Jak przygotować się do przeprowadzki?

4 min. lektura07 września 2021

Jak przygotować się do przeprowadzki – kartony i akcesoria przeprowadzkowe.

Niebawem rozpocznie się sezon na przeprowadzki. Jeśli w najbliższym czasie zamierzasz zmienić miejsce zamieszkania, to musisz dobrze się do tego przygotować. Warto już teraz pomyśleć o kupnie kartonów przeprowadzkowych i zacząć planować. 

Oczywiście przeprowadzać można się przez cały rok, jednak jest taka pora, kiedy przeprowadzek jest więcej – jesienią. Przeprowadzka do nowego lokum może być stresująca, ale nie musi. Jak się do niej odpowiednio przygotować? Na pewno należy kupić kartony do przeprowadzki i je spakować, ale to nie wszystko. Poniżej przedstawiamy kilka przeprowadzkowych rad.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Przede wszystkim należy zrobić spis wszystkich swoich rzeczy. Należy także ustalić co zabierze się do nowego miejsca, a czego nie. Niepotrzebnych przedmiotów trzeba się pozbyć (można je sprzedać, oddać lub wyrzucić). Warto przy tej okazji zrobić remanent, by nie zabierać ze sobą rzeczy i ubrań, z których już się nie korzysta. Konieczne jest także wybranie firmy przeprowadzkowej i ustalenie terminu transportu rzeczy. Można także samemu się przeprowadzić, wynajmując samochód dostawczy. Transport obejmuje tylko przewiezienie rzeczy i ich wniesienie, natomiast wszystko należy spakować samemu oraz odpowiednio zabezpieczyć. Nie należy to do obowiązków firmy przeprowadzkowej i dlatego nie odpowiada ona za ewentualne uszkodzenia rzeczy w transporcie. W związku z tym konieczne jest zaopatrzenie się w pudła przeprowadzkowe oraz inne akcesoria do pakowania.

Ile kartonów do przeprowadzki kupić? Przyjmuje się, że transport rzeczy z dwupokojowego mieszkania wymaga przygotowania ok. 20 kartonów i 20 mocnych worków. Trzeba również kupić folię bąbelkową lub piankę do zabezpieczenia delikatnych przedmiotów. Do spakowania ubrań można wykorzystać walizki i torby podróżne, a do takich, które łatwo się gniotą można użyć specjalnych pudełek przeprowadzkowych na garderobę.

Wszystkie pudełka trzeba dokładnie opisać, by było wiadomo co się w nich znajduje. Ważne! Waga pojedynczego pudła nie powinna przekraczać 25 kg. Nie powinno mieszać się różnych rzeczy ze sobą, bo taki nieporządek utrudni rozpakowywanie i urządzanie się w nowym miejscu. Dobrze jest zrobić spis pudełek i przyporządkować je do konkretnych pomieszczeń.

Kiedy zacząć się pakować? Pakowanie najlepiej rozpocząć na ok. 2 tygodnie przed planowaną przeprowadzką. Należy najpierw spakować rzeczy, które są najmniej potrzebne. Na samym końcu pakuje się te, których używa się na co dzień. Warto mieć także przygotowaną torbę z najpotrzebniejszymi rzeczami, by nie szukać ich w pudłach. Jeśli dobrze się przygotujemy do przeprowadzki, to na pewno będzie ona mniej stresująca i z łatwością odnajdziemy i wypakujemy wszystkie rzeczy.

Kartony przeprowadzkowe

Są to specjalne wzmocnione pudełka przeznaczone do przewożenia i przechowywania rzeczy podczas przeprowadzek. Są wyposażone w miejsca na napisy, by łatwo można było zidentyfikować zawartość bez konieczności otwierania. Można je układać jedno na drugim podczas transportu oraz przechowywania, dzięki czemu oszczędza się miejsce.

Pudła przeprowadzkowe na garderobę

Są to specjalne kartony, które mogą z powodzeniem zastąpić szafę podczas przeprowadzki czy remontu. Przechowuje się w nich ubrania na wisząco. Taki karton jest wyposażony w drążek, na którym zmieści się kilkanaście wieszaków – w zależności od grubości ubrań. Przechowuje się w nim odzież, która łatwo może się pognieść, tzn.: garnitury, garsonki, żakiety, marynarki, płaszcze, sukienki oraz koszule.

Zestawy przeprowadzkowe

RAJA oferuje także specjalne zestawy przeprowadzkowe. W skład takiego zestawu wchodzi: 40 kartonów do przeprowadzki wykonanych z bardzo wytrzymałej tektury falistej 5-warstowej z wygodnymi uchwytami do przenoszenia, 1 rolka folii bąbelkowej o grubości 60 mikronów do zabezpieczenia delikatnych przedmiotów, 6 rolek taśmy samoprzylepnej brązowej, 1 ekonomiczny dyspenser do taśmy z regulowanym hamulcem zapewniający odpowiednie naprężenie taśmy oraz 1 czarny niezmywalny marker Pentel do opisywania pudeł przeprowadzkowych. W 40 kartonach zmieści się sporo rzeczy. Dodatkowo można dokupić mocne worki, do których można zapakować odzież, ręczniki, pościel oraz inne tekstylia i zabawki.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy