Kartony, kontenery i skrzynie – jakie opakowanie wybrać?

3 min. lektura 26 lutego 2019

Opakowania z tektury mogą przyjąć różne formy i kształty, dzięki czemu łatwo i precyzyjnie można je dostosować do transportu i przechowywania różnych produktów. Co więcej, dzięki zastosowaniu tektury o różnych właściwościach, opakowanie może być bardziej wytrzymałe i pozwoli przenosić cięższy załadunek, może być też bardziej odporne na temperaturę, wilgotność i inne warunki atmosferyczne.

O czym warto pamiętać, wybierając kartony, kontenery i skrzynie z tektury?

Właściwości tektury  – od zwykłych kartonów po kontenery modułowe

Tektura, dla niewprawnego oka, jest materiałem jednorodnym, a każde opakowanie wykonane z tego surowca wygląda niemal tak samo. W praktyce jednak tektura może mieć różną konstrukcję, która wpływa na właściwości całego kartonu lub innego typu opakowania. Najbardziej kluczową i podstawową kwestią jest liczba warstw. To ona w dużej mierze determinuje, do jakich celów dane opakowanie można zastosować.

3, 5 czy 7 warstw – którą tekturę wybrać?

W ofercie RAJAPACK mamy dostępną tekturę 3-, 5-, a także 7-warstwową. Ta pierwsza, jest najlżejsza i najdelikatniejsza – można w niej przechowywać i transportować lekkie produkty. Tektura 5-warstwowa wytrzymuje obciążenie do 70 kilogramów – z powodzeniem można jej używać do transportu i magazynowania w trudnych warunkach.

Tekturą do zadań specjalnych jest z kolei 7-warstwowa. Potrafi wytrzymać obciążenie nawet do 500 kilogramów. Sprawdzi się idealnie nawet przy długotrwałym przechowywaniu i transporcie – praktycznie bez względu na warunki.

Kartony, skrzynie, kontenery – w ofercie kilkanaście rodzajów produktów!

W RAJAPACK stawiamy przede wszystkim na jak najlepsze dostosowanie opakowania do potrzeb i produktów. Dlatego, w naszej ofercie jest aż kilkanaście rodzajów kartonów, skrzyń i kontenerów modułowych wykonanych z tektury. Część z nich to, różnej wielkości, standardowe pudła, ale dzięki zastosowaniu odpowiedniej tektury, mogą mieć one pożądane właściwości.

Mamy też w asortymencie opakowania bardziej wyspecjalizowane – na przykład kartony ze specjalnymi przegrodami do transportu butelek wina; kartony izotermiczne do produktów, które muszą zachować odpowiednią temperaturę; kartony do odzieży, do transportu produktów ciężkich i niebezpiecznych oraz wiele innych.

Kartonowe opakowania – dostosowane do potrzeb

Od wyboru wysokiej jakości i odpowiedniej konstrukcji opakowania kartonowego zależy, czy magazynowane lub transportowane towary nie ulegną zniszczeniu, a do miejsca przeznaczenia dotrą w nienaruszonym stanie.

Wybór właściwego kartonowego opakowania nie jest bardzo trudnym zadaniem, ale zdecydowanie warto temu procesowi poświęcić więcej czasu, aby mieć pewność, że wybrało się karton, skrzynię lub kontener jak najlepiej dostosowany do własnych potrzeb.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze opakowań, skontaktuj się z nami poprzez nr. tel.: 801 55 3000* lub e-mail: poczta@rajapack.pl. Nasi specjaliści pomogą wybrać Ci najlepsze rozwiązania opakowaniowe, dostosowane do specyfiki firmy.

*Koszt według taryfy operatora.


Źródło zdjęcia wyróżniającego: unsplash.com/pixabay.com

Zobacz również:

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 

Najpopularniejsze tematy