Co można wysłać w tubie kartonowej?

6 min. lektura12 listopada 2022

Materiały operacyjne wykorzystywane dostępne na rynku są naprawdę różne. Aby przyspieszyć pracę swojego sklepu internetowego lub magazynu wysyłkowego, warto zainwestować w tuby kartonowe. W tym artykule przedstawiamy kilka ciekawych informacji na temat ich zastosowania oraz właściwości.

Tuby kartonowe – czym są i co je wyróżnia?

Tuby kartonowe są wręcz niezbędnym opakowaniem do wysyłki towarów wielkogabarytowych i podłużnych. Z ich pomocą można bezpiecznie wysyłać wszelkiego rodzaju materiały reklamowe, które nie mogą ulec zagięciu lub innym deformacjom. Tuby kartonowe to opakowania wytwarzane z tektury, która często jest dodatkowo pokryta białym papierem – to przekłada się na sam wygląd tuby. Kartonowe modele opakowań ochronnych wyróżniają się przede wszystkim:

 • wysokim poziomem wytrzymałości,
 • praktycznym i szybkim otwarciem,
 • odpornością na uszkodzenia mechaniczne, uderzenia, a nawet wilgoć,
 • wykonaniem z tektury o gramaturze 80 g/m2.

Warto dodać, że wszystkie tuby kartonowe Raja są sprzedawane z zatyczkami w komplecie, co znacznie ułatwia wysyłkę towarów. Na czas transportu lepiej jednak zabezpieczyć tuby dodatkową taśmą w miejscach otwierania. Głównie po to, aby w trakcie tranzytu opakowanie nie otworzyło się samoczynnie w wyniku wypadnięcia bocznych zatyczek. Przed zamówieniem kartonowych tub, a także innych materiałów operacyjnych, warto sprawdzić przewodnik po taśmach do pakowania. Po analizie kilku wskazówek będziesz w stanie zamówić najlepsze taśmy pakowe Raja, które usprawnią proces pakowania paczek, a także zabezpieczą, np. tuby kartonowe na czas ich wysyłki kurierem.

Podsumowując – tuby kartonowe pozwalają na wygodne przenoszenie towarów, ochronę przed wilgocią i zabrudzeniami, a także ochronę przed zgnieceniem i deformacją towaru.

Co wysyłać w tubach kartonowych? Podpowiadamy!

Wszelkiego rodzaju tuby kartonowe pozwalają na wysyłkę różnych towarów, począwszy od dużych materiałów reklamowych, a kończąc na projektach budowlanych. Chcesz dowiedzieć się, co wysyłać w tubach kartonowych? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji wykorzystania podłużnych opakowań z zatyczkami. Można w nich wysłać:

 • obrazy zwinięte w rulon,
 • dokumenty, dokumentacje techniczne,
 • mapy,
 • kalendarze ścienne,
 • plakaty dekoracyjne,
 • tapety ścienne,
 • materiały budowlane i wykończeniowe, np. karnisze ścienne,
 • podłużne lampy,
 • i wiele innych towarów…

Tuby kartonowe w branży e-commerce prawdopodobnie sprawdzą się najlepiej – głównie ze względu na fakt, że pozwalają na bezpieczną wysyłkę nawet większych produktów, co minimalizuje ryzyko ich uszkodzenia. To szczególnie przydatne opakowania dla firm zajmujących się produkcją i sprzedażą listew wykończeniowych, karniszy i innych konstrukcji o nietypowych długościach.

Odpowiadając na pytanie, co wysyłać w tubach kartonowych, można w nich przesłać nawet wysoce delikatne wazony. W takich sytuacjach warto wybrać tuby kartonowe o większej średnicy, aby dodatkowo zabezpieczyć towar folią bąbelkową lub innym ochronnym wypełniaczem do paczek.

Tuby kartonowe Raja – jakie są dostępne w sprzedaży?

Oferta Raja jest naprawdę ciekawa. Decydując się na zamówienie materiałów operacyjnych do swojego magazynu wysyłkowego lub sklepu internetowego, warto sprawdzić, jakie tuby kartonowe są dostępne w aktualnej ofercie. Oto kilka przykładów:

 • Tuba kartonowa biała z zatyczkami – doskonale sprawdza się do szybkiego, bezpiecznego i praktycznego wysyłania towarów o nietypowych długościach i zastosowaniach. W tym przypadku można je kupić aż w 14 wariantach, gdzie najdłuższy model ma 1220 mm długości.
 • Tuby kartonowe brązowe z zatyczkami – dostępne na stronie Raja w 16 wariantach, nadające się do wysyłki map i plakatów. Są sprzedawane w paczkach po 25 lub 50 sztuk. Spiralnie zwijana tektura zapewnia doskonały poziom ochrony.
 • Tuby kwadratowe – tego typu produkty wykonane są z tektury falistej 3-warstwowej, przeznaczonej do recyklingu. Warto dodać, że można wysyłać w nich dokumenty, a kwadratowa podstawa pozwala na wielokrotne otwieranie i zamykanie opakowania. Doskonale nadaje się też do archiwizacji firmowych dokumentów.

Powyższe opakowania, czyli tuby kartonowe, znajdują szereg zastosowań – niezależnie od rodzaju produktów, jakie sprzedaje dany sklep internetowy. Prowadząc własną działalność handlowo-wysyłkową lub magazyn, warto zaopatrzyć się w ekologiczne i wytrzymale opakowania ochronne. To gwarancja bezpiecznej wysyłki towarów, a także przyspieszenia procesu pakowania do maksimum.

Tuby kartonowe – jaka średnica i długość będzie odpowiednia?

Nie da się jednoznacznie określić tego, co wysyłać w tubach kartonowych oraz jakie rozmiary będą najlepsze. W tym przypadku należy określić przede wszystkim rodzaj towarów, które zostaną wysłane w takich opakowaniach ochronnych. Tuby kartonowe Raja są dostępne w różnych konfiguracjach – zarówno pod względem długości całkowitej, jak i średnicy wewnętrznej. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych zestawień parametrów (długość wewnętrzna i średnica wewnętrzna podane w mm), które są chętnie wybierane przez wiele firm:

 • 325 x 50,
 • 425 x 50,
 • 625 x 50,
 • 825 x 70,
 • 620 x 100,
 • 1220 x 100.

Oczywiście to nie wszystkie modele kartonowych tub Raja, jakie są dostępne dla klientów biznesowych w hurtowych ilościach. Ogromna różnorodność opakowań pod względem rozmiarów oraz średnicy sprawia, że praktycznie każdy jest w stanie dopasować je do potrzeb swojego przedsiębiorstwa.

tuby kartonowe

Kartonowe tuby – ile kosztują najpopularniejsze odmiany?

W sklepie internetowym Raja można znaleźć wiele kartonowych opakowań w rozsądnych cenach. W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców w branży e-commerce, transportowej i wielu innych, szuka jak największych oszczędności. Zamawiając materiały operacyjne Raja, nie trzeba martwić się o spore koszty i obciążenie firmowego budżetu. Podstawowe modele tub kartonowych to wydatek na poziomie od około 2 złotych za sztukę w górę. Im większa średnica i długość opakowania, tym wyższa też cena. Największe tuby mogą kosztować nieco ponad 14 złotych za jedno opakowanie. Warto jednak zainwestować nawet nieco większą kwotę w profesjonalne i ekologiczne opakowania – tuby kartonowe Raja, które umożliwiają szybką i bezpieczną wysyłkę towarów, a także znaczne przyspieszenie pracy magazynu wysyłkowego.

Ciekawą opcją są tuby kwadratowe, czyli inaczej quattropacki. Te są świetnym sposobem na wygodną wysyłkę przesyłek niestandardowych. Dzięki nim można wygodnie zapakować towary niestandardowe do transportu, a także magazynować je na regałach, np. w celach archiwizacji dokumentów lub planów budowlano-architektonicznych.

Co wysyłać w tubach kartonowych? Opakowania nie tylko do wysyłki!

Warto zaznaczyć, że ekologiczne tuby kartonowe z bocznymi zaślepkami nadają się nie tylko do wysyłki i magazynowania niestandardowych towarów. Wysyłając określony towar do klienta, firma może przyczynić się ochrony środowiska naturalnego, a nawet rozwoju sztuki. W jaki sposób? Otóż tuby kartonowe ze względu na swój wysoki poziom wytrzymałości oraz prostą, stabilną konstrukcję, mogą być wykorzystywane do produkcji stolików ozdobnych, krzeseł i wielu innych konstrukcji realizowanych przez osoby prywatne. Można więc powiedzieć, że po wysłaniu zamówienia do klienta w tubie kartonowej, ta często otrzymuje drugie życie lub po prostu trafia do recyklingu, nie zanieczyszczając środowiska naturalnego.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy