Wszystko o pojemnikach magazynowych – typy i zastosowanie

7 min. lektura 21 stycznia 2023

Sprawna praca magazynu zajmującego się kompletowaniem oraz wysyłką towarów uzależniona jest od wielu czynników, a w szczególności od wyposażenia regałów oraz stanowisk pracy. Na rynku jest dostępnych wiele typów pojemników magazynowych, które sprawdzają się zarówno na małych powierzchniach hali magazynowej, jak i nawet w największych zakładach zajmujących się kompletowaniem i wysyłaniem towarów za pośrednictwem firm kurierskich.

Jakie są typy pudełek magazynowych?

Naprawdę szeroki asortyment pudełek magazynowych można znaleźć w ofercie Raja, gdzie dostępne są wysokiej klasy wyroby wykonane z trwałych materiałów. Osoby odpowiedzialne za poprawną organizację przestrzeni magazynowej powinny wziąć pod uwagę możliwość zainwestowania w różne pojemniki i pudełka, które sprawdzają się we wszystkich magazynach – zarówno tych większych, jak i w mniejszych zakładach firm działających w branży e-commerce. Najpopularniejsze typy pudełek i pojemników magazynowych to:

To tylko najpopularniejsze typy opakowań, które są chętnie wybierane przez właścicieli magazynów, gdzie znajdują się zarówno towary wielkogabarytowe, jak i drobnicowe. Inwestując w sprawdzone pojemniki dostępne w sprzedaży, można wygodnie zarządzać powierzchnią regałów do przechowywania towarów, a także oznaczać miejsca, w których powinny znajdować się konkretne produkty. Dzięki temu ryzyko, że w magazynie firmy e-commerce zapanuje nieporządek, jest o wiele mniejsze.

Najczęściej wybierane pudełka magazynowe – sprawdź, co warto kupić

Na etapie projektowania powierzchni magazynu zawsze warto wziąć pod uwagę możliwość wykorzystania profesjonalnych pojemników magazynowych oraz transportowych. Chcesz dowiedzieć się, jakie pojemniki warsztatowe warto wybrać? Wystarczy, że zapoznasz się z naszym krótkim przewodnikiem po tego typu produktach, a także poznasz najpopularniejsze konfiguracje, które są wybierane przez klientów. Poniżej przedstawiamy listę produktów, które uznawane są za niezbędne wyposażenie każdego magazynu – zarówno firmy e-commerce, jak i przeładunkowego dla firm transportowych.

 1. Pojemniki plastikowe ażurowe – tego typu pojemniki są wysoce funkcjonalne, gdyż umożliwiają składowanie poszczególnych elementów na sobie, dzięki czemu towary zajmują znacznie mniej miejsca. Dodatkowo ażurowe pojemniki z tworzywa sztucznego doskonale nadają się do paletyzacji zgodnie z europejskimi normami. Kolejną cechą wyróżniającą jest wysoki poziom wytrzymałości – polietylen jest odporny na zmienność temperatur w zakresie od -40 do 60 stopni Celsjusza.
 2. Pojemniki tekturowe Raja – w ofercie Raja dostępne aż w 9 wariantach pod względem rozmiaru, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do powierzchni regałów magazynowych, a także gabarytów towaru drobnicowego, który będzie w nich przechowywany. Te praktycznie pojemniki są wykonane z tektury 3-warstwowej i pokryte dodatkową warstwą papieru typu kraft. Wyróżniają się szybkim montażem i możliwością opisania produktów na froncie pudełka.
 3. Pojemniki magazynowe plastikowe – w ofercie Raja można je kupić aż w 8 wariantach. To kolejny wariant pojemników magazynowych do przechowywania towarów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, szkodliwe oddziaływanie tłuszczy i chemikaliów, a dodatkowo zmienne temperatury. W Raja dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych – niebieskie i czerwone.
 4. Przezroczyste pojemniki – te świetnie nadają się do przechowywania dokumentacji magazynowej, a także towarów wrażliwych na oddziaływanie czynników zewnętrznych, jak np. wilgoć lub zmienność temperatur. Wyróżniają się stabilnym dnem oraz pozwalają na ekspresową identyfikację zawartości, co może przyśpieszyć pracę w magazynie.
 5. Pojemniki plastikowe Euro Raja – tego typu produkty charakteryzują się przede wszystkim wysokim poziomem wytrzymałości, a także pozwalają na łatwą paletyzację towarów przeznaczonych do wysyłki. Warto dodać, że w ofercie Raja dostępne są modele z uchwytami zamkniętymi lub otwartymi.

Wyżej wymienione produkty to najchętniej wybierane pojemniki magazynowe, które cieszą się uznaniem wśród wielu klientów biznesowych zajmujących się organizacją przestrzeni w magazynach e-commerce.

Z jakich materiałów są wykonywane pojemniki magazynowe?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto dokładnie przeanalizować cechy charakterystyczne konkretnych pojemników magazynowych, które są dostępne w sprzedaży. Surowce, z których są wytwarzane funkcjonalne i wytrzymałe pojemniki, to:

 • tworzywo sztuczne – najczęściej polipropylen w różnych barwach, który jest odporny na zmienne temperatury w zakresie nawet od -40 do 80 stopni Celsjusza, zależnie od wybranego modelu pudełka. Plastikowe pojemniki polipropylenowe świetnie nadają się do piętnowania towarów, a także ułatwiają przenoszenie ze względu na wygodne uchwyty boczne. Co więcej, tworzywo sztuczne jest odporne na oddziaływanie wilgoci, chemikaliów, a nawet na uszkodzenia mechaniczne, np. w wyniku upadku.
 • tektura 3-warstwowa – pudełka tego typu są dodatkowo pokryte papierem kraft, który wzmacnia konstrukcję kartonu. Wybierając tekturowe pojemniki Raja, można o wiele łatwiej zidentyfikować towary znajdujące się w ich wnętrzu, a także przyspieszyć prace polegające na organizacji przestrzeni magazynowej – głównie ze względu na łatwy montaż. Warto też zaznaczyć, że tekturowe modele pojemników są znacznie tańsze od tych z tworzywa sztucznego.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj pojemników znajdzie się na regałach magazynowych, z ich pomocą można o wiele łatwiej zarządzać poprawną organizacją i rozmieszczeniem towarów – nawet w dużych halach magazynowych. Nie czekaj dłużej i sprawdź, jak utrzymać porządek na magazynie, dzięki pojemnikom od firmy Raja.

Jak wybrać pojemniki do magazynu? Krótki poradnik

Przed wyborem konkretnego typu pojemników magazynowych do przechowywania, transportowania, a także paletyzacji, warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych czynników, a mianowicie:

 • materiał wykonania,
 • dostępne rozmiary,
 • możliwość paletyzacji i piętrowania,
 • poziom wytrzymałości i odporności na zewnętrzne czynniki,
 • zgodność z normami europejskimi odnoszącymi się do jakości wykonania i trwałości,
 • cena.

Po uwzględnieniu tych parametrów można idealnie dobrać typ pojemników magazynowych do potrzeb firmy. Warto mieć na uwadze, że cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem tego, jakie pojemniki do przechowywania lub transportowania towarów warto wybrać. Liczy się trwałość, funkcjonalność i łatwość przenoszenia, co przekłada się na sprawną pracę magazynu.

Ile kosztują pudełka do magazynów?

Koszty związane z zakupem pojemników magazynowych z tektury lub tworzywa sztucznego zależne są głównie od grubości materiału, z jakiego wykonany jest pojemnik, a także rozmiaru. Zazwyczaj im większe opakowanie, tym wyższa jego cena. Uśredniając, można powiedzieć, że pojemniki Raja do magazynów dostępne są w cenach od kilku złotych za  sztukę – najczęściej modele z tektury 3-warstwowej. Pojemniki z polipropylenu to nieco większy wydatek na poziomie nawet do kilkudziesięciu złotych za sztukę, choć te wyróżniają się funkcjonalnością i wytrzymałością, dzięki czemu można w nich wysyłać towary nawet na paletach.

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalne pudelka magazynowe? Najważniejsze informacje

Jest naprawdę wiele powodów, dla jakich warto zainwestować w profesjonalne pojemniki magazynowe. Najważniejsze kwestie to:

 • możliwość przyspieszenia procesu kompletacji towarów do wysyłki,
 • wysoki poziom bezpieczeństwa towaru na czas transportu,
 • opcja łatwego przygotowania produktów do paletyzacji,
 • szansa na utrzymanie porządku na regałach magazynowych,
 • łatwiejsze wyszukiwanie towarów ze względu na zastosowanie pojemników opisanych kodami QR.

Podsumowując: inwestycja w pojemniki magazynowe od Raja to dobry pomysł, aby nie tylko usprawnić pracę swojego magazynu, lecz także zachować nienaganny porządek przez dłuższy czas. Wystarczy przejrzeć dostępne produkty w ofercie i złożyć zamówienie – nawet w ilościach hurtowych, co pozwala na uzyskanie znacznie lepszej ceny zakupu pojemników tekturowych lub z tworzywa sztucznego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy