Opakowanie jako wartość dodana

2 min. lektura21 września 2017

Nikogo nie dziwi fakt, że aby obecnie przyciągnąć uwagę klienta, trzeba wykazać się nie lada kreatywnością. Ten trend, dotyczący nie tylko sklepów internetowych, ale także stacjonarnych, obejmuje cały proces zakupowy. Czy kolorowe, ozdobne opakowanie może pomóc utrzymać zaangażowanie klienta nawet po zakończeniu transakcji?

Opakowanie spełnia funkcję ochronną przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, a także usprawnia magazynowanie oraz przenoszenie towarów. Istotna jest również funkcja marketingowa: podkreślenie wartości produktu poprzez wskazanie jego benefitów lub kreację graficzną. Na pytanie, w jaki sposób wyeksponować towar, aby zyskał on zainteresowanie klienta, odpowiadają eksperci z firmy RAJAPACK, dystrybutora materiałów opakowaniowych.

Wyjątkowa zawartość

Solidne kartonowe pudełko z estetycznie nadrukowanym logo firmy. Wewnątrz na miękkiej, papierowej, kolorowej wyściółce spoczywa produkt. Sam sposób zapakowania nadaje mu wartościową rangę, przywodzi na myśl cenny upominek.

Klient kształtuje opinię o danej firmie, nieustannie porównując ją z jej konkurentami. Dlatego tak ważne są wszelkie działania mające na celu wyróżnienie oferty. Zaangażowanie konsumenta należy budować od chwili zakupu, po moment otwarcia pakunku. Opakowania same w sobie świadczą o tym, że to, co skrywają, jest czymś cennym, wyjątkowym. Wrażenie konsumenta jest bardzo istotne, stanowi wartość samą w sobie – mówi Jarosław Kamiński, Dyrektor Zarządzający RAJAPACK.

Atrakcyjnie i niestandardowo

Obecny trend na kreatywną ekspozycję produktów sprawia, że przedsiębiorstwa są coraz bardziej pomysłowe w pakowaniu swoich towarów. Z pomocą przychodzą im różne, dekoracyjne materiały, takie jak wysokiej jakości kolorowe papiery, metalizowane lub celofanowe folie, woreczki z organzy czy ozdobne papierowe wyściółki.

Artykuły, które są zazwyczaj używane do dekoracji prezentów, wykorzystuje się do pakowania produktów. Przekłada się to na pozytywne wrażenia klienta, który kupując w danym sklepie ma poczucie, że sprawia sam sobie prezent. Szczególnie warto zadbać o to, aby ekskluzywne towary wyróżniały się od ich tańszych odpowiedników.

Zróżnicowana kolorystyka i ciekawe wzornictwo pozwalają interesująco zaprezentować każdy towar. Ozdobne opakowania RAJAPACK zapewniają estetyczną oprawę dla ekskluzywnych wyrobów, upominków okolicznościowych i wszelkiego rodzaju prezentów. Dzięki nim marka zyskuje nowy kanał komunikacyjny, pokazujący jej troskę zarówno o produkt, jak i o klienta. – dodaje Jarosław Kamiński, Dyrektor Zarządzający RAJAPACK.

Kolekcję ozdobnych materiałów opakowaniowych RAJAPACK można zaleźć w najnowszym katalogu Sztuka Pakowania! na stronie 222.

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy