania, jak pakować książki do przeprowadzi. Wytrzymałe dno, wzmocnione ranty oraz wysoki poziom odporności na wilgoć i uszkodzenia to główne wyróżniki tego opakowania. Karton z tektury falistej 5-warstwowej zapewnia wytrzymałość do obciążenia na poziomie 40 kilogramów.
 • Pudełka kartonowe z tektury falistej 7-warstwowej – w trakcie zmiany siedziby księgarni internetowej takie opakowania będą idealne. Aż 7-warstw tektury gwarantuje długotrwałą ochronę książek przed uderzeniami i zmianami temperatury. W RAJA dostępne aż w 8 wariantach, co ułatwia dopasowanie gabarytów do wielkości poszczególnych pozycji książkowych.

Na etapie przeprowadzki warto też zaopatrzyć się w profesjonalne materiały do zabezpieczenia przedmiotów. Dobrym wyborem jest folia bąbelkowa na metry. Tego materiału można użyć do wyścielenia wnętrza kartonowych paczek lub owinięcia książek, które są wyjątkowo wrażliwe na uszkodzenia. Do zabezpieczenia towarów na czas przewozu do nowej siedziby firmy sprawdzi się też papier pakowy kraft. To po prostu tektura falista w rolce, która chroni powierzchnię książek przed zarysowaniami.

Poprawne zabezpieczenie i wiedza, jak pakować książki do przeprowadzki to podstawa, aby sprawnie przenieść asortyment księgarni z miejsca na miejsce. Warto też wiedzieć, jak przygotować się do przeprowadzki krok po kroku.

Jak układać i zabezpieczyć książki podczas przeprowadzki? Najważniejsze informacje w pigułce

Podstawowe zasady odnośnie tego, jak pakować książki do przeprowadzki powinien przyswoić każdy, kto odpowiada za logistykę przeniesienia siedziby firmowej. O ile zorganizowanie transportu nie stanowi większego problemu, o tyle poprawne zabezpieczenie książek bywa kłopotliwe. Aby mieć pewność, że asortyment księgarni dotrze na miejsce w nienaruszonym stanie, warto:

 • stosować przekładki kartonowe pomiędzy warstwami książek,
 • owijać poszczególne przedmioty w folię bąbelkową lub papier kraft,
 • zamykać lektury w szczelnych i wodoodpornych opakowaniach.

Jest wiele sposobów, które wskazują, jak pakować książki do przeprowadzki. Niestety nie ma jednej, złotej zasady, która umożliwiłaby idealne zabezpieczenie towaru. Jeśli pozycji książkowych wymagających przeniesienia jest naprawdę wiele, warto pomyśleć o opakowaniach niestandardowych lub wysyłce przedmiotów na palecie. To dobry sposób, aby przetransportować książki z miejsca na miejsce z zachowaniem maksimum bezpieczeństwa.

Podsumowując: zmiana siedziby firmy e-commerce, księgarni internetowej, a nawet przeprowadzka osób z ogromną kolekcją książek to przedsięwzięcie, które wymaga dobrego planu logistycznego. Stosowanie odpowiednich metod pakowania książek do przeprowadzki, wytrzymałych opakowań z tektury falistej oraz pomoc profesjonalnej firmy przeprowadzkowej to gwarancja sprawnego przeniesienia wartościowych książek z miejsca na miejsce.

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy