Do czego można wykorzystać owijki kartonowe?

3 min. lektura18 stycznia 2018

Rozwój internetowej dystrybucji wszelkiego rodzaju produktów sprawił, że wzrosło zapotrzebowanie na opakowania, które będą dostosowane do konkretnego rodzaju wysyłanego produktu, dając przy tym gwarancję, że zostanie ona dostarczana do odbiorcy w niezmienionej formie. Do wysyłki książek, kalendarzy oraz artykułów papierniczych, najlepiej sprawdzają się owijki kartonowe.

Owijki kartonowe – zastosowanie

Owijki kartonowe to specjalne opakowania na książki, kalendarze, broszury czy katalogi, które zapewniają im należytą ochronę w trakcie transportu i wysyłki. Wykonywane są z wysokiej jakości, sztywnej tektury falistej, która jest odporna na rozdarcia, zabrudzenia oraz zagięcia. Opakowanie skonstruowane jest w taki sposób, by w pełni uchronić zapakowany egzemplarz przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Owijki na książki stosuje się po to, by:

 • zabezpieczyć książki/ kalendarze w czasie transportu,
 • ochronić produkty przed zniszczeniem (podarciem, zarysowaniem, zagnieceniem, itp.),
 • ochronić produkty przed zabrudzeniem.

Co ważne, owijki kartonowe są dostępne w rożnych rozmiarach, dlatego bez problemu można dobrać opakowanie zarówno na małą książeczkę dla dzieci, jak i kilkutomową encyklopedię.

Owijki na książki i kalendarze – komu się przydadzą?

Owijki na książki to rozwiązanie przede wszystkim dla właścicieli księgarni, sklepów papierniczych oraz sklepów internetowych, w których można kupić książki, kalendarze, albumy oraz broszury informacyjne. Książki oraz innego rodzaju artykuły papiernicze, podczas transportu są narażone na wiele uszkodzeń, chociażby powstawanie rys na okładkach, pogięcie, zabrudzenie, zagięcie rogów czy przedarcie. Żeby tego uniknąć, należy je odpowiednio przygotować do transportu, używając do tego celu owijek na kalendarze. To właśnie dzięki nim nadawca może mieć pewność, że wysłana pozycja dotrze do adresata w nienaruszonej postaci.

Owijki na książki – zalety

Owijki na książki i kalendarze to rozwiązanie idealne dla sklepów internetowych. To rodzaj opakowania, który ma wiele zalet. Owijki kartonowe:

 • są lekkie, dzięki czemu obniżają koszty przesyłki, (to bardzo ważne w przypadku przedsiębiorców, którzy nadają kilkadziesiąt, a nawet kilkaset paczek dziennie, ale też dla kupujących, którzy mogą dzięki temu zaoszczędzić),
 • są produkowane zgodnie ze standardami określonymi przez firmy pocztowe i kurierskie,
 • są wykonywane z wysokiej jakości tektury, która jest wytrzymała i odporna na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych,
 • są dopasowane do najpopularniejszych formatów poligraficznych,
 • umożliwiają zapakowanie kilku książek/ kalendarzy jednocześnie,
 • są łatwe, a przy tym wygodne w użyciu.

Owijki na kalendarze są zdecydowanie chętniej wybieranym rozwiązaniem niż koperty bąbelkowe. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że koszty ich zakupu są o wiele niższe, ale też decydujące znaczenie mają kwestie bezpieczeństwa. Owijki kartonowe z łatwością możemy zamknąć za pomocą taśmy pakowej. To najlepsze zabezpieczenie przesyłki przed niepowołanymi osobami – nie da się dostać do zawartości paczki bez wyraźnego naruszenia owijki.

Jak wygląda złożenie owijki w praktyce? Sprawdźmy poniżej!

Krok 1:

Krok 2:

Krok 3:

Krok 4:

Krok 5:

Krok 6:

Gotowe, możemy złożyć kolejną owijkę!

Użyta owijka to EC09.

Autorami zdjęć oraz kalendarza są lifepackers.com/pl/.

Sprawdź również:

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

   

  Najpopularniejsze tematy