Rodzaje i przeznaczenie kartonów wysyłkowych

4 min. lektura03 marca 2022

Większość swoich towarów sklepy internetowe i inne firmy wysyłają w kartonach wysyłkowych. Z punktu widzenia ekonomii i ekologii ważny jest wybór odpowiedniego, dopasowanego do zawartości przesyłki opakowania. Jakie kartony do wysyłki oferuje RAJA i co można w nich wysyłać?

Na rynku opakowań dostępna jest masa różnego rodzaju pudełek do wysyłania paczek. Każdy przedsiębiorca znajdzie opakowania idealnie dopasowane do swoich potrzeb. Hurtownia RAJA oferuje szeroki wybór kartonów do wysyłki, a także wielu innych, alternatywnych opakowań.

Kartony wysyłkowe fasonowe

Kartony fasonowe (pocztowe) to pudełka wykonane z wykrojnika, czyli matrycy tnącej. W związku z tym możliwe jest wykonanie opakowania w dowolnym kształcie i fasonie oraz wymiarach. Pudła fasonowe są wyposażone w zazębiające się klapy i skrzydełka, dzięki czemu łatwo się je składa i nie ma potrzeby używania taśmy klejącej ani kleju do ich zamknięcia. Mają podwójne ścianki, są zatem wytrzymałe i odporne na ewentualne uszkodzenia.

Używa się ich do wysyłki większości produktów, w tym zwłaszcza książek, płyt, albumów, kalendarzy, ubrań, akcesoriów, kosmetyków, małej elektroniki, żywności i generalnie artykułów w formatach: A5, A6 i A7.

Kartony do wysyłki wina i butelek

Karton do wysyłki wina służy do wysyłki wina, ale także innych alkoholi i napojów w szklanych butelkach. Taki karton jest idealnym zabezpieczeniem delikatnego i kruchego szkła. Każda butelka jest zapakowana w osobną przegrodę, więc nie ma możliwości, by obijały się o siebie w transporcie.

Kartony do wysyłki wina są wykonane z 5-warstwowej tektury falistej o gramaturze przystosowanej do dużych obciążeń. Jednak ich konstrukcja jest lekka, a montaż szybki. Wymiary są dostosowane do standardowych butelek na wino o objętości 0,75 l. Można zamówić kartony na 1, 2, 6 lub 12 butelek.

Opakowania do wysyłki ubrań

W ofercie RAJA znaleźć można specjalne opakowania do wysyłki odzieży, czyli tzw. kartony na garderobę. Można w nich przesłać ubrania na wisząco (szafy do przewozu ubrań). Taki karton jest wyposażony w drążek, na którym zmieści się kilkanaście wieszaków. Stosuje się je głównie podczas przeprowadzek do wysyłki garniturów, garsonek, marynarek, płaszczy i sukienek. Natomiast do wysyłki innych ubrań, mniejszych gabarytowo i mniej gniotących się wykorzystuje się zazwyczaj pudełka fasonowe, foliopaki albo koperty bąbelkowe.

Opakowania foliowe do wysyłki – alternatywa dla pudełek do wysyłki paczek

Wiele sklepów odzieżowych wysyła swoje towary w kopertach foliowych, czyli tzw. foliopakach. Mają mniejszą wagę i zajmują mniej miejsca niż kartony, są więc bardziej ekonomiczne. W specjalnych foliopakach kurierskich można także przysłać dokumenty.

Opakowania wysyłkowe izotermiczne

Ten rodzaj opakowań służy do wysyłania produktów wrażliwych na zmiany temperatury. W ofercie RAJA są dostępne opakowania izotermiczne Isostar oraz kartony termiczne Isopro, a także wkłady chłodzące. Można w nich przesyłać towary w temperaturze od 0 do +8 stopni przez 24 lub 48 h w zależności od wyboru konkretnego opakowania. Pudełka te są odporne na wstrząsy i wibracje. Są wykonane z polistyrenu ekstrudowanego o grubości od 3 do 5 mm. Sprawdź nasz produkt »

Kartony do wysyłki produktów niebezpiecznych ONU

W hurtowni dostępne są także opakowania do wysyłki produktów niebezpiecznych. Są to kartony bardzo wytrzymałe, wykonane z 5- lub 7-warstowej tektury. Są wyposażone w worki ochronne z folii PE o grubości 50 mikronów. Z zewnątrz są pokryte papierem kraft dla lepszej ochrony ładunków. Sprawdź nasz produkt »

Ekologiczne opakowania do wysyłki

Bez względu na to, co dana firma wysyła, warto, by korzystała z ekologicznych opakowań i akcesoriów do pakowania, czyli tych wykonanych z kartonu, najlepiej pochodzącego z recyklingu. Takie opakowania po użyciu można ponownie poddać recyklingowi. Można je także użyć wielokrotnie. Dzięki temu przedsiębiorca ogranicza ilość wytwarzanych odpadów i przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Dziś prawie każde opakowanie tradycyjne posiada swoją ekologiczną alternatywę. RAJA ma je w swojej ofercie.

Sprawdź:

    Your email address will not be published. Required fields are marked *

     

    Najpopularniejsze tematy