Rrodzaje i zastosowanie kartonów klapowych

4 min. lektura 23 maja 2018

Kartony, dzięki swojej funkcjonalności znajdują zastosowanie niemal wszędzie. Ich prostota może zaskakiwać, jednak bez nich nie można sobie wyobrazić przeprowadzki, robienia porządków czy też magazynowania towaru w sklepach, zakładach produkcyjnych, firmach kurierskich i logistycznych. Kartony klapowe należą do jednych z najczęściej wybieranych przez klientów. W naszej ofercie posiadamy szeroki asortyment tych popularnych pudełek – bogactwo rozmiarów i kształtów pozwala z łatwością wybrać coś, co najbardziej odpowiada konkretnym potrzebom. O tym, jaki rodzaj kartonu wybrać oraz co można w nich przechowywać piszemy poniżej.

Pudła tekturowe – do czego można je wykorzystać

Przechowywanie różnego rodzaju artykułów w pudełkach pozwala przede wszystkim zadbać o utrzymanie porządku. Opatrzenie ich etykietą z nazwą zawartości dodatkowo ułatwia i przyspiesza znalezienie potrzebnych rzeczy, zwłaszcza gdy w grę wchodzą tysiące towarów przeznaczonych do wysyłki do różnych klientów. Największą zaletą kartonów tekturowych, które są jednymi z najpopularniejszych sposobów na pakowanie produktów, jest ich niska cena.

Do produkcji opakowań tekturowych wykorzystuje się odpowiednio sklejoną masę papierniczą, w skład której wchodzi m.in. ścier drzewny i makulatura (niektórzy producenci dodają także inne substancje, których celem jest zwiększenie odporności tektury na obciążenie). Jak widać, recykling pozwala nie tylko chronić środowisko, ale także oszczędzać, gdyż niewielkim kosztem można wytworzyć materiały, które znajdują szerokie zastosowanie. Pudełka tekturowe świetnie się nadają do przechowywania i wysyłki takich towarów jak ubrania, obuwie, artykuły papiernicze, przedmioty plastikowe, a nawet sprzęty elektroniczne (pod warunkiem, że są dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniami, np. za pomocą styropianu).

Wszystko o kartonach klapowych

Kartony klapowe to jeden z najchętniej wybieranych przez klientów typ pudełek, który się bardzo łatwo składa. Sprzedawane są w formie płaskiej, a po złożeniu warto użyć taśmy, która dodatkowo zabezpieczy karton. W ofercie naszego sklepu posiadamy pudełka wykonane z tektury 3, 5 i 7-warstwowej. Im grubszy karton, tym bardziej jest on odporny na wilgoć, wstrząsy i odkształcenia, dlatego warto wziąć to pod uwagę przy rodzaju towarów jaki zostanie do niego zapakowany. Do produkcji kartonów wykorzystujemy tekturę falistą, która wyróżnia się dużą wytrzymałością, dzięki czemu pudełka mogą posłużyć m.in. do pakowania wyrobów szklanych i ceramicznych.

Z myślą o potrzebach klientów, przygotowaliśmy aż 500 rozmiarów kartonów, które są wykorzystywane podczas przeprowadzki i wysyłki towarów. Poza bogatą ofertą rozmiarów, kartony dostępne w naszym asortymencie zaskakują także mnogością kształtów. Wąskie, podłużne kartony klapowe będą idealnym wyborem do zapakowania np. rolki z tkaniną lub ozdobnym papierem. Nie zabrakło także kartonów teleskopowych, których długość można z łatwością dostosować do długości przedmiotu, jaki będzie w nim przechowywany. Inny rodzaj pudełek klapowych posiada kolejną, bardzo praktyczną funkcjonalność – możliwość dopasowania do 12 różnych wysokości.

Klasyczne kartony klapowe w kształcie sześcianu są na tyle uniwersalne, że można do nich zapakować przedmioty o różnych kształtach: artykuły kuchenne (garnki, talerze), książki, kosmetyki, ozdoby do domu i wiele innych. W ofercie nie zabrakło także specjalnych kartonów przeznaczonych do dużych i płaskich przedmiotów (np. obrazów).

Kartony klapowe przydadzą się m.in. w domach, magazynach zakładów produkcyjnych, sklepów stacjonarnych i internetowych, firm kurierskich i logistycznych. Są niezbędne podczas przeprowadzki i segregowania produktów, a owinięte papierem ozdobnym mogą także posłużyć jako pudełko na prezent. Te przydatne opakowania są także wykorzystywane w restauracjach, m.in. do pakowania żywności na wynos. Jeżeli zatem prowadzisz pizzerię, jesteś kierownikiem magazynu lub właścicielem sklepu internetowego i codziennie wysyłasz do klientów dziesiątki paczek, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Przy zamówieniach hurtowych ilości kartonów, przewidujemy korzystne zniżki, nawet do -30 %. Bogata oferta kształtów i rozmiarów naszych artykułów sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich potrzeb – zarówno wielkie firmy logistyczne, jak i małe przedsiębiorstwa. To dzięki wysokiej jakości produktów oraz konkurencyjnym cenom zaufało nam już wielu klientów.

Źródło zdjęcia wyróżniającego: unsplash.com/pixabay.com

Przeczytaj również:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy